Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válló okként szerepelt e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válló okként szerepelt e valakinél a konyha birodalmában való tartozkodás, vagy beleszólás?

Figyelt kérdés

Nálunk és a családba is a legtobb egymáshoz feszülés a fözés körül a kaja kiválasztása a fő probléma.

Ki főz? Miért nem főz? Beleszól a főzésbe, zavarja a főzést. Miért ezt főzte miért nem azt? miért válogat? Mért nem rak rendet a konyhába maga után? Stb... Bár az evés elég központi nálunk, de nemrég az a bejelentés egy családtagtól, hogy a főzés válló ok elgondolkodtatott. Tényleg? Vállt már el valaki ilyen okból kifolyólag. Én gyerekkoromból arra emlékszem apám folyton beleszólt a főzésembe. Bármit csináltam, nem volt jó neki. Végül hozzávágtam a lábost hogy fejeze be a főzést. A férjem elcsodálkozott ezen, hogy a családba a főzésbe való belekontárkodást válló oknak minősítette a rokonom. Ezt ő ellenezte. Együttélésünk során az utobbi hónapokba nála is elhangzott ez a mondat. Másoknál mi volt a válló ok? És valóban vált e valaki a miatt, hogy a másik nem úgy viselkedik a konyhába ahogy elvárják tőle?


2010. ápr. 28. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
válló ok? istenem... váló ok! Sztem meg ez is csak egy olyan probléma amit meg kell oldani, tök mindegy, hogy főzés, tv-nézés, hálószoba vagy wc takarítás a gond! Meg kell beszélni ki mit, mikor, hogyan akar főzni, aztán a másik vonuljon el addig. Ennyi.
2010. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Na látod, még ebbe sincs egyetértés. Mert ha közbe rájön a másikra a konyhába való sürgés, vagy belekotyog mert nem bírja a látványt a szagokat, már is áll a bál. :) Szerintem ez akkora hülyeség.
2010. ápr. 28. 11:27
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
az én exférjemnél inkább az volt, h ő be se akart szagolni a konyhába, engem ez zavart, mert szerintem manapság ez nem csak a nő kiváltsága, egyébként meg mindent lefikázott, amit csináltam.....talán még örültem is volna neki, ha néha összeüt egy tojásrántottát, még a takarítást is átvállaltam volna.....szerintem ez nem válóok, mármint önmagában biztos nem, max csak össze lehet veszni rajta.....mi azért váltunk el mert nem illettünk össze....
2010. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Sztem a főzés, a konyha a család olyan része, egy olyan program akár közös akár nem, ami nagyon fontos. Itt nem csak arra kell gondolni hogy "csak" kaja, kajálás" és kész, nem ügy. Igenis egy nagyon fontos bensőséges rész! Aki főz gondoskodik, kedvekben jár, rákészül, előkészül anyagilag, testileg, lelkileg, időt áldoz. Nagyon bántó ha valaki belepofázik, elégedetlenkedik. Egy nőnek a birodalma! A főzéssel egy nő "megfogja a férfit és megtartja" .Nézzünk bele az őskorba, ókorba: ott igazán fontos volt egy egész napos hetes rákészülések egy-egy vadászásra, gyűjtögetésre és a mai napig van egy fajta fontossága, még ha nem is a bundából nyúzzuk ki az állatot hanem egy zacskóbol.Nézhetjük az anyósoldalas részt is: utálja ha a menye jobban főz, ha bemegy a konyhájába "elfoglalja azt". Nem tűnik komoly dolognak, de ez halálos is lehet :D

Sztem simán az lehet.

22/L

2010. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk ez nem lehetne VÁLÓ OK.A férjem imád főzni,és én örömmel átadom a terepet.Ha akar felőlem süthet,főzhet...

De Hallottam már ilyet,hogy valaki ez okból vált el.

Valahol olvastam,hogy a feleség azért adta be a válópert mert a férje 20 éven át iszonyú zsugori volt.A Wc papírt is adagolta..

2010. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha már belekötünk a kérdezőbe,akkor legalább helyesen írjuk már le:válóok és nem váló ok........
2010. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ha már előkerült az anyós téma, az anyósom falra mászik attól h a vele együtt élő menye a konyhában tüsténkedik, de nem mondja, csak vágja az arcokat, meg kioktatja.....gondolom ez visszahat a házasságra is, közvetett módon és feszültséget okoz
2010. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért kiröhögnak és elküldenek az ovódába...
2010. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a főzés (és minden más házimunka) közös felelősség, nem csak "női munka" - nálam válóok kifejezetten az lenne, ha a kedvesem nem működne közre.

Szerintem inkább csináljon meg valamit kevésbé jól, nem kell mindenért leszidni, és elvenni a kedvét attól, hogy kivegye a részét. Főleg, hogy biztos van férfi, aki arra játszik, hogy direkt rosszul csinálja, hátha inkább elzavarják a konyhából.

Ez (bármilyen korú) gyereknél is így működik - sajnos régen az volt, hogy édesanyám mindenhonnan elzavart,mert én úgyse csinálom meg olyan szépen, precízen, tisztán, mint ő - lehet, sok feleség így tesz a férjjel. Én inkább elnézem, hogy túl olajos a rántotta, esetleg nincs rendesen elmosogatva a tányér, morzsa van a földön, stb, mint hogy minden rám szakadjon.

29/N

2010. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Válóok :)

Jobb az ilyet azzal megelőzni: "Házassági-ok."

Ha már tudod, hogy milyen a másik, akkor menj hozzá / vedd el, ne pedig utólag válj el, mert kiderül, hogy ilyen meg olyan a konyhában / szobákban / wc-ben stb. A puding próbája az evés, érdemes előtte megnézni, hogy mit is "főzöl magadnak", amit később "meg is eszel".

Javaslom fogd fel ezeket a dolgokat úgy, mint hogy a párodat egy számodra ismeretlen oldaláról ismernéd meg, ami miért ne lehetne a tiédtől eltérő (akár egyenesen annak az ellenkezője), és az ezen felismerést követő egyezkedés / kompromisszum-keresés inkább egy közös álláspont kialakítása, minthogy vérremenő vita és feszültségkeltés lenne. Ha már egyszer bevállaltad azt a gyűrűt, legjobb tudásod, szándékaid és szíved szerint. Az "ismeretlenség" (a másikról való nem 100%-os tudás) teljesen normális, így ezt nem is lehet problémaként felfogni.

Hajrá!

2010. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!