Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A mai világban érdemes egyálta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban érdemes egyáltalán megházasodni?

Figyelt kérdés

igaz még fiatal vagyok, 21 éves, még nem volt barátnőm, de olvasgatva a kérdéseket, meg ami a tévéből, rádióból ömlik nagyon elgondolkodtat. Érdemes is valaha megházasodnom?

mert nem szeretném elveszíteni a szorgalmasan összegyűjtögetett vagyonomat, mert a leendő feleségem félrelép (mert hogy az biztos hogy ÉN NEM FOGOM MEGCSALNI!).

Erre javasolják a szerződést, de nekem a pofámról lesülne a bőr, ha szerződést kéne iratni vele, hiszen abban a kapcsolatban már nincsen bizalom, így az már nem is kapcsolat. Tehát csuka fogta róka, róka fogta csuka helyzet, mert ha megházasodnék szerződést nem iratok és valószínű hogy a házasság mellett a lakást autót is bebukom. Ha meg nem házasodok meg akkor sosem lesz családom, pedig mint minden egészséges ember én is szeretnék családot alapítani.

Nektek erről mi a véleményetek? Ti már befürödtetek a házassággal? Nem féltek ettől?


2010. jan. 12. 09:02
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
pl. amikor megcsalnának lehet mondani, hogy ne búslakodjak, hiszen ez nem engem minősít hanem a páromat, de én nem ilyen vagyok. automatikusan arra gondolok, hogy velem volt a hiba, ha megtette, nem voltam elég jó neki, stb.
2010. jan. 12. 09:51
 12/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem! Nem érdemes. 21 évesen egyáltalán nem vagy túl fiatal a házasságra sem. De ha még barátnőd sem volt, akkor ezt nem érted. Majd térj vissza erre a kérdésre 50-60 éves korodban. Addigra talán már érett leszel. Addig pedig gyűjtögesd szorgalmasan a vagyonkádat, lakáskádat, autócskádat! Amúgy honnan tudod előre, hogy te nem fogod megcsalni majdani párodat? Annyira jellemnek tudod magad? Vagy tudod, hogy téged úgysem érdekelnek a nők, csak legyen egy "normális" családod, melyik csak téged kényeztet?
2010. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
pl. én is tudom magamról, hogy nem fogom megcsalni a férjem. miért? mert nincs benne az értékrendemben a megléphető dolgok között. ez mindenkinek fejben dől el. ha mégis mást választanék később, annak oka lenne. (ilyen pl. az alkoholizmus) de akkor mindenképp válás is követné, tehát az már nem megcsalás
2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
Probáld magad elfogna olyannak amilyen vagy mert addig amig ez nem megy addig nem tudsz nyitni a lányok felé!Hidd el nem tragédia ha az elsö nekifutásra nem jönn össze egy kapcsi majd a kövötkezö vagy a következö!!!!Tudod ami nem öli meg az embert az csak erősíti jobban és jobban!
2010. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
55%

Ha má választanál később és ezt követné a válás az miért nem megcsalás?!

Amúgy én sem szeretem az ilyen kijelentéseket, hogy én biztos nem...Ezt nem tudhatja előre senki. Mindenki változik, bármi megtörténhet. Nem csak harmadik személy miatt érhet véget egy házasság. Szerintem semmi kivetnivaló nincs egy házassági szerződésben, ezt általában azok szokták kifogásolni, akik üres kézzel mennek egy kapcsolatba. És főleg a nők, akik úgy érzik, hogy mert szültek x gyereket azért őket illeti az is, amiért előtte a férfi évekig dolgozott, örökölt stb. Szerintem nem azzal van baj, aki a másik elé tesz egy szerződést, hanem aki természetesnek veszi, hogy beteszi a seggét valahova. 10 éve vagyok férjnél, de sose mernék kijelenteni olyat biztosra, hogy mi már együtt öregszünk meg, és természetes volt nekem, hogy szerződést kötünk. Nekem a saját és a gyerekem jövőjére is gondolnom kell, nem azért güriztem én és a szüleim, hogy valaki aztán ezt vigye.

2010. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neked,hogy sokan a párválasztásnál rontják el. Mi a féjemmel több évi együtt élés után házasodtunk össze,mindezt úgy,hogy még mindig annyira szeretjük egymást,mint mikor összejöttünk,igaz,most már egymás hibáit is ismerjük,de a hibáival együtt kell szeretni a másikat:) Sok párnál viszont már alapjában az együttjárásnál előjön,hogy nem jönnek ki. Itt gondolok veszekedésre,szakítás majd kibékülésre vagy szimplán az egyik fél elbizonytalanodik. Mégis fogják magukat és összeházasodnak. Nagyon elszomorít,hogy itt is meg a tv-ben is mennyi olyan volt pár van,akik minden szemétnek elmondják a pájukat(aki gyakran a gyerekük apja is). Elhiszem,hogy változnak az emberek,de szerintem nem ennyit,max elmúlik a rózsaszín köd. Én azt mondom neked,hogy ne félj a házasságtól,csak arra figyelj,hogy jól válasz,azaz ha valami nem megy mondjuk az elején,azt nem kell erőltetni, és ha több a vita,mint az béke,akkor is hagyni kell és tovább kell lépni,hiába tűnik akkor nehéznek.
2010. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

szerintem érdemes házasodni.

nem minden kapcsolat ilyen.

a házassági szerződés tényleg necces dolog, de hátha gazdagabb lányt fogsz ki, mint te magad, és akkor válás esetén lehet, hogy még jobban is jársz anyagilag.

2010. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%

10:05 vagyok


úgy értettem, hogy ha ez egy olyan házasságban történik meg, amit csak a papír tart össze,(tehát pl. adott esetben már szexuális élet, semmi nincs a felek között, csak együtt élnek még. ) akkor én nem számítom megcsalásnak.

de egy elvileg jól működő kapcsolatban nem tenném meg és ezt ki tudom jelenteni, mert a saját értékrendem tiltja. magamnak mondom, hogy nem, ezért nem. mindenki más, én ilyen vagyok. (voltam már a túloldalon, hogy én voltam a szerető, csak épp nem tudtam róla. ezért nem kívánom ezt senkinek. 6 éves boldog kapcsolatban élek és még csak nem is flörtöltem senkivel. ilyenkor az ember nem is tud másra gondolni. legalábbis én így vagyok)

2010. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Kockázat nélkül nincs nyereség. Ha nem próbálsz meg kapcsolatot kialakítani, akkor egyedül, magányosan fogod leélni az életedet, pedig ott lett volna a lehetőség, hogy ne így legyen. Mindenki fél a csalódástól és mindenki szokott csalódni, de ezen túl kell esni.
2010. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Nem a házasság intézményével van a probléma hanem az emberekkel.Ha te normálisnak érzed magad akkor a házassággal sincs gond.Ez igazán szép hogy 21 évesen már a házasságra is gondolsz a legtöbb pasi rögtön beparázik ettől a szótól.Szerintem tartsd nyitva a szemed és keress hasonló értékrenddel rendelkező lányt hidd el fel fogod ismerni az ember felismeri a "hasonszőrűeket".És ne legyél már ennyire görcsös szerintem túl sokat szorongsz és agyalsz feleslegesen.Ha oda jutsz tudni fogod hogy jól cselekedtél az igazit felismeri az ember.Még lesznek tapasztalataid amik érlelnek.Érdemes házasodni habár a Te korosztályod elég gáz de nem reménytelen vannak komoly lányok és a nők fogékonyabbak a biztos kapcsolatra.A pasik nagy része szeret vadászni,ellenni minden komoly kötöttség nélkül de a nők nagy része meg inkább igényli a jó és biztos szeretetteli kapcsolatot.Kevés ma már a hűséges ember férfi nő egyaránt én jóval idősebb fejjel is bizalmatlan és óvatos vagyok de ilyen alapon egyedül is maradhatna az ember.Egy kis önbizalom, önismeret és emberismeret nem árt csak figyeld magad és a környezeted és szűrd le a látottakat, tanulj de ne általánosíts.
2010. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!