Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kimondják a válást, hol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kimondják a válást, hol kell intéznem, hogy lemondhassak az asszony nevemről?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az utolsó tárgyaláson a bírótól, de gyanítom, hogy az okmányirodábnan, amikor megigényled az új személyidet, akkor elég lesz vinned a házassági anyakönyvi kivonatodat és a válási papírokat.
2010. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
okmányiroda
2010. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakönyvvezetőnél,illeték köteles,hogy vissza kapjad a lánykori neved!Én a volt férjem nevén mentem újra férjhez így nem tudom mennyit kell fizetni,de olyan 5000 körül.
2010. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
De gondolj bele,hogy az összes papirod le kell cserélned és mind(kivéve a lakcimbejelentőt)illeték köteles..Pontosan mennyi azt nem tudom.
2010. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tiszta haszon volt férjhez menni:( Okmányokat nem cserélek egyelőre pont a pénz miatt.De ha a lemondás sem ingyenes, akkor maradok a férjem nevén egy darabig...:(
2010. jan. 2. 14:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz az Önkormányzat anyakönyvvezetőjéhez kell menned,ahol a házasságot kötöttétek.Vinned kell a válási papírodat is,és azonnal módosítják,most nem tudom mennyibe kerül,12 éve nekem 1000Ft-os illetékbélyeget kellett vennem.
2010. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Okmányirodában a személyivel kell kezdeni. Utána jogsi. TAj és adókártya ingyen van.
2010. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Először anyakönyvezető, az 5ezer forint, utána okmányiroda, a személyi 1.500, jogsi 4.000 ha jól emlékszem. Én is most csináltattam. Ettől kezdve soha nem dobom el a nevemet, kissé költséges buli...
2010. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na igen, én sem megyek megint férjhez, vagy ha mégis, maradok a lánykori nevemen:)
2010. jan. 4. 07:33
 10/16 A kérdező kommentje:
Még az érdekelne, meddig maradhatok a férjem nevén.Van-e esetleg valamilyen időkorlát, hogy a válástól számított pl.2 éven belül le kell mondanom.
2010. márc. 4. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!