Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az a szülő, akinél a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a szülő, akinél a gyermek elhelyezésre került, köteles-e tájékoztatni a különélő szülőt pl. a gyermek egészségi állapotáról?

Figyelt kérdés

Konkrétan az alábbi helyzet merült fel: kislányom alvás közben nyitott szájjal alszik és horkol is. Az óvónők jelezték az apának. Az apa a kislányunkat orvoshoz vitte emiatt. (a kislány az apánál került elhelyezésre) A problémáról az óvónőktől hallottam, majd felhívtam a nagymamát és őt kérdeztem meg erről, mivel az apukát hetek óta nem tudom elérni telefonon, mert letiltotta a telefonszámomat. Apukának e-mailt is írtam, nem kaptam rá választ. Majd tegnap este a következő e-mailt kaptam tőle:


"Esztert érintő ügyek ránk tartoznak, neked a láthatási időszak van, illetve a telefonbeszélgetés vele, ennyi és nem több."


A "ránk" alatt apuka és a barátnője, meg apuka szülei értendők, mivel apuka a szüleivel él egy panellakásban.


Úgy gondolom, hogy nekem jogom lenne tudni arról, hogy a lányunkkal mi történik és mi fog történni. Állítólag műteni is kell, de apuka erről sem tájékoztat engem, mondván, hogy az sem rám tartozik. Ugyanakkor azt sem találom jogosnak, hogy telefonon nem tudom elérni az apát.


Aki tud segítséget adni ebben a kérdésben és esetleg volt hasonló helyzetben, és megírná tapasztalatait, annak köszönöm.


2015. márc. 27. 10:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nálunk még folyamatban van a gyermekelhelyezés.Ugyanezek a problémák,csak fordítva -anyuka részéről.Én a gyermekjóléti szolgálattól kértem segítséget.Többé-kevésbé sikeresnek mondható,attól függöen,az anyuka milyen hangulatban van.A szakvélemény szerint: ezáltal a gyermekek egészséges testi-lelki veszélyeztetésben élnek.Ezt már a bíróság sem hagyhassa figyelmen kívűl.
2015. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a gyermekjólétisek segíteni tudtak. Nekem is volt velük dolgom a per során, akivel indultam, Ő nagyon jó volt, de 4 próbálkozásból egyszer nem tudta felvenni a kapcsolatot az apával, hogy le tudtunk volna ülni megbeszélni a dolgokat. Az apa vagy nem vette fel a telefont, vagy ha fel is vette, azonnal levágta. Utána meg már nem is tudta elérni a hölgy az apát, mert letiltotta az ő számát is. Bele lett írva a bírósági beadványba, hogy az apa egyáltalá nem volt együttműködő abban, hogy a problémákat normális úton rendezni tudjuk. Sajnos ezzel sem mentünk semmire. Aztán ez a hölgy elment másik munkahelyre, egy fiatal férfi vette át az ügyet. Őt tavaly nyáron megkértem, hogy legyen szíves segítsen, egyeztessen apukával és menjen el a lakására akkor, amikor otthon vannak a apuka szülei is és mondja el, hogy milyen károkat okoznak a viselkedésükkel (akkoriban olyan is volt, hogy utánamkiabálták a lépcsőházban a lányom füle hallatára, hogy egy oltári nagy hülye nő vagyok, stb...). Na szóval a lényeg az, hogy a gyermekjólétis mai napig nem vette fel velük a kapcsolatot, pedig nekem ígéretet tett rá, hogy segít.
2015. márc. 27. 13:59
 23/27 anonim ***** válasza:
A törvény azt írja elő, hogy ha te érdeklődsz, akkor tájékoztatnia kell téged, valamint, hogy bizonyos időközönként informálnia kell téged a gyerek dolgairól is, mint pl. suli, egészségi állapot. Ezt megteheti akkor is, amikor láthatásra mész a gyerekért. Gondolom övé a kizárólagos, tehát a műtéthez, bármilyen orvosi vizsgálathoz, nem kell a te hozzájárulásod. Tájékoztatni törvényileg nem köteles azonnal, de ha érdeklődsz, akkor igen, valamint a láthatáson el kéne mondja, mi van a gyerekkel.
2015. márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A tapasztalat az, hogy jöhet gyerekjólét, gyámhatóság, amíg a végzés be van tartva, senki nem fog csinálni vele semmit.

Remélni kell, hogy átfordul a kapcsolatotok idővel.

Van barátnője? Általában attól le szoktak nyugodni. ..

2015. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

23-as válaszolónak:

Amikor megyek a kislányunkért, az esetek 90%-ában a nagymama adja át láthatásra a kislányt.

2015. márc. 30. 07:05
 26/27 A kérdező kommentje:

24-es válaszolónak:


Van barátnője már több, mint fél éve. A barátnő vagy nem tud rá hatni, vagy meg sem próbál vele beszélni, vagy nem érdekli az egész dolog. Nem tudom.

2015. márc. 30. 07:07
 27/27 anonim ***** válasza:
A nagyi is elmondhatja a dolgokat.
2015. márc. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!