Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudtok erről, igaz az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudtok erről, igaz az, hogy ha nem telt el a válás óta egy év akkor a kisbabámat a volt férjem nevére anyakönyvezik?

Figyelt kérdés
Ma mondta a védőnő. Teljesen kiakadtam rajta. Nem az számít, hogy a pici mikor fogant? Mert az a válás kimondása után történt. Mire megszületik még akkor sem lesz meg az egy év. Hogy hozhatnak ilyen hülye törvényt? Valószínűleg még apasági nyilatkozatom sem lesz, mert a kedves apuka nem hajlandó erre, de ez már más kérdés. De akkor miért nem kaphatja az én nevemet? A volt férjem valószínűleg ki fog akadni, hogy semmi köze a gyerekhez, és hát jogosan.
2010. márc. 17. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A hatályos jogszabályok értelmében a gyermek apjának azt a férfit kell tekinteni akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állott.

Ha a válás kimondása után történt a fogamzás, akkor szerintem nem a férjet jegyzik be apának. De bővebbet a Polgármesteri hivatalban az anyakönyvvezető tud mondani.

2010. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg így van, mert az unokatesóm is így járt. Csak azt nem tudom honnan vették a volt férj nevét, mikor a lány a lánykori nevét hordta.
2010. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez azért elég sovány vigasz. Én nem vettem vissza a lánykori nevemet eddig, a papírok miatt sem, de ha csak ez kell, hogy ne a volt férjem nevére anyakönyvezzék akkor megteszem. Elég baj az, hogy az apuka nem akarja a nevére venni, még csesszek ki a volt férjemmel is? De majd holnap megérdeklődöm a Polg. Hiv-ban, csak gondoltam megkérdezem itt, addig is mások mit mondanak.
2010. márc. 17. 18:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Perrel. Apaság tényének bírói megállapítása. Nem kell ahhoz az apa elismerése, csak hát úgy könnyebb. Ezt mondhatod neki, hogy úgyis az lesz, hátha meggondolja magát.
2010. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha a válás után fogant a kicsi akkor nem kerül a volt férjed nevére a babád.Van lemondó nyilatkozat is amit a volt férjed tölt ki hogy nem az övé a kicsi. Ha nem vagy férjnél, és nincs apasági nyilatkozat a baba apukájától akkor a kicsi a te nevedre fog kerülni.
2010. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát itt az a helyzet, hogy nem vagy benne a törvényes 300 napban. Így a gyerek apjának a korábbi férjet kell TEKINTENI. Ez egy apasági vélelem, ami ugyan megdönthető.

Ez nem hülye rendelkezés, ez a gyerek érdekét védi. Azért van így, mert a gyerek nem láthatja a kárát annak, hogy egyik apajelölt sem akarja őt vállalni, ezért a törvény "apává teszi" valamelyiket.

A volt férjednek kellene megdöntenie az apasági vélelmet egy apasági perben, akkor automatikusan a jelenlegi férjed lenne az apa.

2010. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez valóban igaz. Elég nehéz helyzet. Itt igazándiból a volt férjed az aki megissza a dolgok levét jelenleg, Később pedig a baba, mert egy segg az apja, hogy le se szarja, hogy gyereke lesz.

Bocsánat a fogalmazásért, csak mindig meglepődöm még a dolgokon, de kezdem rájönni, hogy már felesleges.

2010. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs férjem, itt valaki ezt félreértette. Még a volt férjemnek kellene pereskednie egy másik hülye pasi miatt? Hát ez szép! Tényleg igazad van utolsó, hogy a gyerek issza meg a levét, hogy egy segg az apja! De hát sajnos ez van, ilyen emberek is vannak, nem lehetünk egyformák.
2010. márc. 17. 20:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy másik hülye pasi miatt kell a volt férjednek pereskednie. Ha a másik pasi tenne apaságit, akkor is ez lenne a helyzet, az ő nevére anyakönyveznék, én úgy tudom.

És nem a másik pasi miatt, hiszen TI KETTEN nem védekeztetek. Válás után max. 1-2 hónappal. A törvény 300 nappal számol, nem 365-tel.

2010. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajna ez így van, hogy a volt férj nevét kapja a gyerkőc. Utána el lehet indítani egy macerás eljárást, hogy levegyék a nevéről és a te nevedet kapja. Nálam is így volt, csak én összeházasodtam a kislányom apukájával, így amikor született, már Ő volt a férjem, így automatikusan az Ő nevét kapta. De ugye amikor fogant, én már nem éltem együtt a volt férjemmel, viszont a válás még nem zajlott le. Nálatok ha jól olvasom nem lehet szó ilyen kiskapuról.... :(
2010. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!