Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után mit kap a férjem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után mit kap a férjem a lakásból?

Figyelt kérdés

Vettem egy 11 milliós lakást 5,5 millió önerővel.

7 évig én fizettem,ami kb. 4,2millió Ft volt összesen.

Miután összeházasodtunk közösen fizettük tovább,szintén 7 évig,ami kb 6 millió forint volt.

Én még 6 évig fogom fizetni,ami előreláthatólag még olyan 5,5milió forint lesz!

Tehát amit én beletettem és bele fogok még tenni az összesen 18 millió forint!

A férjem pedig beletett 3mat és ő úgy gondolja,hogy váláskor ez a 3 millió Ft jár is neki!

Ezt hogyan fogják számolni?


2014. máj. 23. 19:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

5,5+4,2+6+5,5=21,2; 3/21,2=X (nem írom ki, mert hosszú tört)

11*X= 1,56 millió.

Ennyivel fizetheted ki a férjedet.

2014. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

"Miután összeházasodtunk közösen fizettük tovább,szintén 7 évig,ami kb 6 millió forint volt."


Kérdésedben a válasz! 6 millió/ 2 = 3 millió.


1-es lógott a matek órákról.

2014. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Szorozva, osztva, összeadva, kivonva, leírásod alapján pont 3 millcsi jár a férjednek.
2014. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%

Ha a te neveden van a hitel,ergo te törlesztetted eleve,tök mindegy, hogy a férjed mennyit adott bele.A hitel és a lakás a te neveden van,tehát semmit nem kap.


Ha módosítva volt a házasság idején a hitel, hogy közös,tehát ketten fizetitek,akkor jár neki a 3milka.

2014. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Az 1-es közgazdászként nem lógott a matekról, de a jogról sem.


A lakás a kérdező különvagyona, de az értéknövekmény erejéig a férj is igényt tarthat rá. Az értéknövekmény pedig nem 3 millió volt, hanem kevesebb, mert hitelt törlesztettek.


Persze az 1-es kommentnél a valóságban kicsit bonyolultabb (meg kell nézni a banki papírokon, hogy a házasság előtt hol tartottál pontosan a törlesztésben - mennyi tőkét, mennyi kamatot fizettél -; és azt is, hogy a válás beadásánál konkrétan mi a helyzet. Mennyivel sikerült ledolgozni a tőketartozásból azalatt az időszak alatt.), de megközelítésnek jó.

2014. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
4-es akkora butaságot írt, mint egy HÁZ!!! Ráadásul ide jár tanácsot osztani! Ki kéne tiltani az ilyen "okosokat"!
2014. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
1-es a 8 osztályt sem végezte még el, nemhogy a jogot!!!
2014. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%

5-ös,


KÖZGAZDÁSZ? JOGÁSZ?


Add vissza az okleveledet, és jelentsd fel a tanáraidat!

2014. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
...tehát akkor asszongyahogy.. 3 millió plusz a lyukas zoknijai, amelyeket nem stoppoltál meg!
2014. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok!


Igaza van az 5-ösnek, ez nem ilyen egyszerű, hogy én fizettem 4,2-t, együtt fizettünk 6-ot, akkor 3 a férjé belőle.


Amiatt van ez, hogy a pénz mindig kamatozik, ha ma kell kifizetnem adott összeget, az nagyobb költségnek számít, mintha csak két év múlva kéne kifizetnem. Hiszen két év múlva úgy is kifizethetem, hogy most valamivel kisebb összeget beteszek a bankba, két év alatt kicsit kamatozik és így épp kijön a fizetendő összeg. Ez a jelenérték lényege. Emiatt indokolt a bonyolultabb számítás.


De a bonyolultabb számítás vége valószínű az lesz, hogy a férjnek kevesebb jár, mint 3 millió. Amit a kamatra fizetett, azt nem kapja vissza, csak amit a tőketartozás csökkentésére. Tényleg meg kell nézni a banki papírokon, hogy mennyi az annyi.

2014. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!