Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az a szülő, akinél a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a szülő, akinél a gyermek elhelyezésre került, köteles-e tájékoztatni a különélő szülőt pl. a gyermek egészségi állapotáról?

Figyelt kérdés

Konkrétan az alábbi helyzet merült fel: kislányom alvás közben nyitott szájjal alszik és horkol is. Az óvónők jelezték az apának. Az apa a kislányunkat orvoshoz vitte emiatt. (a kislány az apánál került elhelyezésre) A problémáról az óvónőktől hallottam, majd felhívtam a nagymamát és őt kérdeztem meg erről, mivel az apukát hetek óta nem tudom elérni telefonon, mert letiltotta a telefonszámomat. Apukának e-mailt is írtam, nem kaptam rá választ. Majd tegnap este a következő e-mailt kaptam tőle:


"Esztert érintő ügyek ránk tartoznak, neked a láthatási időszak van, illetve a telefonbeszélgetés vele, ennyi és nem több."


A "ránk" alatt apuka és a barátnője, meg apuka szülei értendők, mivel apuka a szüleivel él egy panellakásban.


Úgy gondolom, hogy nekem jogom lenne tudni arról, hogy a lányunkkal mi történik és mi fog történni. Állítólag műteni is kell, de apuka erről sem tájékoztat engem, mondván, hogy az sem rám tartozik. Ugyanakkor azt sem találom jogosnak, hogy telefonon nem tudom elérni az apát.


Aki tud segítséget adni ebben a kérdésben és esetleg volt hasonló helyzetben, és megírná tapasztalatait, annak köszönöm.


2015. márc. 27. 10:00
1 2 3
 11/27 kovpet ***** válasza:
81%

"Nem tudom hogyan adhatnám tudtára."


Írj neki egy levelet. Hagyományos levelet, tértivevénnyel.

2015. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
Jobban belegondolva inkább tértivevényes levelet küldj két tanú aláírásával, akkor nem mondhatja azt hogy nem olvasta a levelet. Ez később fontos lehet a bíróságon, ha le akarja majd tagadni a dolgot(és le fogja).
2015. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Természeresen minden fontos kérdésről tájékoztatnia kell - sőt, közösen döntenek.
2015. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%
6-os! Semmi szokatlan nincs abban, hogy az alánál helyezik el, és ettől nem veszíti el a felügyeleti jogot, csak büntetést szabnak ki rá.
2015. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nem mondja meg azt sem, hogy mikor lesznek a műtétet megelőző vizsgálatok. A műtét napját sem fogom megtudni ebből kifolyólag. Várhatom, hogy a szülei sem fogják megmondani, mert a fiuk azt parancsolja nekik. Nem is tudom hogyan fogom megtudni. Az óvónők sem merik majd nyilván megmondani, nehogy nekik bármi bajuk legyen belőle, ha apuka megtudná valahogyan, hogy pl. tőlük tudom.
2015. márc. 27. 11:10
 16/27 anonim ***** válasza:
De ezek nem elegek ahhoz hogy újra tárgyaltasd az elhelyezést? Most komolyan. Oké, apánál látták jobbnak a leírt okok miatt. De ez nem jelenti azt, hogy rád ne lenne szüksége a gyereknek. Az apa nem csinálhat úgy, mintha megszűntél volna létezni. Gyámügy, bíróság ilyenkor hol van? Én úgy tudom, hogy még akkor is köteles az új Ptk szerint a külön élő szülő tudni a gyereket érintő fontos kérdésekről, ha a másiknak kizárólagos felügyeleti joga van.
2015. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16-os válaszolónak írom:

A bíróságon azt mondták, hogy kérjem magánindítványban a kapcsolattartás szabályozását minden olyan kérdésben, amiben probléma merült fel az apa és köztem, és még nincsen szabályozva az ítéletben. Ez rendben, de akkor pincétől a padlásig mindent bele kell írnom ahhoz, hogy a jövőben ne legyen belőle cirkusz.

A gyámügyön már 3szor voltam, mindháromszor azt mondták, hogy ők azt tudják betartatni, ami a végzésben benne van. Ami abban nincs benne, azt apuka megtilthatja. És meg is teszi.

2015. márc. 27. 12:05
 18/27 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a gyermek műtétjébe a gyámnak bele kell egyeznie. A gyám ez esetben mindkét szülő. Tehát csak mindkét szülő beleegyezésével végezhetik el a műtétet (itt nem életmentő műtétről van szó), valamint a vizsgálatokat.

Emellett az orvosa köteles neked is tájékoztatást adni a gyerek állapotáról.


Mindenképpen konzultálj az ügyvédeddel.

2015. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"A bíróságon azt mondták, hogy kérjem magánindítványban a kapcsolattartás szabályozását minden olyan kérdésben, amiben probléma merült fel az apa és köztem, és még nincsen szabályozva az ítéletben. Ez rendben, de akkor pincétől a padlásig mindent bele kell írnom ahhoz, hogy a jövőben ne legyen belőle cirkusz."


Ez így van, mindent sebészi pontosságú megfogalmazással kell rögzíteni, hogy egyértelmű legyen. Erre a felnőttként viselkedni nem tudó, a saját kicsinyes bosszújuktól vezérelt és a gyerek érdekeit figyelmen kívül hagyó szülők miatt van szükség, civilizált válásnál elég az alapokat lefektetni, amitől a gyerek érdekében akár el is lehet tekinteni. Másnál viszont sajnos le kell írni hogy péntek 10 óra 25 perckor viheti el és vasárnap 18 óra 31 perckor kell visszavinnie, és még így sem megy néha.

2015. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igen. Sajnos esetünkben erre lesz szükség :(
2015. márc. 27. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!