Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen tájékoztatási kötelezet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tájékoztatási kötelezettségem van a különélő szülő felé? Nem normális esetben? (lent)

Figyelt kérdés

Rossz viszony van köztünk, zsarol, fenyeget és jogszabályokat bujva kötözködik, mindig azt keresi hogy hol hibázom, hogy legyen mindig valami indokkal bíróságra menni. Mióta párkapcsolatban élek, ez van.

Milyen Időközönként, miről kell beszámolni a gyerekkel kapcsolatban? Kötelező Hetente referálnom arról pl., hogy a saját időmben a saját pénzemből hova és milyen időben hordom a gyereket?


2015. febr. 6. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mi az hogy KELL?Ha ilyen rossz a viszony,minek?
2015. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valami törvényre hivatkozik ami úgy szól hogy időnként tájékoztatni kell a különélő szülőt a gyerekről. Ez mit takar és milyen mélységben?
2015. febr. 6. 09:39
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Ez ne a te problémád legyen!!!!

Ha kiváncsi valamire,hívjon fel!

2015. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gondolom láthatás van, nem? Hát akkor beszámolsz a gyerek dolgairól.
2015. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na ez az! Milyen dolgairól kell beszámolnom? Mert ezzel kapcsolatban kötekszik! Részletes programtájékoztatást kér. Azért hagy legyen az én dolgom hogy az én időmben az én pénzemből hova viszem a gyereket. Semmi extra költségbe nem száll be. Minimális gyerektartást fizet. Az összes különórát én fizetem.
2015. febr. 6. 13:41
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha külföldre viszed, arról tájékoztatni kell, egyébként a különórákhoz semmi köze nincs, ha nem ütközik a láthatási időbe, ráadásul te fizeted.


Be kell (inkább illik) számolni a gyerek tanulmányi előmeneteléről, egészségügyi problémáiról, ha vannak, gyógyszerekről, amiket szedni kell, vizsgálatokról, amikre elküldték.

Illik még programokról, amikre a külön élő szülő is kíváncsi lehet, és esetleg elmehetne, például ballagás, évnyitó, évzáró. Persze ha érdekli egyáltalán.


De hogy így kötelezően elszámoltatni a másik felet... hát... :/

Mire gondol ő? Mit akar tudni?

2015. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindent. Részletesen. Különórára jönni, az edzővel beszélni, hogy mit azt ne kérdezd.... Mindent tudni akar percről percre. Hogy lehessen mibe belekötni, hogy mit csinálok épp rosszul.
2015. febr. 6. 19:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van e-ellenörző? Add meg neki a kódokat, ott figyelemmel kísérheti a gyerek jegyeit, nem kell beszélnetek.

Illetve add meg neki az osztályfőnök elérhetőségeit meg a szaktanári fogadóórák időpontját. Esetleg mindezt tértivevényes levélben.

Ezekután nincs az a bíróság aki belédkötne, hisz csak rajta múlik onnantól h veszi-e a fáradtságot követni a gyerek tanulmányi előmenetelét.

2015. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a gyámügyön, hogy pontosan mi a kötelességed. Amit kötelező, azt küldd el írásban, ami meg nem, azzal röhögd ki és mondd meg, hogy jelentsen fel.
2015. febr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 7. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!