Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 10 év után egy pici gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 év után egy pici gyerek mellett, fiatalon válás?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk házasok, de 10 éve vagyunk együtt, van egy 2,5 éves kislányunk, akit én itthon nevelek. A férjem jó ember, de amiért hozzámentem és amit szerettem benne, az mind sehol. Semmit nem foglalkozik velem, mintha nem is léteznék. Dolgozik, hazajön, gépezik, lefekszik. Hétvégén minden nap sörözik (ez a halálom, de már ez ellen sem küzdök tovább), hogy péntek estétől vasárnap estig iszik. Mert abban egyeztünk meg, hogy hétköznap legalább ne.. Ezt betartja, de a hétvégén sikeresen bepótolja. Plusz úgy érzem már nem is szeret (állítása szerint szeret) még sem foglalkozik velem, és a gyerekével sem nagyon, csak épp mikor kedve van hozzá. Egyetlen példa: játszóházba elmentünk 3man, ő 4-5 órán keresztül semmi mást nem csinált csak a telefonját nyomkodta, 2 percet sem játszott velünk, és ha szóltam neki, annyi volt a válasz, hogy neki most így jó és rossz napja van. Ha jön a hétvége kérem, hogy mozduljunk ki valahova, húzza a száját, de ha ki is mozdulunk, akkor is csak az idegeskedés van, mert a gyerek sír, nyűgös, ő ezt nem bírja és kikészül idegileg, feszült átragasztja rám az idegbetegségét és veszekszünk. Munkaügyből elutazik 3-4 napra, majd szombatra is van programja, régi barátaival megbeszélt találkozó, és mikor én közlöm, hogy nagyon remek, hogy megint az van, hogy ő jól szórakozik én meg itthon a gyerekkel egyedül, annyi a reakció, hogy csináljak magamnak programot, oldjam meg. Kilátásban volt, hogy barátainkkal elmegyünk 1 estére koncertre, mondtam, lehet nekem nem lesz kedvem menni, reakció: semmi gond, eladjuk a jegyed...stb. Most komolyan? Én reagálom túl? Már úgy érzem teljesen felesleges energiát fecsérelni ebbe a kapcsolatba, ugyanis 1,5-2 éve szinte 2-3 havonta elmondom neki, hogy engem ez bánt, és, hogy ha szeret törődjön jobban velem/velünk, ő megígéri, meg mondja, hogy igazam van, majd nem változik semmi. Belefáradok... Elválni sem egyszerű, de ennyi erővel lehetnék egyedül is a gyerekkel, és akkor kb. minek vagyok vele?

2016. márc. 17. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább váljatok fiatalon, amikor még mindketten nagyobb eséllyel találjátok meg azt, akivel összeilletek.


Az ivással az a baj, hogy csak rosszabb lesz, szerintem már sok dologért most is ez a felelős. Ha nem tud lemondani az italról teljes mértékben, akkor alkoholista, és ennek megfelelően kell döntened, a kislányod érdekében is.


A többire:

Vannak ennél nagyobb gondok is, mégis együtt maradnak a házaspárok. Kérdés, hogy jó-e együtt nekik, vagy jobb lenne külön.

Nem egyszerű ez a helyzet egyikőtöknek sem. Lehet, hogy te is befordultál otthon egy kicsit, és unod a négy falat, ő meg nem veszi ki a részét az apaságból.

Egy részére megoldás lenne, ha nem hármasban csinálnátok programot, hanem csak ők kettesben, apa és lánya. Akkor KÉNYTELEN foglalkozni vele, még az is lehet, hogy rájön hogy élvezi.

Neked meg lehet jobb lenne a közérzeted, ha végre kimozdulnál, mondjuk visszamennél dolgozni. Ennyi idősen már oviba is beveszik mini csoportba, vagy bölcsibe, és gondolom anyagilag is jobban állnátok.


Kimozdulnál, emberek közt lennél, hasznosnak éreznéd magad, és sokkal jobban várnád, hogy végre kicsit otthon legyél a családdal.


Ha ez sem válik be, ami rövid időn belül kiderül, akkor tényleg egyszerűbb elválni, mint még évekig keseregni egy kihűlt kapcsolatban. Főleg egy alkoholista mellett.

2016. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egyedi eset....

Az egyik legjobb barátom hasonló karakter. Egyszerűen nem dolgozta fel, hogy gyereke született, és tudatosan nem akar tekintettel lenni a gyerekre, megy a feje után, az asszony meg otthon balhézik vele. A férjed nem akarta azt a gyereket, nem fogta föl, hogy milyen felelősséggel és lemondással jár együtt, rutinosan az egészet áttolja a nyakadba.

Jogosan vagy ingerült, de ha elválsz, akkor is minden a nyakadba fog szakadni, szóval a helyzeted nem fog látványosan javulni, ellenben sok mindent elveszítesz ami most adott. A haver feleségével is hosszan beszélgettünk erről, hogy mit kezdene egyedül és belátta, hogy sokkal nehezebb helyzetbe kerülne, meg a gyerek is elveszítené a megszokott környezetét.

Ha a férjed nem csal meg, szexuálisan foglalkozik Veled, akkor bevállalod azt a pár évet amíg a gyerek kicsit önállóbb lesz, és többet tudtok egymással foglalkozni.

Végezetül még egy kérdés......a férjed nem fiút szeretett volna?

38F

2016. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos ismerős a szitu, hasonló volt a helyzet nálunk is. Én még rá tudtam venni az exem arra, hogy csináljunk közös programokat, de mintha a fogát húzták volna... szerinte az elegendő együtt töltött idő, hogy otthon ülünk a számítógép/tévé előtt és alig szólunk egymáshoz. Persze másokkal volt igénye közös programokra...

Én is évekig küzdöttem, hogy valami változzon, többször szóltam, hogy el fogom hagyni. Még párterápiára is bejelentkeztem, de nem volt hajlandó eljönni.

Egy alkalommal sírva közöltem, hogy kap egy UTOLSÓ esélyt, és kértem, hogy ne tolja el. Vártam még hónapokat, aztán közöltem, hogy most már tényleg belefáradtam. Vérig volt sértve, elmondott mindennek, hogy türelmetlen vagyok, és nem értékelem az igyekezetét, pedig ő megmondta, hogy MAJD változtat. Csak hát ugye évekig hallgattam ezt, hogy majd...

Utána pár hónapig játszotta a mártírt, orvoshoz járt, nyugtatókat és altatókat szedett és engem hibáztatott, hogy felborítottam az ő kis családi idilljét. Majd pár hónap után összeköltözött egy nővel.

A következő néhány év piszoknehéz volt. Magamat hibáztattam, az önbecsülésem a béka feneke alatt volt, nem tudtam újjáépíteni az életemet. Eleinte nagyon akartam, hogy legyen valakim, de zűrösebbnél zűrösebb kapcsolatokba futottam bele, úgyhogy átmenetileg félretettem a témát, és inkább magamon, az életemen dolgoztam.

Két és fél év kellett, hogy rendeződjön az életem, de utána lett harmonikus párkapcsolatom. Az exemmel is rendeződött a viszony idővel, nem hibáztatjuk egymást, és a gyerekünk kedvéért képesek vagyunk együttműködni. Az utóbbi időben már nagyon sokat foglalkozik a gyerekkel, igyekszik bepótolni mindazt, amit elmulasztott. De a párkapcsolatában előjöttek ugyanazok a problémák, és csodálkozik, hogy vajon miért történik vele mindig ugyanaz...

2016. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fénykép, csomag....

...Én szó'tam.

2016. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos így van, hogy nem dolgozta fel a gyerek témát. De fiút szeretett volna, állítása szerint azonban nem cserélné már semmire és senkire a lányát. Nehéz időszakok jöttek sorra a gyerekkel, már csecsemőnek sem volt egyszerű és most sem könnyű eset. De ebbe most ne menjünk bele. Másik dologra kitérve, most azért maradjak vele együtt, mert egyedül még nehezebb lenne??? Na jóó, azért ennyire nem adom fel önmagam. Ha nem hiszem el, hogy máshogy is lehetek boldog, akkor az felér egy totális önfeladással. Mintha csak általa léteznék. Azt azért nem... Akkor sosem fog eljönni a boldog időszak, ha mindig azzal nyugtatom magam, hogy vele maradok mert úgy könnyebb... Ez nem megoldás...
2016. márc. 17. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
igazad van, szerintem sem kell leélned az életed boldogtaalnságban és mástol függővé tenni azt. lépj .
2016. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és nézd a jo oldalát, biztosan volt pár szép évetek együtt, van egy szép gyermeked, akivel még sok a gond, de ahogy nő, ez majd változik , és még rád találhat a boldogság. akár többször is lehetsz még szerelmes. szerintem ez a jo hozzáállás, hogy felismerted a problémákat, és nem akarsz kényszerhelyzetekben maradni.
2016. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyanez van nálunk is,és sokaknál is.Mintha nem vállalnának felelősséget vagy nem tudom.Én nem kűzdök már.
2016. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!