Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A mai világban érdemes egyálta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban érdemes egyáltalán megházasodni?

Figyelt kérdés

igaz még fiatal vagyok, 21 éves, még nem volt barátnőm, de olvasgatva a kérdéseket, meg ami a tévéből, rádióból ömlik nagyon elgondolkodtat. Érdemes is valaha megházasodnom?

mert nem szeretném elveszíteni a szorgalmasan összegyűjtögetett vagyonomat, mert a leendő feleségem félrelép (mert hogy az biztos hogy ÉN NEM FOGOM MEGCSALNI!).

Erre javasolják a szerződést, de nekem a pofámról lesülne a bőr, ha szerződést kéne iratni vele, hiszen abban a kapcsolatban már nincsen bizalom, így az már nem is kapcsolat. Tehát csuka fogta róka, róka fogta csuka helyzet, mert ha megházasodnék szerződést nem iratok és valószínű hogy a házasság mellett a lakást autót is bebukom. Ha meg nem házasodok meg akkor sosem lesz családom, pedig mint minden egészséges ember én is szeretnék családot alapítani.

Nektek erről mi a véleményetek? Ti már befürödtetek a házassággal? Nem féltek ettől?


2010. jan. 12. 09:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%

én azt mondom, hogy nehéz lehet egy válás hosszú házasság után. azok miatt, amiket leírtál. de egy hosszú élettársi kapcsolatból nem kevésbé bonyolult.


egyébként a vagyon szétválasztásánál igyekeznek az igazságosságra (az már más, hogy nem mindig sikerül) tehát mindenki megkapja amit hozott a házasságba és amit az alatt szereztek, az feleződik. ez így elméletben korrekt.


én személy szerint házasság párti vagyok. ez egy gesztus a másik felé. és ha már hosszú évek óta együtt vagy valakivel, a házasság a kapcsolatot egy magasabb szintre emeli. (szóval nekem "nem csak egy papír", bár ezt sokan így gondolják) a következő lépcső pedig egy közös gyerek, bár erre most nem vonatkozott a kérdésed

2010. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
75%
23 éves vagyok. Én azt tudom mondani erre neked, hogy ha a másik fél részéről nincs meg a bizalom, akkor még csak a kapcsolat fenntartásának sincs értelme...én szeretnék férjhez menni és békében magyarrá felnevelni a majdani gyerekeimet.
2010. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
49%
A lényeg szerintem hogy ne pusztán szerelemből házasodjatok, mint ahogy azt sokan teszik manapság, hanem érdekek mentén. Olyan nőt találj magadnak aki hasonlóan gondolkodik mint te, hasonló életcéljai vannak, akivel kölcsönösen tisztelni tudjátok egymást és persze az is fontos, hogy anyagiakban legalább körülbelül olyan jól álljon, mint te.
2010. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden lány csalja meg a párját, vannak azért kivételek, csak meg kell találni
2010. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Még barinőd sem volt de már most szorongsz a házasságtól ez nem jó!Hidd el ha eljönn az idö tudni fogod hogy egy életen át kell e neked a másik vagy nem!Amúgy én annak a híve vagyok hogy arra kerül a sor hogy megtaláltad életed nagy szerelmét akkor elöb költözetek össze egy darabig s majd lakva ismeritek meg egymást igazán!De sajna semmire sincs garancia még a jó házasságra sem,de meg lehet tanulni hogy tegyük jóvá a házasságot!
2010. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem kell a szerződésen ennyire megdöbbeni. Én reális ember vagyok. Belekalkulálom, hogy bármikor (lehet, hogy 20 év múlva) bármelyikünk "megbolondulhat". Akár én is. Nem lehet tudni, hogy egy másik nő/férfi mit hoz ki az emberből. Nem szeretném, ha mondjuk a szüleim által összegurcölt vagyont vinné valaki. Jó példa erre a barátnőm, akinek tehetős szülei anno több mint 70%-ban adtak bele a közös lakásba a férjével, a pasi meg a maradék 30-at. De hát szerelem, meg ugye minden, felesről lett megírva a szerződés. Eltelt 10 év, a pasi becsajozott, és mit ad Isten pont egy olyan pénzéhes szeretőt fogott ki, aki igényt tartott a fele vagyonra. Hozzá teszem a pasinak egyedül esze ágában sem lett volna olyat kérni, ami nem az övé. De hát a szerelem vak. Indult a hercehurca, pereskedés, a barátnőm meg fogta a fejét, hogy bár leegyszerűsítve viszik a szülei pénzét (volt ott még kocsi, meg drága cuccok, amit a szülőktől kaptak). Nagyon megbánta, hogy anno nem írtak szerződést. Bárki kifordulhat magából. Itt nem arról van szó, hogy nem bízunk egymásban, de az emberek megváltoznak. Ő is, én is. Lehet, hogy egyszer a párom is (vagy akár én) ugyanígy meghülyülünk egy új szerelem miatt. Ezt nem lehet tudni előre. Szóval én szerződés párti vagyok. Bőven elég a váláskor a közösen megszerzett vagyon felett vitatkozni.

Sőt, ha szeret a párom megérti. Nekem az lenne a furcsa, ha nem akarná aláírni a szerződést, mert eszembe jutna, hogy most akkor engem akar, vagy a pénzemet.

2010. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
ez annak az esete, hogy jobban járt volna ha nincs szerződés :(
2010. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Mónika showból meg erről az oldalról nem kapsz valós képet, mert ide azok írnak ki kérdést, akiknek valamilyen gondjuk van. Nyilvánvaló, hogyha valakinek nincs gondja a párkapcsolatával, akkor nem fog ide írni. Szóval vannak jó példák is, csak ezeket nem látod a TV-ben. Én 3 éve vagyok házas és nagyon boldog vagyok. Nem tudtam volna házasság nélkül elképzelni az életemet. Hozzáteszem, ha valaki együtt él valakivel élettársi kapcsolatban, még rosszabbul is alakulhatnak a dolgok, mert talán azt sem tudod bizonyítani, hogy mi volt a tiéd, ott végülis a megegyezésen alapul minden, szóval az sem olyan sima ügy. Nem úgy kell egy házassághoz hozzáállni, hogy mi van, ha elváltok, mert akkor tuti, hogy el fogtok válni. Mi sem írattunk szerződést, szerintem eleve rosszat sejtet, ha valaki ilyet tesz. Az ember a saját sorsát befolyásolhatja ilyen döntésekkel. Ha csak a negatív dolgokat veszi alapul, akkor a házasságnak nem lehet jó vége. A házasságban kell, hogy az ember tudjon kompromisszumokat kötni és persze az a legfontosabb, hogy milyen a házastárs személyisége. Hosszútávon nem a külseje vagy a pénze fogja a kapcsolatot meghatározni, hanem a személyiség. Ezért arra törekedj, hogy egy hozzád illő társat találj, akivel a céljaitok közösek. Ez a legfontosabb szerintem.
2010. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Hogy érdemes-e??

A szerelmet még nem is ismered!

Érdemes szerintem mert ha van aki mellettünk van ébred fekszik akivel megbeszélhetjük a gondunkat vagy az örömünket az boldogsággal tölt el!

Akkor miért nem az volt a kérdés hogy érdemese tvét nézni mert annyira sok hülyeség van benne és tessék mégis nézed!

De ne fogd fel ilyen racionálisan!

Ha meglátsz egy csajt akkor tudni fogod mi az a szerelem és nem gondolkozol ilyen kérdéseken

2010. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Többen is mondtátok, hogy ne izguljak, még barátnőm sincs. De pontosan annyira félek a párkapcsolattól, mint a házasságtól, igaz ott nem a pénzt bukom be, hanem az önbecsülésem, a büszkeségem és lehet hogy azért gondolom így, mert még fiatal vagyok és nincs pénzem, de nekem ez a legfontosabb, és az átlagnál érzékenyebb vagyok az ilyen dolgokra (megcsalás, hülyének nézés, hazudozás stb)
2010. jan. 12. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!