Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik a kötelességei egy volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a kötelességei egy volt férjnek anyagi értelemben a gyerekével szemben (tartásdíjon túl)?

Figyelt kérdés

Hosszú leszek, és bonyolult, de próbálok érthető lenni.


A párom elvált már jó régen. Sajnos a felesége egy pénzéhes bosszú hajtotta nőszemély, amit már az ő családja, a bíróság és a gyámhatóság is nagyon un. Tényleg sok éve elváltak, de még mindig pereskedik, éppen egy ingatlanért. Viszonylagos sikerrel is járt, de egyúttal magát is csúnyán megszívatta anyagi értelemben.


Az eredmény: ő is és a párom is padlón van anyagilag. Mivel a párom padlón van anyagilag, én is, ugyanis elég sok mindent kénytelen vagyok én fizetni. Pl. a gyerektartást is most, de ez nem lényeg annyira most.


Ugyanis a kedves ex feleséget semmi nem érdekli, csak, hogy szó-szerint kisemmizze a páromat, őt meg, hogy ezt mindenáron megakadályozza. Bár ez utóbbi végül is jogos. Mivel a közös lakást pl egy-az egyben otthagyta a nőnek, berendezve és csak a ruháit hozta el onnan. Egyebet nem akar adni neki.


A lényeg, hogy minden pénzük rámegy erre a baromságra, már kb egy éve. (Igen , sok évvel a válás után!!!! Ennyire idióta ez a nő.) Vagyis mind a két fél lyukas gatyában verheti a földhöz a seggét.



A kedves ex nej egyáltalán nem kommunikál a párommal, csak ha pénz kell neki. Most is. A gyerek táborba akar menni, kifizeti-e a párom a felét? Mire rávágta a párom, hogy nem, fizet eleget.


Ezt egyfelől jogosnak tartom, másfelől nem, mert nem hiszem, hogy a kislánynak kéne megszívnia, hogy az anyja nem egészen normális. (Ezt nemcsak elfogultságból mondom. Az anyja családja sem tartja velük a kapcsolatot, míg a párommal és az ő szüleivel IGEN!Ez azért nagyon durva. Ők is jogtalannak és elmeroggyantnak tartják, amit az a nő művel.)


A lényeg, hogy megnéztem és kb 50-60 ezer egy ilyen tábor. Én arra gondoltam, hogy kispórolom az összeg felét és ráveszem a páromat, hogy utalja át a volt feleségének "táborra" közleménnyel, így nem is kéne hozzászólnia sem, meg semmi, de a kislány is örülhetne, hogy elmehet.


Azért írom, hogy én spórolom ki, mert jelenleg én vagyok a pénztáros a családban, mert külön kasszán ezt a katyvaszt már nem lehetett kezelni. A kérdés, hogy szerintetek üssem ezt a vasat, vagy ne szóljak bele, játsszák le egymás közt?



2015. jan. 25. 22:31
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az szoba se kerül, hogy nálunk éljen, no meg az anyja nem is rossz anya csak kicsit szemet ember. Szeret velünk lenni a kislány, ha o később ugy dönt, jöhet, de pereskedni ezért több kart csinálna, mint hasznot.


Nem tudom o mennyit tud a szülei dolgairól, az apja soha nem beszél ilyenekről előtte. Sőt igazából az anyjáról egyáltalán nem beszél, ha ott a gyerek. Az anyja nem tudom mond-e neki bármit is, ha igen, felénk nem kommunikálja.


Na sajnos ez egy ilyen hülye helyzet, de nem tudunk vele mit csinálni. Talán ha anyukát érdekelte volna más is a bosszun es a pénzen kívül egy ügyvéd elmondta volna neki, hogy ezt o is csúnyán megszivhatja ne kezdjen bele.

2015. jan. 26. 08:03
 12/20 Bence_ ***** válasza:

Anyuka nem jó anya.

Ha jó lenne akkor nem készíteni ki a másikat. Mert evvel a gyereknek is árt.

Pereskedés helyett szerintem ti is inkább nyaralni,telelni vinnétek.

2015. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Pedig biztos megkapnátok a felügyeletet ha még anyuka családja is mellettetek áll.

Mondjuk ha a kislány nem panaszkodik és nem látszik rajta,h az anyja terrorizálná akkor tényleg felesleges lenne még bíróságra cipelni pszichológiai vizsgálat miatt.

Hány éves a kislány?

2015. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Szerintem a kislány az egészből nem tud semmit, csak amennyit véletlenül meghall.


Jót kérdeztél, hány éves! Tök ciki, de nem tudom :D 11-12-13? Nnna szép vagyok, mondhatom... Ötödikes, vagy hatodikos, vagy ki tudja már lekövetni?


Mindegy, rajta nem látszik, hogy bármi baja lenne otthon, szóval, nincs is ezzel semmi gond. Az tény, hogy az ügyvéd helyett szívesebben költenénk a nyaraltatására, vagy a majdani egyetemi tanulmányaira... De majd akkor meglátom, és ha sikerül kispórolni azt a plusz összeget, akkor júniusban átutaltatom a párommal.

2015. jan. 26. 16:55
 15/20 anonim ***** válasza:

Én egy idézettel válaszolok:

"Az új Ptk. szerinti „indokolt szükséglet” jobban kifejezi azt a jogelvet, hogy a gyermek részére fizetett tartásdíj nem lehet „szűkös tartást”, az nem azonosítható a létminimummal, hanem a gyermek valós igényeinek megfelelően egyéniesített, átlagos színvonalú tartásdíjat kell fizetnie a kötelezettnek.


Az indokolt szükséglet fogalmát maga a törvény meghatározza tehát a tartásdíj mértéknek megállapításakor figyelembe kell venni, a gyermek megélhetéséhez, egészségügyi ellátásához, neveléséhez és taníttatásához szükséges rendszeres kiadásokat. Remélem a szabadidő tartalmas eltöltése változatlanul fontos költség lesz, ha csak a színház, mozijegyek árát, a sportszerek és sportfoglalkozások árait nézzük, ez igen magas összeg havonta. A kirándulás, nyaralás, síelés, városnézés, múzeumok, könyvek ára bár nem havi kiadás, de összességében nem elhanyagolható összeg. Úgy gondolom, a különélő szülőnek ezekhez a költségekhez épp úgy hozzá kell járulnia, mert egy gyermeknek nem csak lakni, enni, ruházkodni és iskolába járnia kell, hanem a szabadidő tartalmas eltöltése legalább olyan fontos – ha nem fontosabb."

2015. jan. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ezzel csak részben értek egyet. Mert ha valaki nem elvált szülők gyermeke, akkor is simán előfordulhat, hogy egyáltalán nem telik az általad felsoroltakra, illetve ha valakinek telik egyáltalán nem biztos, hogy saját megfontolásából, pl a havi egy mozira nem mondja azt, hogy felesleges kiadás.


Szóval ez szép dolog, amit leírtál de nem igazán mérhető. Továbbá azt gondolom, ezeknek nem kellene benne lenniük a tartásdíjban, mert mondjuk miért fizetne ki a párom havi két mozijegynyi pluszt, ahelyett hogy elviszi a gyereket kétszer moziba. Érted? A másik szülőnél töltött időt, amit szórakozással akar tölteni, fizesse ő, majd ha a gyerek nálunk van, mi gondoskodunk a szórakoztatásáról. Mozi és egyebek. Tehát ez már eleve ne legyen benne. Anyuka kap ruha és sulipénzt a tartásdíjon kívül pluszba is!


Szóval szerintem a tartásdíj igenis kizárólag a gyerek megélhetését fedezze. Szórakozás és egyebek meg az együtt töltött idő alatt. Kicsit aránytalan lenne, ha még plusz x ezret kéne átutalni "mozira, színházra" és utána még ugyanúgy elvinnénk mi is ha nálunk van... Na, azért na már.


Az más kérdés, ha valaki nem foglalkozik a gyerekkel, el se viszi, akkor lehet hogy ezt is bele kellene kalkulálni, egyéb esetben nem hiszem.


Ezt levetítve a táborra: az pl nem egy alap dolog, mint nyaralás, sajnos ma Mo-n luxusnak minősül, amit a korábban vázolt okokból, lehet h egyik szülő sem képes kifizetni. Mi alapon is gondolnánk azt, hogy ez a gyereknek "jár"? Vagy meg tudják épp fizetni, vagy nem a szülők attól függetlenül, hogy együtt vannak-e vagy külön. De ez pl pont hogy egy olyan dolog, hogy ha a gyerek olyan helyre akarna menni, amivel az apja nem értene egyet, de az anyja igen, akkor miért is kéne automatice kifizetni azt a tábort, stb?


Szóval nem, ez butaság, akkor is ha törvény. Ezzel csak úgy tudnék egyetérteni, ha akkor ezek szerint ez alapján lenne egy magasabb tartásdíj, akkor ha mi vinnénk valahova a gyereket, azt az anyjának ki kéne fizetnie, hiszen a gyerek szórakoztatásának összege előre át lett már utalva. Szerintem mindenki érzi, hogy ez abszurd :D

2015. jan. 29. 14:41
 17/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ezt nem én írtam, hanem egy ügyvéd:)

Van, amivel én sem értek egyet, de abban igen, hogy a "kötelező" iskolai táborozások (nagyobb korban pl. gólyatábor), kirándulások, színház látogatások költségeihez igen is hozzá kell járulni. És ez sem kis pénz, pl. egy két-három napos kirándulás kb. 15.000 Ft. Nyilván egy olyan tábor, amin nem kötelező részt venni, nem számít ebbe a kategóriába, de ha a gyerek javára válik és a másik szülőnek nem áll módjában kifizetni a teljes összeget, a gyerekre való tekintettel lehet segíteni, persze nem kötelező.

2015. jan. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ezzel én is egyet értek, hogy segíteni kell a gyereknek, és szeretnék is, csak azért ezt így leírni, elég necces, mert hol a határ? Egyébként a kirándulások általában azért osztálypénzből mennek. Nem is ezzel van a gondom, csak az elv. Szerintem az a szülő, aki nem a gyerekkel él, az akkor fizessen a szórakozásáért, ha a gyerek vele van, vagy ha erre a gyerek külön megkéri, mert szeretne valahova menni.


Egyébként mondtam a páromnak, szerintem, mi a helyzet, nagy csend volt a válasz, de egyik nap odajött és mondta, hogy júliusra szorítsak ki 25000-et a táborra a költségvetésünkből :) :)


Már csak azt kell kitalálni, hogy csináljuk úgy, hogy jogilag is legyen nyoma (nyilván átutalással a közleményben megjelölve, hogy mire) illetve a gyerek is kapjon bizonyítékot, hogy bizony a tábort nemcsak anya fizette. (Sajnos mindent kinézünk belőle...)

2015. febr. 2. 14:47
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi újság veletek kérdező?
2015. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük megvagyunk. Meglesz a tábor a többi helyzet változatlan.
2015. márc. 1. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!