Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Válunk a férjemmel. A hivatalos nettó fizetése 350 ezer forint. (a nem hivatalos 530 ezer). Egy gyermekünk van. Ezek szerint a hivatalos fizetése 20%-a,azaz 70 ezer gyerektartast kell fizetnie?
2016. jan. 8. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igy van csak a hivatalos fizetèst nèzik.
2016. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2016. jan. 8. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

De a 70 ezer elég irreális...


Mert elvileg akkor te is annyit vagy a körülit teszel hozzá és 140 ezer a gyerek költsége egy hónapban??? Az igen-igen sántít...


Én annyit keresek felnőtt dolgozó emberként.


Azért merem remélni, hogy a bíróság a realitások talaján marad, mert tudom én, hogy ilyenkor minden szir-szart fel lehet sorolni, hogy mit kap a gyerek, meg mire van "szüksége" de na!


70 ezer... Az én apám pilóta, és bár igaz, hogy nem most, hanem 15 éve, de 20 ezret fizetett/gyerek. az kettőre 40. Ha még hozzá adod az inflációt is...


Igaz anyám nem volt egy pénzéhes undorító nőszemély, így nem számoltatta ki birósággal apám fizujának 20%-át.


Ez amúgy sem szerencsés csak vitát és feszültséget szül. Jobb egy reális összeget kérni amit magától is szívesen ad és akkor a gyereket is szívesebben viszi jobbra-balra és vesz neki ezt-azt mintha már amúgy is lehúzza a muter mint állat.


Ez az én tapasztalatom...

2016. jan. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az anyának nem kell hozzátenni 70-et.A törvényben úgy van,hogy a különélő szülő anyagilag az együtt élő szülő természetben gondoskodik a gyerekről.


A bírónak arra is figyelni kell,hogy lehetőleg a gyerek ugyanazon a színvonalon tudjon élni,mint a válás előtt.

2016. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!