Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Három picivel válok, mit kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Három picivel válok, mit kéne tudnom? Hogy vészeltétek át kisgyerekekkel ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Van egy két 1,5 éves pici lányom (ikrek) és van egy 4 éves hercegnőm...Férjem megcsalt,nem 1X és nem 2X.

Eldöntöttem elválok,viszont van jelzálog hitelünk.

Mennyi gyerektartás jár 3 gyerek után? Fizetheti ő a hitelt gyerektartás helyett? Aki már átment ezen,hogy lehet ezt átvészelni? Gyerekek hogy élték meg?

Válaszotok előre is köszönöm


2010. febr. 11. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Gratulálok, hogy meg mered tenni és nem maradsz egy ilyen sz*r alakkal, mint a férjed. Minden jót kívánok, erőt és egy szerető társat.

Egyik ismerősömet akkor hagyta el a párja, amikor kórházban volt a hármasikreik miatt. Talpra állt, van új társa és boldog.

2010. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártana egy ügyvéddel beszélned!!Még ha kicsit költséges is de jó tanácsokat adhat és melletted áll.Az első tanácsadás nem szokott sokba kerülni.Próbálj keresni egyet!!

És a neten is keresgélhetsz sok infó van,ird a böngésződbe a válás szót sokat megtudhatsz.

Sok erőt és energiát kívánok neked és türelmet a gyerkőcökhöz!

Tudod ők még nagyon kicsik így talán jobban,hamarabb feldolgozzák a válásodat és talán nem is fognak majd emlékezni rá késöbb.

Kívánok neked egy jó társat!!!

2010. febr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg először ne ügyvédhez menjen. A bíroságon minden héten van panasznap. Ott ingyen adnak tanácsot, elmondják mire vagy jogosult, és még a keresetet is segítenek megírni. Felesleges addig ügyvédet fizetni, amíg nincs gond. Ha nem lesz közös megegyezés, akkor jöhet az ügyvéd.
2010. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet igaza van az előttem szólónak annyira nem vagyok jártas már ebben.Nekem régen volt:(10 éve)Én csak bementem,kérvényeztem,elváltunk azt annyi,megegyeztünk mindenbe.Nekem könnyű válásom volt.
2010. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Maximum a férjed nettó bejelentett jövedelmének az 50%-át ítélheti meg a bíróság, ez a maximum. Mivel a gyermektartás a gyermeknek jár és nem neked, így nem lehet azt megoldani, hogy ő fizesse a jelzáloghitelt. Pénzben kifizeti neked havonta a gyermektartást és te meg majd fizeted a hitelt. Sok kitartást a váláshoz és az újrakezdéshez!
2010. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként megmondom őszintén,új kapcsolatra még csak gondolni sem merek...valahogy elég volt.

Szar alak? Nem. Szerintem van úgy,hogy az ember (többnyire férfiak) valami okból egyszerűen nem képesek ellenállni a kísértésnek,és újra és újra elkövetik azt a bizonyos hibát. Mentegetem? Nem! Az ő felelőssége és hibája,de szerintem ilyen esetben ő is szenved,mert próbálna ebből kijönni,de nem tud,és erre rá megy a családja. Nem így van? Van valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?

2010. febr. 12. 10:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van tapasztalatom, ő is folyamatosan megcsalt, én mindig elnéztem neki, de nincs értelme, mert nem fog megváltozni, nem tud, ő ilyen ember. Külön költöztünk a gyerekkel, nagyon rossz, mert még nem rég történt. Így nem lehet együtt élni senkivel. Akinek sikerül, gratulálok hozzá. El kell fogadni, hogy más ember, nem a család az első. Legalábbis nálunk. E miatt is nem volt értelme együtt lennünk. Neki most is van bartánője úgy tudom, az ilyenek soha nem maradnak egyedül 1 percre sem, nem tudnak. Sok időnek kell eltelni, hogy beszélni tudjak vele normálisan, annyira megalázott. Fáj. Egyedül nagyon nehéz, de később biztos jó lesz! Nekem egy 2 éves lányom van, nem tudom mennyire viseli meg ez az egész. De az ő érdekében léptem. Kell neki egy boldogtalan anya? Jó az neki, hogy azt látja az apja nem tiszteli az anyját? Talán később találkozom valakivel, aki jobban szereti mint a saját apja. De ha nem, akkor is boldogabbak leszünk. kitartást kívánok neked, nagyon nehéz 3 gyerekkel meg főleg. De nekik is jobb lesz majd, de ezt szerintem csak később fogod látni. J.
2010. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Tudod én is pont így voltam. Elnéztem,megbocsájtottam...nem volt sok értelme. Most, hogy bejelentettem,hogy válok,ő valószínű,odaköltözik ahhoz a nőhöz,akivel majdnem egy éve viszonyuk van. Ma nagyon kiborultam,el is jöttem hétvégére.Minél előbb el akarom adni a házunk, szörnyű vele egy fedél alatt lenni, hallani,hogy kapja az smseket...főleg hogy én szerettem,meg hűséges voltam. Sokra mentem vele,nem voltam elég :-(

Neked mennyi idő volt,míg talpra álltál?

2010. febr. 12. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Még nem vagyok túl rajta. Elköltözetm anyámékhoz, mert nekem nincs lakásom, így ez a lehetőség maradt. Nagyon nagyon fáj, hogy nem akar semmit fizetni bosszúból, de talán jobb is így. Előző kapcsolatából van 2 gyereke, nekik lakást vett, fizet sok mindent, nekünk semmit nem akar, mert ott mertem hagyni. Nem tudom mi lesz velünk, de én sem bírtam már amit csinált. mindig eszembe jut, egyre gyakrabban jutott eszembe, és tudom,hogy mindig ilyen marad. Nagyon sok idő kell, hogy túl legyek rajta, nagyon szerettem, még most is talán, de már nem tudom eldönteni, hogy ez tényleg szerelem? Hogy lehet egy ilyen embert szeretni, aki ezt csinálja a saját gyerekével???? Nekem az a jó, ha nem láthatom, nem hallok róla. A gyerek felől nem érdeklődik, mit tudok csinálni? Nálatok a férjed törődik a gyerekekkel? Mit fogsz csinálni majd egyedül? Én szeretnék visszamenni dolgozni, de egyenlőre még nem találtam munkát, vagyis nem akarnak Pesten egy kisgyerekes anyukának munkát adni. Pedig már olyan rég vissza akarok menni dolgozni,és nem tudok. Mi lesz, ha a férjed újra együtt akar lenni veletek? Még lehet, hogy meggondolja magát, mert azt hiszi, hogy mivel már többször megcsalt, most is visszamehet? Olya nehéz, úgy sajnálom, hogy egyre több ilyen nő van. Prsze én nem mondom, hogy én nem vagyok hibás, már az elején látnom kellett volna , hogy ő ilyen, mindent elnéztem neki. Majd ha kicsit higgadtabb elszel, lehet, hogy meg tudjátok beszélni a dolgaitokat. Egyébként biztos, hogy barátnője van? Bevallotta?
2010. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!