Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan alakul a válás során a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakul a válás során a vagyonmegosztás? Mennyi gyerektartásra számíthatok, ha egyáltalán számíthatok rá?

Figyelt kérdés

8 évig voltunk házasok, 14 évig voltunk együtt. Az utóbbi 5 évben a nagyszüleim házában éltünk, ezért a férjem kéri, hogy fizessem ki neki a ház belső felújításának a költségének a felét, pedig nem is mi fizettük, hanem a nagyszüleim. Igényt tart a berendezési tárgyak értékének a felére is. Ezekről hogyan tudom bebizonyítani, hogy nem közös szerzemények, hanem a nagyszüleimé majdnem mind ( az ágyunk és a gyerekek bútorainak kivételével)?

3 közös gyermekünk van. Nem állok olyan jól anyagilag, hogy eltekinthessek a gyerektartástól, de a férjem igyekszik a lehető legkevesebbet fizetni (3* 5000Ft-ot ajánlott), ezért érdekelne, hogy a bíróság ilyen esetben mennyit ítélne meg?

A férjem fizetése bruttó 240000Ft. Ez a családi adókedvezmény nélkül 157000Ft körül van. Fizet egy hitelt, ami havi 97000Ft.


2015. márc. 5. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A gyerektartás nem lehetőség, hanem kötelesség, ha az apa nem áll jól anyagilag, akkor is fizetnie kell (maximum megelőlegezik helyette). Azt pedig, hogy valami nem közös szerzemény, csak számlákkal, vásárlást bizonyító papírokkal tudod bizonyítani, ha ilyenek nincsenek, akkor sajnos nem bizonyítható a dolog.
2015. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
A férjnek kell bizonyítania, hogy jogosan követeli a pénzt (számlákkal, stb). Ha nem tudja, akkor a követelést sem tudja érvényesíteni.
2015. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Álmodozik a férjed, vagy csak próbál átverni. Ha az a ház papíron a nagyszüleidé, akkor még neked sincs sok közöd hozzá, nem hogy a férjednek. 3 gyerek után meg simán megítélhetik a fizetése 50%-t is. A gyt előbbre való a hitelnél, ha nem fizet vonni fogják tőle. Szerezz ügyvédet, ne hagyd hogy átverjen!
2015. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha nincsen semmilyen papír arról, hogy a nagyszüleid fizették a felújítást, és a berendezés az övüké volt, akkor tanúkkal kell bizonyítanod. A gyt nem szívesség, hanem kötelesség. Az adókedvezményt csak addig veheti igénybe a férjed, amíg egy háztartásban él a gyerekekkel. Azután, ha neked ítéli a bíróság a felügyeleti jogot, akkor te leszel a velük élő szülő, te veheted igénybe. A három közös gyerekre a fizetése 50%-át fogják megítélni.

A hitellel szemben elsőbbséget élvez a gyt, ezt nem veszik figyelembe. Amúgy közös a hitel, vagy csak az övé?

2015. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

A számlák megvannak még? Mert ha nincsenek, akkor férjed se tudja bizonyítani, hogy ő ebbe pénzt tett. Először a követelés jogosságát és mértékét kell megállapítani.

Hasraütésre nem fogja elfogadni a bíróság,ha a férjed azt mondja, hogy 500ezer volt a festés, a bútor meg 250ezer.

Ha megvannak a számlák, utána lehet keresni a tanukat vagy esetleg ha a nagyszüleidnek van bankszámlája, akkor a kifizetésről lehet igazolást kérni, hogy egyértelmű legyen, hogy a nagyszüleid fizették.

Hitele mire van? Közösen vettétek fel vagy házasság előtt? Ha közös,és te fizeted a felét, akkor viszont neked is jár annak a fele, amin a hitel van, erre hívd fel a figyelmét.

3*5000 Ft nagyon kevés 3 gyerekre, akkor ne egyezkedjetek, hanem állapítsa meg a bíróság a gyerektartást,ami valószínűleg több lesz. Ha nem bírja emelett fizetni a hitelt, akkor váljon meg attól a luxuscikktől, hisz bármi is legyen az, durva h nem házra van ekkora hitel...

2015. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Elvált nő vagyok, tehát már végigmentem vagyon megosztáson is.


Rém egyszerű a helyzet esetetekben.

Te adod be a keresetet a házasság felbontására, a vagyonmegosztásra és a gyermekelhelyezésre.

Azt írod a keresetlevélben, hogy SZÍVESSÉGI lakáshasználók vagytok a nagyszüleid házában, ahol bérletidíjat nem, csak az esetleges rátok eső rezsit fizettétek, felújítást sem, hanem a nagyszülők.

(a férjed ha mást állít, bizonyíthatja)

Amennyiben valóban a nagyszülők fizették a felújításokat, akkor bizonyára volt megtakarításuk, esetleg bankszámlakivonat, garanicajegy stb.

Ezeket jó lenne megkeresni és a nagyszüleidnél legyenek!


A gyermektartás NEM 5 eFt/gyermek, 3 gyermek esetén az általános bírói gyakorlat (nem kötelező erejű természetesen) a férjed nettó bérének 50%-a.

Senkit nem érdekel, hogy milyen hitet fizet, ám ha azt a hitelt a házasságotok alatt vettétek fel közös célra, akkor lehet arra jogalapja, hogy a törlesztő felét tőled elkérje.


Nem kell tőle megijedni, javaslom egy családjogban járatos ügyvéd felkeresését is, de amennyiben ez nem fér bele a keretbe, akkor az állandó lakcímetek szerinti bíróságon minden héten egyszer van ún. bírósági panasznapi ügyintézés, itt az ott doglozó szakemberek segítenek keresetlevelet szerkeszteni, tanácsot adnak.


Első körben tölts le a netről egy házassági bontóper keresetlevél- közös megegyezés nélkül nevű mintát- kb. ilyet kellene összehozni. Normális ember meg tudja csinálni egyedül is.


A legjobb lenne, ha meg tudnátok egyezni, de tudj róla, hogy a 100-120 eFt reális gyermektartás lehet a fizetéséből, a nagyszüleid házánál pedig amennyiben valóban a nagyszülők újították fel a saját tulajdonukat, neki keresnivalója nincsen.

Beszélj a nagyszülőkkel, vannak-e vásárlást vagy garanciát igazoló dokumentumaik (ha most ezek otthon vannak, akkor nagyon gyorsan add nekik oda...)

Amennyiben szívességi lakáshasználók vagytok jogilag (márpedig azok vagytok, ha nem fizettek bérleti díjat :), úgy érdemes eszerint eljárni.

A nagyobb értékű háztartási tárgyakat érdemes felnőtt, kultúrált emberként normálisan leosztani egymás között (nem hiszem, hogy bárminek a felbecsült értéke 100 eFt felett lenne- a több éves tévé vagy mikró vagy sütő biztosan nem- viszont ha cirkuszoltok, akkor az igazságügyi szakértői felmérés nagyon durva árú és természetesen az újkori ár töredéke- a szakértői díjat viszont közösen fizetitek- szóval azért szót kéne érteni 14 év után).

2015. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, csak érdekelne, mitől van a férjed ennyire megsértődve? Úgy értem, ez a 3*5000 forint ez vicc, úgy tudom, még minimálbéres, vagy kozmunkas szuloknel is minimum 10 000 Ft-ot ítél meg a bíróság. Mire alapozza a férjed ezt az 5000-et?!? Gyerekeket azért fogja látogatni, fog velük törődni? Vagy 5 000 forinttal hagyná őket éhen hali, vagy mi?

Különben jól mondják, három gyereknél a bíróság a nettó fizuja felét siman megítéli.

2015. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
A bruttó 240 ezer forint nettója kb. 150 ezer forint, ennek max. a felét lehet számolni a 3 gyerekre, a nettó jövedelem 50%-nál több nem vonható. A hitelnél fontos, hogy a házasság alatt vettétek-e fel, mert ha igen, közösen kell visszafizetnetek, mindegy hogy kinek a nevén van. A házhoz semmi köze, de a közösen szerzett javak felét kérheti.
2015. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tennék hozzá - ismerve a bírósági gyakorlatot - hogy a kulcskérdésekben egyezzetek meg ti magatok, a vagyontárgyakat osszátok fel egymás között, vagyoni vita ne nagyon legyen, kivéve a tartásdíj összegét természetesen, mivel így el fog húzódni. S amíg nektek magatoknak nem sürgős a megegyezés, addig a bíróságnak sem az, több tárgyalásotok lesz mint hajszálatok. Mondhatni többet vesztetek vele, mint amit nyertek. A felújítást én nem venném bele a keresetlevélbe HA tényleg nem adott bele pénzt, mivel a lakhatással kapcsolatos állagmegóvást természetesnek vesszük, így azt a bíróság amúgy sem ítélné meg. Ez nyilván nem egy hőszigetelésre vonatkozik. Ha felmerül a felújítás a vagyonmegosztáskor, akkor elég vele foglalkozni, de nem adnék alá lovat ezzel.

Illetve nem árt tisztában lenni azzal, hogy a házasság alatt szerzett negatív vagyon is közös, tehát a hitel is, nyilván annak tárgya is. (csak vélelmezem, hogy közös, ilyen fizetésre ilyen havi törlesztőrésszel nem igen adnak a házastárs jövedelmének igazolása nélkül, könnyen lehet a kérdező adóstárs vagy kezes.)

2015. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!