Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párommal január óta élünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal január óta élünk külön! Még el nem váltunk de nem sokára azon is túl leszünk! Mióta külön vagyunk semmivel nem támogatja a gyermekét! Vissza menüleg is lehet kérni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Sőt még a családi adó kedvezmenyt is ő vette igénybe és azt sem adja oda havonta!!

2016. máj. 23. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal, amig nem valtatok el, addig nem.


Itt az a kerdes, hogy nem tudja tamogatni a gyermeket, mert pl. ö költözött el egy uj lakasba, ahol kaucio, elöleg, esetleg butorok stb. vagy van ra valamilyen mas magyarazat?

2016. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aperitif ***** válasza:
6 hónapra lehet visszamenőlegesen kérni a gyerektartást. Add be az illetékes bíróságon minél előbb a keresetet!
2016. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az szúleihez költözöt vissza! Tudná támogatni mert azzal hencegek mindig hogy mennyi pénze van! De nem taszi mégsem! És ami jarna a havi 10.000ft se adja oda!!!
2016. máj. 23. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:

A keresetlevél beadásától számítják a 6 hónapot.

így ha januárban mentetek szét... akkor igen visszamenőleg kell fizetnie!

ha nem fizeti ki akkor végrehajtható!

2016. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan jó! ha valakinek nem tetszik amit írok... akkor lepontoz.

nem a hozzászólásommal van a probléma... a magyar jogrendszer ilyen siralmas.

lassan 9 éve, hogy bekerültem a rendszerbe, és még mindig nincs vége :(

tehát ami hozzászólásokat írok, azt a saját bőrömön tapasztaltam.

2016. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert hiába vagytok papíron házasok valójában már nem, hisz gazdasági közösség már nem áll fent. Ezt vélhetőleg bizonyítani is tudod. Ebben az esetben gondolom apuka sem tiltakozik ellene, nem tagadja, hogy január óta nem éltek egy fedél alatt válás szándékával és pénzzel sem támogat Bennetek. Alapvetően a magyar jogban ha nincs érzelmi, gazdasági és szexuális közösség egy házasságban (bizonyíthatóan) akkor az a házasság már nem áll fent. Hiába papírom az. Az más kérdés pl hogyan lehet bizonyítani, hogy szex nincs. Még a külön kassza, külön rezsi fizetést is nehéz néha.
2016. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A papírban is és a bíró elött is elismerte az apuka hogy januar óta külön élünk! Így jogosan kérhetem akkor vissza menöleg is!
2016. máj. 27. 17:11
 8/8 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló én nem pontoztam senkit sajnálom ha van aki lepontozot téged!
2016. máj. 27. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!