Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen lehetőségeink vannak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségeink vannak? Anyuka ilyen gyorsan lepasszolhatja a gyerekeket, csak azért mert nem fizetünk eleget?

Figyelt kérdés

A páromnak van 3 gyermeke egy előző kapcsolatából. A gyerektartást fizeti utánuk, ez a fizetése 50%-a (4 hónappal ezelőttig ez nagyjából 140000Ft volt).

Új munkahelyre került, ahol a betanulási időszak alatt kevesebb a fizetése, ráadásul a képzés ideje alatt és utána még fél évig, az ország másik végében kell dolgoznia. Ez azt jelenti, hogy még kb 8 hónapig kevesebb a pénz, amiből 90-100000Ft a gyerektartás, a többit pedig feléli.

A gyerekek anyja a hétvégén felhívott, hogy vagy fizetjük a régi összeget, vagy "megnyertük" a gyerekeket.


Nagyon szeretem a párom gyermekeit, de jelenleg sajnos nem tudnék nekik helyet biztosítani, mert a kevesebb pénz miatt (én tgyás-on vagyok) az albérletet felmondtuk és hazaköltöztem a gyerekekkel a szüleimhez. Innen még iskolába sem tudnának járni.


2015. márc. 30. 11:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
36%

Hát, akkor te pont abban a helyzetben vagy, mint a párod exe. Mégsem tudod megérteni, hogy azért, mert az ő munkakörülményei megváltoztak, kevesebb a fizetése, attól még a gyerekek nem kerülnek kevesebbe? Te megélnél a 2 kisgyerekeddel egyedül albérletben abból amit te kapsz, meg a tartásdíjból? Hát gondolom a párod exe sem bűvész, nem véletlenül dühöng, fenyegetőzik.

Jól megszívta amúgy, a gyerekekkel együtt, mert így nem ítélnék őket az apjuknak, ha kérné az ex akkor sem, és most, hogy kevesebbet keres, a tartásdíj is kevesebb lesz. Habár változott a törvény, lehet fix összeget is kérni. Bár sajnos 50%-nél többet szerintem akkor sem visznek el.

2015. márc. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
87%

Már megint egy kérdés, ahol három oldal válasz után derülnek ki egyáltalán nem lényegtelen "apróságok".


A legfontosabb kérdés, hogy milyen amúgy a viszonyotok az ex feleséggel? Én elváltam, egy közös gyerek van, és az exeméknél egy pár hónapos baba. Nem tudna olyan dolog történni ami miatt én a lányomat elküldeném hozzájuk. (hozzáteszem, a gyereket érintő kérdésekben normális a viszonyunk, nem fújunk egymásra, nem vasárnapi apuka) Lehet naiv vagyok, de szerintem csak fenyegetőzik. Meg kellene próbálni leülni vele a párodnak, nem neked, és értelmesen megbeszélni a dolgokat. Ha nem tudjátok, akkor se tud olyat csinálni, hogy átviszi a gyerekeket hozzátok, hogy mától itt lakotok. A bíróságon lehet kérni az elhelyezés megváltoztatását. Ha miattad hagyta el a párod őt és a három gyereket, akkor azért sok jót ne várj tőle. A te volt férjed fizet gyerektartást amúgy? Csak azért kérdezem, mert lehet azért is háborog, hogy a közös gyerekek tartásdíját csökkenti, de közben nevel két számára "idegen" gyereket.

2015. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
51%
Miből gondoljátok, hogy az anyuka a 3 gyerekkel szintén albérletben lakik?
2015. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Nem nekem kell a párom pénze, hanem az exének. Nem én fenyegetőzök, hanem az exe. A párom fizetésének a felét a cég kapásból az exének utalja gyerektartásként (nem tiltás miatt, hanem ő kérte), a másik felét meg feléli. Amikor együtt éltünk albérletben, akkor közös kassza volt, de mióta így élünk, én egy fillért sem kérek a pénzéből. Mire fel tenném???


Nem, nem miattam mentek szét. Mikor mi megismerkedtünk, ők már több mint 5 éve külön voltak. Ha jól tudom a férje házában élnek, de nem vagyunk olyan viszonyban, hogy ebbe beavasson minket. Az biztos, hogy nem albérlet, mert hitelt akartak felvenni rá (a páromat kérték kezesnek, de visszautasította őket). Az exe háztartásbeli, szóval elhiszem, hogy rosszul esett neki a csökkenés, de erre akkor sem ez lenne a jó megoldás.

2015. márc. 30. 14:40
 35/36 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha már 5 éve külön vannak, akkor elég nagyok a gyerekek. Éppen ideje, hogy az ex is elmenjen dolgozni és kipótolja a hiányzó összeget.
2015. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
79%
Na ezek után h otthon van mondja vki azt h nem pénzéhes.... 1 forintot nem tesz oda a gyerekeinek... de pampogni tud... így persze h nrm tetszik neki mert neki is tenni kéne vmit... már csak a gyerekeket sajnálom h ilyen nő neveli őket...
2015. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!