Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt megtehetem, hogy az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt megtehetem, hogy az apa megkérdezése nélkül elköltözök a kislányommal egy távolabbi városba?

Figyelt kérdés
A rokonaim kb 300km-re laknak, és lenne ott egy lakás, ahova be tudnék költözni. Nem eltiltani szeretném a lányt az apjától, hanem csak egy kicsit szeretnék talpra állni. Még nem váltunk el, csak az apa akar elköltözni tőlünk. Származhat abból valami, ha én ilyen messzire költözök a gyerekkel?
2008. aug. 5. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
A távolság mindegy, úy tudm az apának joga van a gyerekivel lenni. Amíg a bíróság meg nem állapítja, hogy ezt hogyan, milyen formában gyakorolhatja, tulajdonképpen semmi sem szab gátat annak, hogy mit csinálsz a gyerekkel.
2008. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor megtehetem? Végülis ha akar el tud jönni látogatóba.
2008. aug. 5. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Nos_:ha te ugy làtod,hogy nincs értelme az apàval együtt maradni,illetve irtad is,hogy ö màr költözni akar(mondjuk a költözés eltarthat neki még pàr évi..............)

hàt pakolj és menj.

ha a gyereket làtni akarja,ugyis megfogja keresni öt is,meg téged is,ha meg nem hàt nem.mindenestre attol hogy nem szolsz,hogy mész,még egy cimet hagyhatsz,vagy telszàmot nàla(persze csak ha nem egy agressziv àllat)

ahovà költözöl jelentkezz be,és keress fel ügyvédet is.majd a birosàg eldönti mikor làtogathat a dràga édesapa.meg gyerektartàsit is követelhetsz töle(nem tudok mindent pontosan,ezt ügyvéd mondja el,)

de természetesen,ha màr nincs köztetek semmi kötelék,ha màr nem akar ö sem téged megteheted a lép£ést.

sok sikert,és egy szebb jövöt!!!!!!!!!¨¨

2008. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Megteheted - ő meg feljelenthet.

Még ha el is váltok, ha ő nincs eltiltva a gyerek láthatásától, akkor pl. a gyerek lakhelyének megváltoztatásába is a beleegyezése kell.

A te helyzetedben inkább beszéljétek meg, hogy ha ő költözni akar, te inkább elmennél a rokonokhoz. Írásos beleegyezésed legyen erre tőle.

Aztán azt meglátjátok, hogy valóban ez-e a megoldás a problémáitokra, és végül elváltok-e.

Mekkora a gyerek? Miből fogsz megélni?

2008. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Attól, hogy lelépsz nem fognak megoldódni a pároddal a problémáid. Semmiképp ne lépj le szó nélkül... Elég gerinctelen lenne. A gyereketeknek joga van az apjával is lenni, önkényesen nem szakíthatod el tőle: 300 km hatalmas távolság.
2008. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

ne igy csinàld...amuigy nem teheted meg mert papiron méG a férjed..feljelent..és az kell mg basszus hogy a kislànyod elveszitsd vagy bàrmi!!!ne kockàztass..meg a kislànynak szerinted jo lnene ha elsem köszön apätol...és akivel eddig együtt lakott hopp ..alig lätja majd és akärmi.én nem tenném ezt akärmekkora vitàk vannak én és a pärom között!

a kislàny miatt nem tenném!beszéld meg az apàval hogy elköltözöl..(talpra igy àllsz az ö szemében is nem ugy hogy elmész szo nélkül),és a kislànynak is mondd meg hogy mi a helyzet elköltöztök de,apa mindig jöhet amikor kaar stb...sokkal felesöségteljesebb lennl ha ezt az utat vàlasztanàd..a kislànyod miatt végképpp!!!!!és nem kockàztatsz semmit..meg minek kell az ha legközelebb talälkoztok hogy szo nélkül elmész lehet pofàn is csapna..nem csodàlkoznék..a ygerek miatt tenné hidd el.

2008. aug. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Úgy tudom, hogy akkor neked kell állnod a volt férjed plusz költségeit, ha látni akarja a lányát.
2008. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Mért ne vihetné el a gyerekét oda ahova akarja?Csak az apukával kellene közölni hol lesztek!
2008. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú lenne bemásolni:

[link]


[link]

2008. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Nagyjából így kell kinéznie a megállapodásnak a gyermek elhelyezésről:

[link]

Ez csak minta, értelemszerűen át kell írni!

2008. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!