Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerektartásra tényleg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerektartásra tényleg az vonatkozik h a válástól számított két éven belül nem lehet megemeltetni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 18:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem százalékos arányban állapították meg,hanem fix összegben,akkor nem. De nem lehet csökkenteni sem,ha az apa keresete csökken,vagy munkanélküli lesz.

Miért nem lehet ezt békében megbeszélni egymással?

2010. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Vicc...most ítélték meg és már emeltetni akarod...hánynom kell.
2010. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Egyedül nevelem a kislányomat(apuka lelépett egy másik nővel és meg is vert)58e forintunk van kettőnkre és a drága jó exem kiment olaszba melózni ahol 1200 eurot keres bejelenteve!58ezer a gyerektartással együtt van!És fix összegben egyeztünk meg!

Nem arra voltam különben is kíváncsi h te mitől hánysz!Hanem arra h mi a módja ennek!

2010. máj. 22. 20:31
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha a közös egyetértéssel vagy bírósági ítélettel megállapított gyermektartás megállapításának alapjául szolgáló körülményekben lényeges változás állott be, a tartás mértékének megváltoztatását vagy a tartás megszüntetését lehet kérni.

Főszabályként az egyezségkötést követő 2 év elteltével lehet pert indítani.


Két éven belül a megváltoztatást csak akkor lehet kérni, ha az a felek kiskorú gyermekének érdekét szolgálja, illetve, ha a körülmények változása folytán a megállapodás valamelyik fél érdekét súlyosan sérti.

Minden esetben figyelemmel kell lenni a gyermek tényleges szükségleteire.

2010. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pereskedés helyet hívd fel az exed és beszéld meg vele hogy most nehéz helyzetben vagy és kéne a segítség a gyerek érdekében persze éppeszű keretek között.
2010. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát miért egyeztél meg vele fix összegben???

Tudod, úgy is lehetett volna, hogy pl .minimum 20.000 Ft, egyébként a jövedelme 20 %-a.

Talán akkor ezt kellett volna...

Olyan nincs, hogy megegyezel valamiben a biró előtt, aztán meg: jaaa, jobban keres? Akkor már nem is tetszik az egyezség!

2010. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tudjátok azért egyeztem meg vele ebben az összegben ,mert megzsaroltak a kislányom miatt!Ha nem adom oda nekik akkor amikor akarják akkor nem fogják segíteni soha az életben!(Apósom fizeti a fia nevében a gyermektartás)

Szóval bele mentem ebbe a helyzetbe!

2010. máj. 23. 10:09
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi van???

Ki zsarolt és mivel?

Kit érdekel, hogy ki fizeti? Felőlem a dalai láma is fizetheti, de fizetni kutya kötelessége...

Olyan meg nincs, hogy nem adod oda. Remélem, ez fel se merült benned... Szóval nem értem, mivel zsaroltak? Gondolom, engeded, hogy az apuka lássa a gyerekét, ugye?


Nincs mivel zsarolni téged, ha az apuka nem fizet gyerektartást, akkor ma olyan a jogrend, hogy akár a rendőröknél is feljelentheted, az kiskorú veszélyeztetése bűncselekmény, szóval ezért kár volt zsarolni hagyni magad, mivel KÖTELES apuka fizetni, szóval a tárgy szempontjából tök mindegy, hogy bedőltél-e egy üres fenyegetésnek... Az a saját butaságod, ha igen...


Nagyon egyszerű a jog, ha nem egyeztek meg, akkor a biróság dönt, úgy, ahogy a gyereknek alegjobb (valószinűleg jobb lett volna, ha a biróság dönt helyetted...). Aztán apuka onnantól annyit fizet, mint a katonatiszt, vagy az, aki akar helyette.

Te meg adod a gyereket, mint a katonatiszt, olyan nincs, hogy nem adod, mert már mehetnek is a biróságra és olyan büntetést kapsz, hogy csak na (fizethetsz büntetést).


Szóval nem volt mivel zsarolni téged, mivel kutya kötelességed odaadni a gyereket láthatásra, te meg felelőtlenül rossz egyezséget kötöttél, ebből egy ideig nem táncolhatsz ki, a te önálló döntésed volt, majd legközelebb nem mész bele ilyen butaságba.

2010. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Már egyszer megegyeztünk abban h mikor viheti egy a kislányt, csak nem tetszett nekik(eszembe sem jutott nem odaadni)CSak nekik ez nem jó időpont volt mert ők nem tudnak a gyerekhez alkalmazkodni!Szóval vagy belemegyek a változtatásba vagy elfelejthetem h segítsék a kislányt!Szóval ha ezt én megtettem sztem kutya kötelességük belemenni abba amit én is kérnék tőlük!Ja és még szoptatom a kislányt, igény szerint, de reggel 9től du. 4ig oda kell nekik adnom!Olyan bírónőt kaptunk aki ezt sem vette figyelembe!Ennyi!

És légyszi csak a kérdésemre válaszoljatok!

Köszi!!!!!

2010. máj. 23. 12:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha közösen megállapodtatok egy fix összegben, akkor ahhoz legkorábban két év múlva adhatsz beadványt.

Egyébként (én válófélben lévő apa vagyok) nem tudom, hogy miért gondolják a nők, hogy életük végéig a volt férjük tartsa el. Nekem azért kérte a gyermektartás emelését a nejem(3 éve másssal él), mert 1,5 éve nincs munkája...

2010. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!