Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartásra számítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartásra számíthatok 2 felnőtt gyerekemnek, ha egyáltalán jár?

Figyelt kérdés

Elváltunk,de a gyerekeim még tanulnak,az egyik főiskola,a másik "csak" tanfolyam,akkor is jár majd a gyerektartás?

Mindkettem már elmúltak 18 évesek.


A férjemnek közben született egy másik gyereke is.

Minimálbért keresi meg.


Az hogy nem engedem neki hogy találkozzon a gyerekekkel,befolyásolja a gyerektartást??


2010. aug. 17. 06:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
2010. aug. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

engeded neki, hogy találkozzon a gyerekekkel?????????? felnőttek, azt csinálnak, amit akarnak, amúgy sem lenne jogod megtagadni az apjuktól, hogy lássa őket...


amúgy max pár ezret fognak kapni rokontartás címen, ha nappalin tanulnak

2010. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket,hasznos DE mennyi ez százalékban kifejezve kb?
2010. aug. 17. 06:51
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
max. a fizetésének 16 %-a járna gyerekenként, de mivel minimálbért keres és van egy kiskorú gyerek, nem fognak a te gyerekeid annyit kapni
2010. aug. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez sze..ét dolog.....Eltiltod az apjuktól,de gyerektartást azt va´rnál töle????Milyen anya az ilyen??Attól,hogy nektek valamilyen okból fogva véget ért a házassa´gotok az nagyon sajnálatos.Egy hibás sosincsen.Na meg ehhez semmi közöm sincsen,de az,hogy tiltod????Pláne,hogy felnöttek??Azt csinálnak amit akarnak.Ha csak te nem "fenyíted" öket valamivel.....

Kérj a hivatalból támogatást.Valamennyi összeg jár.Ezt meg kell az önkormányzatnál kérdezned.


2 gyerekes anyuka.

2010. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A link pont arról szól, hogy nincsenek rokontartásnál fix szabályok, "általában kevesebb, mint a gyerektartás". A gyerektartás max 50% lehet a 3 gyerekre elosztva.


A másik fontos infó, hogy egy szülő a rokontartást megtagadhatja, ha úgy érzi, arra nem méltó a gyereke, vagy a saját létfenntartását veszélyezteti a tovább taníttatás.


(Én nő vagyok, de ha a nagykorú gyerekem nem lenne hajlandó velem kapcsolatot tartani, akkor szerintem arra se számítson, hogy fizetem a taníttatását.)

2010. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha a gyerekek nem látogatják,akkor nem érdemelnek semmit! Ha pedig te nem engeded a látogatást,akkor egy szemét nő vagy! Te akarod,hogy a gyerekeid csak veled legyenek,akkor méltóztassál egyedül gondoskodni róluk!

Felháborítanak az ilyen önző,pénzéhes nők! Pedig én is nő és anya vagyok!

2010. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igaz már külön voltunk de még együtt éltünk és megcsalt!

Én szeretem de ő már nem és elég rossz érzés,akkor neki is legyen sz@r...!

2010. aug. 17. 07:10
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
idióta vagy, a saját gyerekeiddel cseszel ki, és meg fognak utálni téged a saját kölykeid
2010. aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Téged teljesen elvakít a düh, a megalázottság. Ahhoz semmi köze a gyerekeknek, hogy köztetek mi történt és nagyon nagy butaság, végtelenül önző viselkedés a gyerekeid életét azért tönkretenni, mert Te meg vagy sértődve.


Azért, mert Te most bánatos és szomorú vagy, a bosszúéhségedet ne a gyerekeid rovására éld ki. Próbálj józanul és higgadtan gondolkozni és ne akarj ilyen tipikus, kicsinyes bosszút állni, mert ez csak téged minősít, az apát nem.


(Egy nő)

2010. aug. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!