Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Követelhet tőlem utólagosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Követelhet tőlem utólagosan pénzt vagy tulajdonjogot a volt férjem? Kérhet kárpótlást az elmaradt örökség miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé félreismertem a volt férjemet, így aránylag hamar, 3 év után elváltunk. Nem született közös gyermekünk.

A szüleivel megmaradt a jó kapcsolatom, végül a válás kimondása után 1 héttel eltartási szerződést kötöttem az édesapjával. Erről a volt férjem nem tudott.

Az édesapja tavaly júniusban elhunyt, a ház az enyém lett, illetve a negyedén a volt anyósomnak van haszonélvezete. Az számomra is csak később derült ki, hogy a volt apósom a gyermekeimre hagyott pénzt (még életében elutalta a számlájukra), míg a volt férjemre és annak gyermekeire semmit.

A volt férjem most tajtékzik, hogy kiforgattuk őt és a gyerekeit az örökségükből. Arra hivatkozik, hogy csak kevés idő telt el a szerződés megkötése és a válás között, szerinte járna neki a ház fele, illetve a gyermekeimnek átutalt pénz fele is. Ez tényleg így van?


2015. ápr. 28. 14:53
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

74%-os válaszoló!


Akkor is igaz ez, ha az ex anyósom a különvagyonából adta ezt a pénzt? Oké, megbeszélték a férjével, de jogilag nem a férje adta, hanem ő és nem a férje pénzét, hanem a sajátját.

2015. ápr. 29. 15:58
 22/24 A kérdező kommentje:
A volt apósomnak ugyan volt bankszámlája, de annak az egyenlege - volt a halálakor.
2015. ápr. 29. 16:00
 23/24 acelsziv ***** válasza:
21: szerintem ezt a kérdést beszéld meg egy valódi ügyvéddel.
2015. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 omba ***** válasza:
41%

"Volt apósom után nem volt örökség. " - ezzel zárult a hagyatéki eljárás?

Szerintem ne aggódj, főleg, ha a gyerekeid 18 alatt vannak, akkor nagyon macerás tőlük pénzt beszedni - gyámhivatali dolog az.


A volt férjednek tényleg csak a szája jár... várd ki (nem fog megtörténni), hogy bíróságnál nyújtson be keresetet ellened....

Nem tudom elképezni a kereset tárgyát, indolkását

2015. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!