Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnék az örökségeimhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék az örökségeimhez jutni?

Figyelt kérdés
Ketten maradtunk a bátyámmal, szüleink meghaltak. A szülői házat 1/2-1/2 arányban örököltük, de a bátyám nagyon agresszív, nem lehet vele együtt élni, így albérletbe kényszerültem, szeretnék lakást venni, szükségem lenne a részemre, de ő nem hajlandó sem eladni, sem kifizetni nem akar és nem is tud. Mi ilyenkor a teendő? Nem akarok lemondani a részemről,csak azért mert gonosz és elkellett onnan mennem.

2013. jan. 8. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi, egyikötők sem tudja eladni ha nem mindketten akarjátok.
2013. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon lehet kérni a közös vagyon megszüntetését. Ilyenkor a bíró kísérli meg az egyezség kicsikarását, de ha nincs, akkor árverést írnak ki az ingatlanra, aztán mehet mindenki a maga dolgára, miután levonták az összegből az eljárási költségeket.
2013. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az érték feléért kb elárverezik.

Most van egy 4 milliós részed akkor örül ha árverezésnél 2 milliót kapsz.

2013. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elég igazságtalan lenne így, csak azért mert ő erősebb. Kár, hogy erre még nem született normális törvény. Ezt az árverős dolgot már hallottam, de nem nagyon akarom elhinni, hogy nem lenne más mód. Most ajánlottak egy ügyvédet, hogy kérjem a segítségét az eladásban, de félek tőle hogy csak hosszas pereskedés után és magas ügyvédi költség mellett nem történik majd semmi. De akkor is rosszul esik nagyon, ahogy kárörvendően örül a tesóm, hogy neki van hol laknia, ráadásul egy nagy családi ház, én pedig albérletben élek.
2013. jan. 8. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:
Add ki a ház rád eső részét valami nagyon kellemetlen embernek, alacsony áron, cserébe ő tenne arról, hogy a bátyád ne érezze ott jól magát egy percig sem. Hátha úgy megjönne a kedve az eladásra! :)
2013. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet :) már ijesztgettem ilyennel, de amúgy nagyon nehéz olyan embert találni, aki bevállalna egy idiótát. Ha csak nem nagyon rá van szorulva az illető és három ajtós szekrény nagyságú.
2013. jan. 8. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd vagyok, figyelj: a bíróság a kérelmedre megszünteti a közös tulajdont, ahogy leírtad, marad a aszabad kézből eladás. Ha nem tudtok megegyezni az eladási árban, akkor szakértőt rendel ki annak megállapítására. Ha a bátyád lakik benne, alriaszthatja a vevőt, a legjobb, ha adtok egy ügyvédnek megbízást és a vevők nála jelentkezhetnek, ő viszi ki.
2013. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Utolsónak, akkor van esélyem megpróbálni ügyvéddel, ezek szerint van rá megoldás. Bár azt a részét nem tudom, hogy ha ügyvéd viszi ki a vevőt, attól még elriaszthatja ugyanúgy a tesóm szerintem.
2013. jan. 9. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
1. Be kell engednie. 2. Nem mondhat valótlanságot a lakásró (földrengéses, egeres, stb.) 3. Nem mondhatja, hogy 2 perce van, és rohannia kell. Stb. (Az előző ügyvéd.)
2013. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! Így már bátrabban vágok bele. Azt még megkérdezhetem, hogy általában egy ilyen kb. mennyi időbe telik, míg ellehet jutni az eladásig és mennyi költséggel szokott járni?
2013. jan. 11. 07:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!