Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Itt ülök sírva a gép előtt....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt ülök sírva a gép előtt. Össze szeretném szedni magam, de most nem megy. Hogy lehetnék túl már rajta?

Figyelt kérdés
Most vitte el apuka az 1 éves kisfiúnkat,válófélben vagyunk.Egyszerűen nem tud normálisan beszélni velem.Én kértem,hogy legyünk barátok már csak a gyerek érdekében,de azt mondja,ez nem barátság.Pedig ő akart kilépni a házasságunkból,mert unta,és persze volt másik nő is,de most mégis úgy viselkedik,mintha engem hibáztatna valamiért,mintha gyűlölne.Nem értem.Elengedtem,amikor menni akart,igaz sírtam,néha előtte is,de addigra annyira felőrölte az erőmet a folytonos megalázásaival és közönyével,hogy nem mindig tudtam tartani magam.Összecsomagoltam a cuccát,beadtam a válópert,kifizettem a részét,egyszóval megkönnyítettem minden lehető módon azt,hogy elmehessen,mert ő még ezekhez is lusta volt.Most az volt az utolsó csepp,hogy a babánk megbetegedett.Eddig soha semmi baja nem volt,de péntekre 40 fokos láz,tüszös mandulagyulladás,és ami nagyon veszélyes,gégevizenyő.Anyukámnál voltunk vidéken,amiről apuka tudott,és amint kijöttünk az orvostól egyből felhívtam,hogy tudjon dolgokról.Erre másnap,amikor már két éjszakája nem aludtam,felhív és leoszt,hogy minek kellett elutaznunk a gyerekkel,mikor az orvosa is máshol van.Amikor elutaztunk semmi baja sem volt a babának,és arról úgy gondolom nem én tehetek,hogy pont egy másik városban betegedett meg,ez nála is előfordulhat még.Én vagyok a hülye,ha azt érzem,hogy ilyen esetben inkább a segítségét kellene felajánlani a gyereke érdekében,és nem a fáradt,ijedt és aggódó anyát még jobban kikészíteni?
2010. ápr. 5. 08:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Neharagudj de te nem vagy normális! Vagy ő láthatja 2 hetenként vagy te. Szerinted a gyereknek mi a jobb?
2010. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de szerintem se vagy teljesen okés.... egyáltalán mit hívogatod telefonon??????? Elváltatok nem? Ez azt jelenti, hogy többé semmi közötök egymáshoz. Meg hogy jöjjön, fürdessen nálad.... az ágyadba ne feküdjön bele? Ezért lettél cselédje, emiatt a beteg mentalitás miatt. Valami alacsonyabb rendű állatnak gondolod magad, vagy egy felnőtt nőnek, aki elvált, mert boldogtalan volt egy kapcsolatban, és aki most már 100 %-ban saját maga hozza meg a döntéseit. Apuka 2 hetente hétvégére viheti a gyereket, plusz a szünetekben a bírói végzés alapján meghatározott időtartamra. Amíg nála a gyerek semmi közöd hozzá hogy mit csinálnak, nincs beleszólásod - ezt mondja a törvény. Amíg nálad van a gyerek az összes többi időben, NEKI NINCS SEMMI KÖZE AHHOZ HOL VAGYTOK, MIT CSINÁLTOK STB. Nem tartozol neki beszámolási kötelezettséggel. Nem az apuka egy tapló (ő is), hanem te vagy nagyon nagyon butuska. Állj végre a saját lábadra, és ne legyél továbbra is a kiskutyája. Se neki, se másnak!! Sok sikert kívánok ehhez!
2010. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a válaszaidat te még mindig szereted a volt férjedet?!Próbálj meg uj kapcsolatba kezdeni talán onnan majd erőt nyersz ha lesz egy uj társad.Addig csak örlöd magad,és ahányszor találkoztok mindig kikészülsz.Ez az ember már "csak" a gyereked apja,ne hagyd magad hogy tönkre tegye az életed.Kitartást és sok-sok erőt kivánok neked a picurnak pedig jó egészséget!!!
2010. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hibáztatni téged a legkönnyebb. Ő csak a láthatás örömével töltekezik, te meg a teljes nevelésével, annak minden felelősségével együtt. Gusztustalan dolog téged hibáztatni, hiszen te semmiről nem tehetsz. Igen! Normális apa ilyenkor segíteni próbál és nem kritizálni a gyermek édesanyját.
2010. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Rakj rendet a fejedben, az a legfontosabb. Ha hiszed, ha nem az én egyéves kislányom is ugyanezt produkálta, én is nagyon ideges voltam a betegsége miatt, és az én férjem is néhány hete költözött el. Azt fogadd el, hogy nem ajánlja fel a segítségét, vannak barátaid, vannak szüleid, akik biztosan boldogan segítenek, ha valamit nem tudsz egyedül megoldani. Nagyon szimpatikusnak tartom, hogy nem akarsz apa és a kisfiú közé állni, mi is így egyeztünk meg, hogy akkor jön és akkor viszi, amikor akarja. Az ilyen leordítós telefonbeszélgetésekbe meg nem kell belemenni. Tanultál belőle, legközelebb ne hívd.
2010. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Oké,már vártam,hogy mikor dorongolnak le.Akkor tisztázzuk.Mióta apuka elment,egyszer hívtam fel,most pénteken,miután kijöttünk az orvostól,és elmondtam,hogy beteg a baba.Előtte és utána is minden egyes alkalommal ő hívott fel,de ha elolvastátok volna rendesen azt,amit írtam,az igeragozásból ez világosan kiderült:).

És azért még nem vagyok mentálisan beteg szerintem,mert normális keretek közt a gyerek érdekeit szem előtt tartva szeretném a kapcsolatunkat kezelni.Amit leírtam a fürdetésről és altatásról,olyat másoknál láttam,és remekül működött.És nem az ágyamba sem akarom befektetni,gondoljátok,miután más nővel hentergett lenne gusztusom hozzá?Mint férfi enyhe émelygésen kívül mást nem vált ki belőlem.

A két hetenkénti láthatás a gyerekeknek a legrosszabb,sajnos ilyet viszont már nagyon sokat láttam.A kisfiamat meg nem akarom ezzel büntetni.Sokkal kiegyensúlyozottabb,ha többször látja az apukáját.

A volt férjem most már nem szeretem,azaz nem vagyok szerelmes belé,viszont gyűlölni sem akarom,mert az meg nem vezet sehová.De az is biztos,hogy mikor elköltözött,már régen kilépett a házasságunkból,én meg még küzdöttem érte és a családunkért.Ha ezért megvetendő vagyok,vagy nem normális,hát vállalom.

2010. ápr. 5. 11:50
 17/22 anonim ***** válasza:
10:30-as vagyok, sem megvetendő nem vagy, és a normálisságoddal sincs semmi probléma. Megbocsáss de a korábbi kommentjeidből én teljesen azt szűrtem le, amit... ezért írtam a hozzászólásomat. Örülök hogy nem úgy van ahogy én gondoltam. De én a válás utáni összefonódást nagyon rossznak tartom - saját példámon okulva. Mert: amíg egy házasságot meg lehet menteni, addig meg kell. Ha már nem lehet, akkor ott normális kommunikációra sincs sok esély szerintem. És főleg hogy még ennyire pici a baba nálatok, őt még nem olyan szempontból fogja megviselni a válás... ő ebben a helyzetben ébred teljes öntudatra, tanul meg járni, beszélni, stb.... ezt fogja megszokni. Előtted még ott az élet, jó eséllyel találsz magadnak egy másik férfit, aki jó nevelőapja lesz a gyermekednek. Szerintem a láthatáson kívül nem jó ezt a dolgot erőltetni, de mivel nem ez volt a kérdésed, talán ebbe nem kellett volna belefolynom. Bocs. Még egyszer elnézést a korábban írtakért, nem ledorongolásnak szántam. Sok boldogságot kívánok Nektek!
2010. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó gondolat a -gyerek érdekében- barátságos kapcsolat fenntartása a szülők között. Csak, sajnos, erre nem mindenki alkalmas. A ti esetetekben idővel eldől ez, de most úgy tűnik, a volt férj nem rendelkezik az ehhez szükséges tulajdonságokkal, (érzelmi) intelligenciával. Inkább arra használja az igyekezetedet, hogy téged bántson. Ezt értik itt félre többen.

Tarts kezdetben nagyobb (hűvösebb?) távolságot vele. Hagyd, hadd közeledjen ő, vagyis jusson el oda, hogy kérnie kelljen tőled -félreértések elkerülése érdekében: mindezt a gyerekkel kapcsolatban.

2010. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Remélem most büszkék lesztek rám lányok,ha volt hímnemű hozzászóló,akkor ő is:).Mikor most este apuka haza hozta a kisfiamat,szépen elmondtam mindent.Hogy bár lehet,hogy nála így jött ki az aggódás,de ezt nekem már sem kötelességem sem kedvem többé elviselni,és ilyen esetben maximum a segítségét ajánlhatja fel,és megköszönheti,hogy ápolom a beteg babát és őt meg folyamatosan tájékoztatom -amikor felhív:)- az állapotáról.És nem remegett közben a hangom,nem lett könnyes a szemem,talán még higgadt is voltam.Erre ő -a baba mögé bújva,nem nézett rám közben- azt mondta,hogy az természetes is, amit én csinálok (ápolás,virrasztás,tájékoztatás),mert nekem ez a kötelességem.Erre azt mondtam,hogy neki mint apának is vannak kötelességei,ha már ő akart mindenből rész vállalni,és ezek a kötelességek ne a másik elcsigázott fél kritizálásában merüljenek ki.És azt is megmondtam,hogy szokjon hozzá,hogy ezentúl nem hagyom magam bántani,megalázni.Ő végig a baba mögé bújt,és a végén azt mondta,hogy jó.És elment.Azért kicsit megkönnyebbültem.Talán ez nem volt más csak egy pici lépés,de bízom benne,hogy lesz még több is.

Az utolsó hozzászóló írta,hogy legyek távolságtartóbb vele.Akármikor hívott, vagy találkoztunk, mindig próbáltam csak a gyerekre koncentrálva távolságtartóan beszélni vele.Erre meg azt vágta a fejemhez,hogy nem mindenki olyan kimért robot,mint én.Na,akkor most mi a jó?

2010. ápr. 5. 20:56
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te remek anya vagy és remek nő is. Nézd meg ezt a sok megkeseredett kéthetente láthatást pártolót. Te gondolkozol normálisan és ez a jó gyereknek. Ne félj idővel feladja a dacot és ő fog bocsánatot kérni, remekül a sarkadra álltál, és nagyon dicséretreméltóan viselkedtél, én tényleg büszke vagyok rád. Végre egy normális nő, aki nem akarja zsarolni és tönkretenni a férjét a kéthetenkénti láthatással! Remélem ezt be is fogják szüntetni :( Ez a gyereknek is és az apának is árt. Szóval minden tiszteletem a tiéd, ilyenkor büszke vagyok rá, hogy én is nő vagyok :):) Örülök, hogy vannak még ilyenek, mint te :)
2010. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!