Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen lehetőségeink vannak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen lehetőségeink vannak? Anyuka ilyen gyorsan lepasszolhatja a gyerekeket, csak azért mert nem fizetünk eleget?

Figyelt kérdés

A páromnak van 3 gyermeke egy előző kapcsolatából. A gyerektartást fizeti utánuk, ez a fizetése 50%-a (4 hónappal ezelőttig ez nagyjából 140000Ft volt).

Új munkahelyre került, ahol a betanulási időszak alatt kevesebb a fizetése, ráadásul a képzés ideje alatt és utána még fél évig, az ország másik végében kell dolgoznia. Ez azt jelenti, hogy még kb 8 hónapig kevesebb a pénz, amiből 90-100000Ft a gyerektartás, a többit pedig feléli.

A gyerekek anyja a hétvégén felhívott, hogy vagy fizetjük a régi összeget, vagy "megnyertük" a gyerekeket.


Nagyon szeretem a párom gyermekeit, de jelenleg sajnos nem tudnék nekik helyet biztosítani, mert a kevesebb pénz miatt (én tgyás-on vagyok) az albérletet felmondtuk és hazaköltöztem a gyerekekkel a szüleimhez. Innen még iskolába sem tudnának járni.


2015. márc. 30. 11:37
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mit van mindenki oda....nehogy már 3 gyerekre nem elég 100 gyt + csp+ adókedvezmény.... és akkor anyuka hozzá se rakott egy forintot sem...


Amúgy meg simán mehettek ti is bíróságra mert mivel van közös gyerek így az 50%nak a 4 gyerek között kell elosztani... nem csak a 3ra...


Mondjuk sztem ennek a nőnek csak pénz kell akki 30 ezerért már eldobja magától.... kíváncai lennék h ő mennyire fizetné az 50%ot a fizujából...

2015. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
38%

20-as:

Nincs lakásuk, albérletre sincs pénzük, a feleség anyáékra vannak rászorulva. Szerinted ez felelősségteljes gyermekvállalás a meglévő 3 mellé?

Nem tudom hogy osztják be a pénzt, de annyiban igazad van, h elégnek kéne lennie, valamit nagyon elszórnak.(lehet van hitelük v nemtom...)

Azt pedig mindig bele kell kalkulálni, hogy anyukával történik valami akár csak simán behülyül vagy holnap elüti a busz akkor a gyerekeket árvaházba küldi vagy mi?

Előbb kellett volna minimum egy saját lakást szerezni, és utána közös gyereket bevállalni. Anyós biztos nem fogja a veje másik házasságából származó 3 gyereket még pluszban befogadni, ha ígyis már 2 felnőttet meg egy babát támogat.

2015. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
60%
Ezért kellene meggondolni,hogy hány gyereket csináljak/szüljek és ha már meg vannak akkor együtt maradni és dolgozni a házasságon.
2015. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
24%

Azért itt sokan vannak marha nagy tévedésbe, amikor még az anyát állítják be pénzéhesnek, mert normális anyagi körülmények között szeretné nevelni a gyerekeit. Amúgy egy normális, felelősségteljes apának is ez a célja. Ha eddig keresett nettó 280 000-et, aminek a fele tartásdíj, az bizony nem egy biztos alap albérletbe még gyerekeket vállalni, csak mert új kapcsolata van, ráadásul ez változhat, mint ahogy ez esetben változott is.

Amúgy meg ha az apa nevelné a gyerekeket, akkor az anya hazaköltözhetne esetleg a szüleihez, vagy elég lenne neki akár valahol 1 szoba is. Három gyerekkel viszont fenn kell tartani, egy minimum 3 szobás lakást a gyerekek miatt, aminek fenntartása az apjuknak ugyanolyan kötelessége, mint az anyjuknak. 3 gyereket etetni, ruházni,iskolázni, vinni-hozni, stb. Aztán aki a gyerekeket neveli, neki kell alkalmazkodni hozzájuk munka terén is, vagyis egyedül lenne esélye jobban keresni, 3 gyerek mellett viszont esélytelen, mert ugye el is kell őket látni, foglalkozni velük, táppénzre menni ha betegek, stb. Nagyon könnyű máséval verni, sokkal könnyebb, mint egyedül 3 gyereket nevelni.

Amúgy egy ilyen pasi bármikor továbbállhat az új családtól is, hiszen a felelősségérzet a gyerekei iránt nem túl nagy.

2015. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

Látom egyeseknek tényleg nem megy a szövegértés kevés az IQ(nem pedig EQ).

Az albit azért mondták fel és költözött a kérdező haza mert a párja jó fél évig az ország másik felébe fog dolgozni. Így pénzkidobás fizetni az albit ha a pasi.csak.hétvégén tud otthon lenni. Ezzel is spórolnak.

2015. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
52%

Meg aztán az új munka elött fenn tudták tartani az albit,nem érzem mit izélnek itt h se lakás se semmi erre vállalnal gyereket.


Továbbá kevesebb gyt-t csak még kb 8 honapig kap az ex,irta a kérdező is. Elég szégyen h ez miatt az anyuka lepasszolná a gyerekeket.

2015. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
82%
Mindentöl függetlenül ha az anya a bíróásghoz fordul akkor még kevesebbet fog kapni, mint a jelenlegi 90-100ezer Ft. Ugyanis az apa nettójának 50%-a oszlik meg az ÖSSZES gyereke között, azaz egy gyerekre ennek a negyede jut, ami a legjobb esetben is csak 75ezer lenne.
2015. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért engem támadtok. Tényleg olyan nagy kérés, hogy legyen időnk átgondolni a dolgokat és valami megoldást találni?

Nekünk nincs közös gyermekünk, a volt férjem a gyermekeim apja, aki lelépett, mikor kiderült, hogy terhes vagyok a picikkel (most lesznek fél évesek).

Igen, jelenleg tényleg a szüleimnél élek a gyerekekkel, mert felesleges lett volna egy albérletet erőnkön felül fenntartani, a közös házba meg nem szívesen mennék vissza, mert a volt férjem és a barátnője most ott élnek. Arra viszont nem kérhetem a szüleimet sem, hogy még 3 gyereket befogadjanak a 2 szobás házukba.

Ha végre lezárul a vagyonmegosztás és sikerül eladnunk a házat, talán tudunk venni egy lakást, de addig csak így tudjuk megoldani.

Lehet, hogy tényleg csak fenyegetőzik, de félek, hogy képes lesz megtenni a hatás kedvéért, akkor viszont ötletem sincs, mit csináljunk.

2015. márc. 30. 13:43
 29/36 anonim ***** válasza:
88%

Áruljátok már el, miért ítélkeztek. Miben hibás az apa, vagy az új társa?

A kérdező nem áll ellenségesen a párja gyerekeihez, elfogadja őket. Arról az apa nem tehet, hogy jelenleg kevesebb a pénze, 8 hónap múlva több lesz, neki is élni kell valamiből. Gondolom ott hagyta anyukának a lakást, hogy nevelni tudja a három gyereket.

Az ex-feleség egyértelműen rosszindulatú.

2015. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, ha nincsenek közös gyerekeitek akor legyetek külön kasszán és a férjed oldja meg a saját gyerekeit.

A tiedire fizessen a biológiai apjuk gyerektartást, nem a férjednek kell eltartani őket is. Ha van TGYÁS-od, családi pótlékod és gyerektartást is kapsz ill. lakhatásod is ingyen van a szüleidnél minek kell neked még a férjed pénze is?

2015. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!