Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire viselte meg a gyereke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire viselte meg a gyerekeket a válás?

Figyelt kérdés

Az apjuk màr évek óta külföldön dolgozik, kb havonta egyszer jön haza. A napi dolgokban nem lenne vàltozàs, viszont ha hazajön akkor nyilvàn elvinné őket és úgy lennének együtt pàr napot.

3 és 6 éves gyerekekről van szó.

Imàdjàk az apjukat és féltem őket a vàltozàsoktól, de mindkettem igyekszünk segíteni nekik, hiszen még kicsik.

Köszönöm!


2015. nov. 5. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

A változástól mindenki fél. Egyszer olvastam, hogy váláskor a gyereknek azt kell elmagyarázni pontosan, hogy őt hogyan fogja érinteni a dolog, milyen lesz az élete, mire számítson. Nem az a lényeg, hogy a felnőttek élete hogyan változik, nem érdeklik őket a magyarázatok, indokok, nem kell túlbonyolítani. Annyi érdekli, hogy VELE mi fog pontosan történni. Ha ezt el tudod magyarázni és el tudja fogadni, akkor nem lesz gond!


Az meg természetes, hogy először picit megijed! Nálunk ez volt: hiába alig volt kapcsolat az apjával, mégis ijesztő volt a gyermekem számára a változás! Aztán szépen elmagyaráztuk, hogy pontosan mire számítson, mi fog történni, mikor lesz az apjával, mit fognak csinálni, lesz nála saját szobája, stb. Amikor ezeket elmondtuk, akkor megnyugodott.


Összességében sokkal jobb lett a gyermekünk kapcsolata mindkettőnkkel. Persze fontos, hogy ne használjuk eszközként egymás ellen.

2015. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Mindig megviseli őket. A legjobban az, hogy velük mi történik, de nem csak az. A gyereknek fáj, hogy a szülei nem szeretik egymást. A gyereknek fáj, ha azt látja, hogy egyik vagy másik szülő boldogtalan. Aztán természetesen lehet probléma abból is, ha jön az új apuka. Nincs jó válás...
2015. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb hasonló korúak voltunk mikor a szüleink elváltak, maximum 1 évvel fiatalabbak. Őszintén szólva egyáltalán nem emlékszem, hogyan fogadtam a dolgot és arra se, hogy nagyon megviselt volna. Jóban maradtak a szüleim, sokat találkoztunk apukámmal is.

Később csak az zavart, hogy apám egy kretén nőt talált magának. Anyukám barátaival nem volt semmi gond.

2015. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én és a testvérem idősebbek voltunk egy kicsit, de én csak attól féltem, hogy el kell költözni. De nem kellett és a többi nem rázott meg. Az én szüleim normálisan váltak el, más kérdés, hogy egy idő után apám nem akart látni minket. Ma már engem ez sem érdekel, szerintem egy gyerek gyorsan alkalmazkodik.
2015. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszokat!!
2015. nov. 6. 09:22
 6/7 anonim válasza:

A lényeg, hogy ne hazudj! Amikor 7 éves voltam a szüleim elváltak. De nekem csak azt mondták, hogy anyával nyaralni megyünk.. Csak fura volt, hogy az egész ház ki lett pakolva, apám sírva az ablakból integet... 400 km-re elköltöztünk de azóta már 3000 km-re, külföldön. Nem tudom mi ez a menekülés anyámnál. Most 16 vagyok. És évente járok apámhoz.

A lényeg, hogy mindent többször magyarázzatok el a gyerekeknek.

2015. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Előző vagyok, ez lemaradt:

Akkor engem nem viselt meg mert még olyan fiatal voltam, hogy fel se fogtam. Valószínü a ti gyereketeknél is ez lesz. Majd tinédzser korukba rosszabb lesz nekik, más családok láttán...

2015. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!