Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A mai világban érdemes egyálta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban érdemes egyáltalán megházasodni?

Figyelt kérdés

igaz még fiatal vagyok, 21 éves, még nem volt barátnőm, de olvasgatva a kérdéseket, meg ami a tévéből, rádióból ömlik nagyon elgondolkodtat. Érdemes is valaha megházasodnom?

mert nem szeretném elveszíteni a szorgalmasan összegyűjtögetett vagyonomat, mert a leendő feleségem félrelép (mert hogy az biztos hogy ÉN NEM FOGOM MEGCSALNI!).

Erre javasolják a szerződést, de nekem a pofámról lesülne a bőr, ha szerződést kéne iratni vele, hiszen abban a kapcsolatban már nincsen bizalom, így az már nem is kapcsolat. Tehát csuka fogta róka, róka fogta csuka helyzet, mert ha megházasodnék szerződést nem iratok és valószínű hogy a házasság mellett a lakást autót is bebukom. Ha meg nem házasodok meg akkor sosem lesz családom, pedig mint minden egészséges ember én is szeretnék családot alapítani.

Nektek erről mi a véleményetek? Ti már befürödtetek a házassággal? Nem féltek ettől?


2010. jan. 12. 09:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
nem szabad hatalmas rózsaszínködös szerelemmel házasságot kötni. alaposan meg kell ismerni a másikat, hogy pl. mennyire tudtok együttélni és együttműködni az élet gyakorlati dolgaiban, szexuálisan, és gondolkodásban. én is tartok a házasságtól, de ha úgy érzed hogy ő az akivel házasságra kell lépned, akkor hozzá kell menned. nem szabad félelmekkel hozzáállni ehhez az egészhez. vagy telitalálat lesz, vagy lesznek benne konfliktusok, vagy nem és ha nem akkor mivan? semmi, nem szégyen a válás sem. a mai bizonytalan világban
2010. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
68%

szia!


Idősebb vagyok, mint Te, ha megfogadnál tőlem egy jótanácsot: csakis olyan lányt vegyél majd el egykor, akivel legalább egy évig együttéltél. Vannak biztos kivételek, de a legtöbb házasság azért fut zátonyra, mert sosem ismerték meg jól egymást.Csakis együttélés során derül ki, hogy az addig csupa bűbáj, csupa mosolygás tündér valójában egy pénzéhes, állandóan lehúzós liba a hétköznapokban ...stb. Illetve ha házasodsz, akkor biztosra próbálj menni. Úgy értem, hogy olyat vegyél el, aki megbízható. Legyenek céljai, és ezek között szerepeljen a család és a baba. (ne a "karrier" , meg a barátnőkkel a pletyi, meg a bulik)

2010. jan. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%

"Olyat vegyél el akivel előzőleg együtt éltél...."

Na akkor itt az én példám. Férjemmel 13 éve vagyunk egy pár, és még csak másfél éve vagyunk házasok, 6 évig éltünk együtt élettársi viszonyban. És itt a csattanó (ami ugyan megosztaná a véleményt, de én nem kértem). 11 éve tartó kapcsolat, 5 évnyi együttélés után jött valaki (férjemnek) aki hát hogy is fejezzem ki szépen....(nem tudom, de biztos érted) Már elváltak volna útjaink (mert hát ha ő így döntött...) mikor egyszer csak felnyílt a szeme, és rájött hogy oltári barom volt, és hogy bizonyítson, hogy én kellek neki pár hónapon belül feleségül vett, egy éven belül lakást vettünk, két éven belül megszületett a kislányunk, és akár hiszed, akár nem azóta is a tenyerén hordoz mindkettőnket. Nem volt szerződéskötés és hasonlók, hiszen a nulláról vágtunk bele.

Ennek a mondandója annyi, hogy mi már minden oldalát megismertük egymásnak, ehhez viszont el kellett telnie 13 évnek. Van annyid, hogy kiismerd a jövendőbelidet?

2010. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Egy esküvőt magát olcsón is meg lehet oldani,amúgy tény, hogy évekig együtt kéne lennetek+laknotok, hogy eléggé kiismerjétek egymát.AMúgy meg egy család alapításhoz nem feltétlenül szoktak manapság házasodni, max csak vallási okokból.Sokan csak élettársak,de van gyerekük és boldogok.Viszont egyéb hiteligénylés stb.kedvezőbb ha házasok vagytok.Amúgy majd úgy is meglátod, ha találsz egy lányt aki szeret és akit te is szeretsz, hogy ő hogyan látja ezt.Lehet ő nem is akar házasodni, vagy simán bele megy a szerződés kötésbe.Amúgy meg ha már ő ezt a bizalom kérdés meg elvi kérdés,mert ha esetleg váltok,akkor az sosem tudható kiből mit hoz ki.Közös megegyezés kell és kész.Ami a te neveden van,az a tiéd, ami az ővén,az az övé.
2010. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Csak a magam korosztályáról szólva... Én a 21 évemmel úgy gondolom,hogy lakva ismerszik meg a másik.Van egy 2,5 éves kapcsolatom,sok mindenen átmentünk együtt,ráadásul messze lakunk egymástól.Szeretnénk majd együtt élni,és ha működik,majd akkor talán összeházasodni.Szerintem fontos,hogy legyenek közös dolgok,hasonló véleményen lenni,de a különbségek is kellenek,hogy felfedezz dolgokat a társadban.Problémák mindenhol vannak.Szerencsére,mi úgy gondoljuk,hogy meg kell beszélni őket.Sok párt látok a környezetemben,olyan korúakat mint mi,és már az esküvőt tervezik,én ez nem tartom helyesnek.Még nem forrt ki a személyiségük,így szerintem hamarabb lépnek félre,mert rájönnek,hogy mennyi mindent kihagytak és más igényeik vannak.Annyi minden történhet még velem az életben,a tanulmányaim,a munkahelyem,a kialakuló barátságok még nagy hatással lehetnek rám,megváltozhatom,így nem is kötelezem el magam.Érettnek tartanak a környezetemben,de én mégis úgy érzem még éretlen vagyok egy házasságra.Rengeteg bizalom kell egy jó házassághoz és persze elfogadás,így elkerülhetőek a félrelépések,de én ettől még írnék alá szerződést.
2010. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%
22 éves lány vagyok, és bár alapból ellenzem a házasságot, én szívesen aláírnék szerződést, hogy mi kié. Szerintem ez egyáltalán nem a bizalom hiánya, hanem a két fél tisztában van vele, hogy akár véget is érhet a szerelem, és szeretik egymást annyira, hogy nem akarják majd egymás fejét átb*szni.
2010. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
78%

HA mindig attól rettegsz h mikor fog a párod megcsalni, soha nem bízol meg benne , az előbb v utóbb tönkre vágja a (még nem is létező) kapcsolatot.


Bizalom nélkül nem működnek a kapcsolatok.


(A férjem 19 volt, mikor elvett engem...ő nem izgult ilyesmik miatt, mer bízik bennem!)

2010. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%
Szia! Nő vagyok, nem házasodnék. Én azt mondom felesleges hercehurca, amiből győztesen nem lehet kikerülni. Ha mégis úgy alakulna, hogy házasodnék, ha pofátlanság, ha nem, én szerződés nélkül egy lépést nem mozdulnék. Érdemesebb bizalmatlannak tűnni, de okosabbnak lenni, mint aztán pofára esni.
2010. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

:) Szerintem ne a pasikban próbálj bizni, hanem inkább magadban, h bármilyen helyzet jön, te megoldod.


Az esküvő szép dolog, de ne keverd össze a házassággal! Az első egy szép ünnnepség, a második egy kötöttség.

2010. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!