Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elválnak a szüleim. Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elválnak a szüleim. Hogyan dolgozzam ezt fel?

Figyelt kérdés
A szüleim 22 évig voltak együtt, anyukám 19 éves volt mikor megismerkedtek, apukám pedig már 32, bőven egy feleség és 2 gyerek után. Nagyon szerető családban nőttem fel, minden tökéletes volt, soha nem hallottam/láttam őket veszekedni, mindig nevetgéltek, ölelték egymást. Nem tűnt fel, hogy valami megromolhatott volna. Viszont tegnap bejelentették, hogy elválnak. Szörnyen érzem magam, hogy az a példakép ami előttem volt most szerte foszlott. Nagyon fáj, egész nap sírok, hányingerem van, teljesen összetört a szívem.. 17/L
2014. máj. 11. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha ez igaz volna, és valóban nagyon megrázta volna a lelked, beszélni nem tudnál a dologról, nem hogy kérdést ki irni róla.


Okosabb légy legközelebb:)

2014. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondolod.. A kérdés kiírásával véleményt szerettem volna kérni, hogy mások hasonló helyzetben mit tettek, mennyi időbe tartott feldogozniuk, mennyi ideig tartott az egész válás ügy, dönthettek-e arról, hogy kihez kerüljenek, stb.
2014. máj. 11. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell tudnod fogadni az ő döntésüket. Mivel az az ő kapcsolatuk, ők tudják, hogy szeretnék-e folytatni vagy sem. És most úgy néz ki, hogy nem. Amúgy meg lehet hogy voltak problémák, dolgok, amik idáig vezettek, csak veled nem osztották meg, vagy az életüket ilyen módon nem előtted élték, de attól már nem voltak jól meg.

És amit szem előtt kell tartanod, hogy ők ezután is ugyanúgy a szüleid lesznek és szeretnek téged, foglalkoznak majd veled, csak ők ketten már nem szeretnének együtt lenni.

Ami meg jó is, mert ha valami nem megy, akkor azt nem lehet erőltetni.

Meg nem vagy már kislány, hogy ezt ne tudd megérteni vagy elfogadni.

Én 19 éves voltam, mikor elváltak a szüleim, de igazából én örültem neki, mert anyukám sokáig nem merte ezt a lépést megtenni és inkább együtt élt hosszú évekig egy alkoholista, agresszív emberrel (apámmal), mert nem mert lépni. És ennek köszönhetően jó magamat is sok lelki sérülés ért. Utána anyukám sokkal nyugodtabb lett, nem volt rettegés, semmi. És felépítette ugyanúgy az életét.

2014. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ilyen korú gyerekkel, mint te, úgy kellene (szerintem) csinálni, hogy anyuka, apuka és a gyerek leülnek együtt, és megbeszélik az egészet felnőtt módra, mindenki elmondja a maga véleményét, gondolatait. Ha nem így történt nálatok, és úgy érzed, hogy ez esetleg segítene neked jobban feldolgozni, akkor kérd meg őket erre!
2014. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Soha nem fogod feldolgozni.
2014. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, nagyon kivételes eset a tiéd, hidd el, lehet valami megromlott, megbeszélték veszekedések nélkül és megteszik ezt. Az én szüleimnek már rég megkellett volna tenniük ezt a lépést, számtalanszor próbáltam ezt velük tisztázni, mára oda jutottam,hogy elmenekültem inkább egyetemre villamosmérnöki szakra,csakhogy ne itthon legyek és számtalan munkahelyet is visszamondtam ez miatt, technikusi képzés után. Gondolhatod, hogy milyen érzések kavarognak néha bennem, gondolj bele, elkerülöd azt a hadi állapotok amelyeket voltak(de legalább évente új tányérkészletünk van) 21/F
2014. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy egyedül a helyzeteddel, nagyon sok házasság válással végződik. A jó a rosszban tényleg az, hogy nincs otthon csetepaté, téged megóvtak ezektől a dolgoktól, ebből is látszik mennyire szeretnek téged. A másik jó meg az, hogy nem gyerekkorodban történik mindez, tehát azért már nem vagy kislány. Nekem nem váltak el a szüleim, szóval csak sejtésem van arról milyen lehet, de az biztos hogy ez már végigkíséri az életed, örökre ott lesz benned. Talán enyhítheted a fájdalmad, ha mindkét szülővel jó kapcsolatot ápolsz továbbra is és megpróbálsz minél több tartalmas időt tölteni velük. Egyébként 14 éves kor felett neked van a legnagyobb beleszólásod, hogy melyik szülővel szeretnél élni, a bíróság is téged kérdez majd meg ha esetleg nem juttok ebben dűlőre. Sőt olyat is kérhetsz, hogy egyszer az egyik, másszor a másik szülőddel élj, akár heti, két heti, havi vagy éves váltogatásban is.
2014. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok!
2014. máj. 12. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!