Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy is van ez pontosan ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy is van ez pontosan ha nem tartok igényt a gyerektartásra?

Figyelt kérdés

Ha lemondok a gy.tartásról, akkor van valami lehetőség, hogy a házrész az enyém legyen...?!Van hitel, stb...

Lehet hogy nem így van...de akkor hogy?


2011. febr. 13. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
a gyerektartás a gyereké, amit kapsz helyette esetleg, az is a gyereké lesz, nem a tiéd
2011. febr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván..nem elkölteni akarom.
2011. febr. 13. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A tartásdíj fizetésére kötelezett teheti meg, hogy lemond az ingatlan ráeső részéről a tartásdíj fejében. Tehát ha van egy ház kettőtök nevén, akkor akinek a tartásdíjat kellene fizetnie tehet egy nyilatkozatot, hogy lemond a tulajdonrészéről a gyermeke/gyermekei részére, ennek fejében nem fizet tartásdíjat. Erre nem kötelezhető és a bíróságnak is jóvá kell hagynia.
2011. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A te részedre nem mondhat le, csak a gyerek részére.
2011. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, így tudom én is...köszi :)
2011. febr. 13. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyéni megegyezés kérdése.

A tartásdíjat - ha mindkét fél beleegyezik - nem csupán havi X forintban lehet leróni. Pl. ingatlannal - ingatlanrésszel, más tulajdonnal, stb.


Viszont a bíróság minden esetben meg fogja vizsgálni, hogy a gyermektartás fejében felajánlott dolog értéke arányban van-e, ezáltal a gyermek érdekei nem sérülnek. Tehát ha apuka keres 300.000 forintot egy hónapban legálisan (ebből lenne ugye 50-60.000 forint gyermektartás havonta) és apuka felajánl egy 10.000.000 forint értékű ingatlanrészt az teljesen rendben van, mert 18 év alatt úgyis kifizetne ennyit gyerektartásra. De ha egy 1.000.000 forintos ingatlanrészt akarna felajánlani akkor a bíró el fogja utasítani aránytalanság miatt.

2011. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem...

Nekem volt egy ismerősöm, akik úgy állapodtak meg, hogy a gyerek 18 éves koráig nem fizet semmit, viszont mindent ott hagyott nekik..

2011. febr. 14. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerek az otthagyott labtörlövel nem lakik jól.
2013. dec. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!