Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elsőfokon kimondják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elsőfokon kimondják a gyerekelhelyezést, de megfellebezik, akkor az halasztó hatályú, vagy a fellebezés tárgyalása alatt ez elsőfokú döntés végrehajtandó?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Végrehajtandó és érvényes míg új, más döntés nem szüéetik. Remélem örömhír.
2011. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Végrehajtás felfüggesztést is lehet kérni.

Én pedig úgy tudom, hogy egy határozat csak akkor hajtható végre, ha jogerőre emelkedik, azaz már nincs helye további jogorvoslatnak, vagy senki nem nyújtott be fellebbezést. Addig nem lehet jogerős a határozat, amíg a fellebbezés folytán a másod fok nem dönt. A másodfokú bíróság akár hatályon kívül is helyezheti az elsőfokú döntést.

2011. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert borítékolható, hogy akárhogy is dönt a bíróság, nem lesz jogerős, mert ha a feleségem kapja a gyerekeket akkor én fellebbezem meg, ha meg én, vagy megosztják, akkor ő. Viszont pokol az életünk, és ennél már bármi jobb lenne, csak történjen valami.
2011. febr. 21. 20:56
 4/6 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :(

szerintem amíg egy határozat nem jogerős, addig marad minden a régiben.

2011. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt írod: "pokol az életünk, és ennél már bármi jobb lenne, csak történjen valami".

Nagyon esélyes, hogy az édesanyjának ítélik a gyermeketeket. Ha megfellebbezed, akkor is, hacsak nincs valami nyomós oka az ellenkezőjének, azaz az anyuka nem alkalmas a gyermek nevelésére.

Te ezt hogy látod? Milyen anyának tartod őt? Te fel tudnád nevelni a gyermeketeket? (Őszintén gondolkodj el rajta)

A válászokat csak te ismerheted...

De ha valóban a te elmondásaid alapján is egy pokol az életetek, szerinted milyen élete van a gyermeketeknek?

Szeretnéd őt tovább ebben a stresszes helyzetben tartani?

Nam akarlak rábeszélni semmire, de tudod, sokszor előfordul, hogy ha igazán szertünk valakit, akkor az ő érdekében a saját érdekünk másodlagossá válik. Anya vagyok, hidd el, tudom, mit beszélek.

A harag pedig soha sem jó tanácsadó. Ezt az utat is végig jártam. Nem lehet minden úgy sajnos, ahogy mi szeretnénk. Egy gyereket nem lehet ketté szakítani.

Kívánom, hogy megtaláljátok a gyermeketeknek legmegfelelőbb megoldást!

2011. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Fel tudnám és fel is akarom őket nevelni. Nem véletlenül kértem én is, hogy nekem ítéljék őket. Erre egyébként van is esélyem. Nemtartom az anyát ugyanis alkalmasnak a gyermeknevelésre és ezt a gyámhivatali szakvélemény is alátámasztotta.

Viszont ő most mindent megtesz az időhúzásért, ami szerintem nagyon nem jó a gyerekeknek, mégha ez most nem is látszik meg rajtuk. De ha hagyom, hogy az anyjukhoz kerüljenek, akkor azt sosem bocsájtanám meg magamnak, mert tudom hogy miként nevelné őket. Én becsületes, normális életvitelt folytató felnőtteket szeretnék látni tíz év múlva, még ha ez számomra nagy feladattal is jár.

2011. febr. 27. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!