Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyuka akkor is követelhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyuka akkor is követelhet gy. Tartást ha jogellenesen külföldön tartja a gyereket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 14:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
16.32 vagyok...Nem beszélve arról,hogy ahogy régebben is,most is én állom mindig a repülőjegyek árát,mert még ebbe sem száll bele..A havi gyerektartás pedig 13.000 forint lett..(9000 forinttal indultunk)de legalább azt fizeti rendesen..
2010. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Nemis kell, hogy beszálljon a repjegybe.

A törvény szerint is, ha többletköltség keletkezik az önhibájából, akkor azt a nevelő szülőnek kell állnia.

2010. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

16:32 Te egy nagyon "normális ex" vagy!Komolyan mondom "le a kalappal"...bár ilyen exem lenne....Nálunk az anyuka nem hogy rej.jegyet nem vesz de még a számítógép közelébe se engedi a lányomat mondván azért mert nem tud viselkedni...

Persze hiszen szerencsétlen gyerek lázad hogy mindent tílt neki nem is csodálom...

2010. febr. 6. 14:18
 24/28 A kérdező kommentje:
12:03-tól szeretném megkérdezni hogy milyen törvény szerint kötelezhető az anya a rep.jegy fizetésére?
2010. febr. 6. 14:21
 25/28 anonim ***** válasza:

16:32-es vagyok..

Azért mert mi elváltunk azért még a fiam apja marad a volt férjem,és nincs jogom eltiltani az apjától.Amikor kijöttünk Angliába,az első,hogy internetet kötöttem be,hogy tudjanak telefonon,MSN-en beszélgetni...

A repülőjegyet én veszem,bár nekünk amikor váltunk a bíró a exférjem kérésére mivel a bíró előtt kijelentette,hogy a fia semmiben nem fog hiányt szenvedni,ő vállalta,az uti költségek fizetését..Hozzá teszem,hogy a törvény szerint nem csak az anyának kell állnia..A végzésben az is le van írva,hogy az apának háztól-házig kell a gyermeket visszavinni a gyámjához...De én személy szerint úgy vagyok vele,hogy a nyári szünet ami kábé 2 hónap,én állom a repülőjegyet,de az ott tartózkodást az apja állja...(a gyerektartást akkor is kell fizetnie ha ott van..) Mi a gyerek érdekében igyekszünk közös nevezőre jutni,és mivel vita nincs elég jó barátságban is vagyunk...

De nem árt neked megkérdezni az ügyvédet,mert nem hiszem,hogy csak téged terhelne a "láthatási költség" ha külföldön van..Mondom nálunk az ex kérte hogy legyen rögzítve,hogy ő fog minden állni,végül mégis én állom..De hát valamit-valamiért...

2010. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Pontos törvényt nem tudok.

Annó nekem ügyvéd mondta, hogy a felmerült többletköltséget annak kell állni, aki okozta.

2010. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha meg el sem valtatok, hogy lesz majd a lanyodnak kint uj utlevele? Mert a gyerekeknek csak par evre adjak azt is meg. Mindket szulo alairasa kell az utlevelhez amig nem valtak el.

Valas utan anyuka egyedul kerhet majd Spanyolo.-ban utlevelet a gyereknek? Ez hogy mukodik?

2010. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Nem voltunk házasok és 2-3 éve kikönyörögte nyaralás miatt én hülye meg aláírtam az útlevelét....
2010. febr. 7. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!