Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyuka akkor is követelhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyuka akkor is követelhet gy. Tartást ha jogellenesen külföldön tartja a gyereket?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 14:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Anyuka ,ha bizonyítani tudja,hogy nála a gyerek,akkor kérhet gyerektartást.Mindent lehet kérni.

Te is kérheted,hogy a gyermeket helyezzék el nálad.

Nem is értem,ha nincs még gyermekelhelyezés miért nem döcögsz be a bíróságra és kéred a gyermek elhelyezezését nálad,indokolva azzal,hogy anyuka megsérti a gyermek azon jogát,hogy kapcsolatot tarthasson veled.

Egyébként figyelj oda,ha meghaladja az egy évet a kinttartózkodásuk(mégha jogellenes is),akkor nagy rá az esély,hogy gyerek kint marad.

2010. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jog szerint jogellenes a gyermek Magyarországról való elvitele vagy külföldön történő elrejtése, ha az együtt élő szülők valamelyike a másik szülő hozzájárulása nélkül viszi külföldre a gyermeket. Ha külön élő szülők esetén a szülő a nem nála elhelyezett gyermeket a másik szülő hozzájárulása nélkül viszi külföldre, szintén jogellenesnek számít. Ugyan ez a helyzet, amikor a különélő szülők esetében a szülő a nem nála elhelyezett gyermekkel tartósan vagy végleges letelepedés szándékával külföldön marad, holott a másik szülő csak a kiutazáshoz járult hozzá, a kinn maradáshoz nem, vagy ha a különélő szülő a nála elhelyezett gyermeket a másik szülő beleegyezése nélkül tartósan vagy végleges letelepedés szándékával viszi külföldre. Az olyan szülő sem viheti külföldre a gyermekét, akinek szülői felügyeleti jogát megszüntették, vagy felügyeleti joga szünetel.


Ez innen van:

[link]


Ez pedig a Hágai rendelet végrehajtásáról szól.

7/1988. (VIII. 1.) IM rendelet

[link]


Akkor még mindig lényeg, hogy uniós ország vagy sem?

2010. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igen ezzel tisztában vagyunk.Amúgy Spanyolba vitte.Nemsokára lesz a tárgyalás mert gy.tartást követel anyuci,viszont nekem nincs pénzem ügyvédre elég lesz visszamenőlegesen fizetni ha megítélik neki.Válaszkeresettel viszont élni fogok és kérem az elhelyezést,a láthatást illetve akkor felvetem a kapcsolattartás korlátozását is ahogy az egyik kedves hozzászóló írta...köszönöm!
2010. febr. 5. 15:23
 14/28 A kérdező kommentje:
Ha aug.ban indította a gy.tartás igényét akkor most kb.1 év jár majd neki?A bíróság által megítélt havi összeggel vagy amit előzőleg fizettem?
2010. febr. 5. 15:28
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Én anyuka vagyok.Elváltam a férjemtől,és a bíróság gyerek tartásként 9000 forintot szabott meg a volt férjemnek..Pár évvel ezelőtt a gyerekemmel mielőtt Angliába települtünk volna,utána érdeklődtem az ügyvédemnél,hogy jogom van-e mint gyám külföldre menni a fiammal..Igen,megtehetem,mert nem kellett engedély ahhoz,hogy uniós országba menjek...A gyerektartást továbbra is fizetnie kell az apának,és minden évben téli illetve nyári szünetekben haza mehet az apjához.Ezt én biztosítom...Egyébként itt tényleg csak km-ről beszélünk,mert evvel az erővel egy pesti anyuka ne költözzön Debrecenbe,mert több mint 100km-re van..Az apa oda se fog lemenni..így is csak a nagy szünetek vannak...Amúgy meg a gyereknek az egyik legnagyobb lehetősége,hogy Spanyol országban tanul..Ezt akarja az apa megakadályozni??

JA! A feleség visszamenőleg csak 6 hónapot kérhet...ennél többet nem isadnak meg..

2010. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó, ha kéthetente TE lennél az aki nem láthatja a gyerekét szerintem nem így válaszolnál.


Debrecen azért kicsit közelebb van mint Spanyolo. azért ezt lássuk be. Mind időben, mind pénzben!

2010. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,igen épp ezért nem toloncoltattam haza mert úgy éreztem hogy nagy lehetőség ha megtanulja a nyelvet és később úgy is hazajön ha szeretne....csak az a baj hogy anyuka se haza nem hozza sőt még az internetes kapcsolatot is gátolja ill. nem is engedi a gyereknek.
2010. febr. 5. 20:40
 18/28 A kérdező kommentje:
A visszamenőleges gy.tartást nem értem mert sokan azt mondják hogy csak 6 hónap jár neki de ha pl.augusztusban adta be a papírjait és csak most lesz a tárgyalás akkor tavaly február óta jár neki?Vagy a bírósági ítélettől fix fél évet kell fizetni?,?
2010. febr. 5. 20:44
 19/28 A kérdező kommentje:

16:32 hozzászóláshoz:

De nálatok ezek szerint megvolt a gyermekelhelyezés nem?

2010. febr. 5. 21:27
 20/28 anonim ***** válasza:

16.32-es vagyok..A fél vére visszamenőleg onnan kell fizetned amikor lezárul a per..Hiába adta be augusztusban vagy akármikor,amikor a bíróság kimondja,hogy X.Y összeget kell fizetni/ 6 hónap...

Igen nálunk volt gyermek elhelyezés,és vagyok a gyám..Egyébként a kedves Írónak mondom,hogy a volt férjnek volt lehetősége2 hetente látni a fiát,hisz amikor elváltunk én pontosan Pestről Debrecenbe költöztem..Akkor se jött hivatkozva a nagy távolságra..Akkor is csak úgy volt nála a gyerek a szünetekben,hogy én biztosítottam az utazását.(pedig ezt is az apának kellene,hisz bele van rögzítve a válóperi végzésben)Eltelt jó pár év amikor úgy döntöttünk,hogy kijövünk Angliába...Amióta kint van,így se látja ritkában,mert a téli és nyári szünetet ahogy régebben is az apjával tölti...

Szóval előbb azt kéne tudni,hogy az apuka is mennyire ragaszkodik a gyermekhez,mert az én esetemben teljesen mindegy volt,hogy Debrecenben vagy Londonban élünk...neki mindkettő ahogy mondta."piszok messze van!"

2010. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!