Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az a szülő, akinél a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a szülő, akinél a gyermek elhelyezésre került, köteles-e tájékoztatni a különélő szülőt pl. a gyermek egészségi állapotáról?

Figyelt kérdés

Konkrétan az alábbi helyzet merült fel: kislányom alvás közben nyitott szájjal alszik és horkol is. Az óvónők jelezték az apának. Az apa a kislányunkat orvoshoz vitte emiatt. (a kislány az apánál került elhelyezésre) A problémáról az óvónőktől hallottam, majd felhívtam a nagymamát és őt kérdeztem meg erről, mivel az apukát hetek óta nem tudom elérni telefonon, mert letiltotta a telefonszámomat. Apukának e-mailt is írtam, nem kaptam rá választ. Majd tegnap este a következő e-mailt kaptam tőle:


"Esztert érintő ügyek ránk tartoznak, neked a láthatási időszak van, illetve a telefonbeszélgetés vele, ennyi és nem több."


A "ránk" alatt apuka és a barátnője, meg apuka szülei értendők, mivel apuka a szüleivel él egy panellakásban.


Úgy gondolom, hogy nekem jogom lenne tudni arról, hogy a lányunkkal mi történik és mi fog történni. Állítólag műteni is kell, de apuka erről sem tájékoztat engem, mondván, hogy az sem rám tartozik. Ugyanakkor azt sem találom jogosnak, hogy telefonon nem tudom elérni az apát.


Aki tud segítséget adni ebben a kérdésben és esetleg volt hasonló helyzetben, és megírná tapasztalatait, annak köszönöm.


2015. márc. 27. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Kötelessége tájékoztatni, vidd bíróságra az ügyet .
2015. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem lihegem túl... Már van is időpontom ügyvédhez. Köszi a segítséget!
2015. márc. 27. 10:19
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem kis gond van nálatok kommunikáció terén. Szerintem a gyermek egészségügyi állapota mindenképp érint téged is. Tehezekről az ügyekről kell tudnod hiszen a bíróság nem azt mondta ki hogy mostantól nem vagy anya.
2015. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Egészségi állapot, iskoláztatás, vallási kérdések, ez csak néhány példa amiről nem csak tájékoztatási jogod van de beleszólási jogod is, és természetesen a betegséggel kapcsolatos költségek is megoszlanak köztetek(pl szemüveg ára). Maga a számletiltás nem jogszerűtlen, de az igen ha minden egyes csatornát lezár az illető, ezzel teljesen blokkolva a kapcsolattartást, legalább egy módnak élnie kell.
2015. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kommunikáció terén sajnos tényleg nagyon komoly gondok vannak köztünk. Akárcsak a 8 év alatt, amíg együtt éltünk... A beszélgetés és a másik meghallgatása gyakorlatilag teljesen ismeretlen volt előtte, többször megkaptam tőle, hogy "minek kérdezel, mikor tudod, hogy úgysem válaszolok"...így az évek alatt sikerült belőlem egy "csöndestársat" faragnia. Nem is tudom miért várom most azt, hogy tudjunk beszélni. Bár a közös gyermekünk érdekében nagyon is kellene, de egyedül kevés vagyok, hogy ezt megértessem vele. A szülei meg a barátnője pedig természetesen mellette állnak.
2015. márc. 27. 10:30
 6/27 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon szokatlan hogy a gyereket nem az anyánál helyezik el, esetleg volt valami oka ami miatt úgy érzi a volt férjed, hogy ártanál a gyereknek? Őszintén..
2015. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Dehogy. Mivel ártanék neki? A kislányunkat azért nála helyezték el, mert ott éltünk a szüleivel 8 éven át 1 lakásban, lányunk abba a környezetbe született bele, a szülői lakás (ahol jelenleg is élnek) az apáé lesz, apa munkahelye rugalmas, jól keres, a szülei éjjel-nappal rendelkezésére állnak a lányunk gondozásában, felvigyázásában. Én albérletben, kötött munkaidőben dolgozom, segítségem nincs, nem keresek olyan jól, mint az apa. A bíróság úgy látta, hogy nem emelik ki a stabil környezetből a lányomat.
2015. márc. 27. 10:36
 8/27 anonim ***** válasza:
Jól van, ezt jó tudni. Egyébként az apa tud róla hogy akár el is veszítheti a felügyeleti jogot, ha sokat kötekedik? Nem ártana tudtára adni.
2015. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan adhatnám tudtára. Telefonon nem tudok vele beszélni. Ha írok e-mailt, akkor vagy olvassa, vagy nem. Vagy válaszol rá, vagy nem. És ha megírom neki, akkor azt hogyan tegyem? Úgyis azt válaszolná rá, hogy pl. nem érdekli, úgyis az lesz, amit ő mond. Vagy valami hasonló választ adna.
2015. márc. 27. 10:43
 10/27 anonim ***** válasza:
Hidd el, olvassa ő azokat. Elősz9r is szedd elő a válási papírokat, abban minden benne van tételesen leírva. Később úgyis szükséged lesz rá. Keresd meg a szükséges részt, szkenneld be/fényképezd le, küldd el neki egy kísérőlevéllel miszerint vagy betartja a válásban foglaltakat, vagy választja a bírósági utat. Én arra is figyelnék hogy a gyerek viselkedése nem változik -e az irányomban, mert az ilyen elzárkózó szülők nagyon gyakran hangolják a külön élő szülő ellen a gyereket.
2015. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!