Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elméleti kérdés! Mit csinálnál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés! Mit csinálnál, hogyan tudnál megélni a gyerekekkel, ha a férjed azt mondaná, hogy most itt a vége?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőm férje szedett össze egy 23 éves kis libucikát, miközben otthon várná a 7 hónapos terhes felesége és a 2 gyereke. Barátnőm túl hamar esett teherbe a 2. baba után (véletlenül) és tényleg sok komplikáció volt, de amúgyis 3 gyereket akartak és mivel 2 kislány után jött a kisfiú nem volt kérdés,hogy megtartják.

Szegényke, hol vérzett vagy barnázott megállás nélkül,szex egyáltalán nem volt. Azt mondta,hogy eleinte próbálkozott,hogy legalább a férjének jó legyen,de azt mondta,hogy szabályosan azt érezte,hogy kiszakad a méhe,ha felizgult állapotba került.

Az a pasi úgy szerette a barátnőmet, hogy én még olyan nem láttam,de lám beleunt és pár hete kirobbant a dolog.

Eszében sincs helyrehozni, menni akar.

Nagyon jól éltek,a srác Ausztriában dolgozik,de Magyarországon laknak és barátnőmnek azt,mondta,hogy a válás után már nem fogják kapni az osztrák családipótlékot,ráadásul kb 50.000Ft gyerektartásra számíthat,mert nem az osztrák fizuból fogják vonni a gyerektartást,hanem a magyar szakmunkás minimáblbérből.

Teljesen kivan. El sem tudom képzelni,hogy áll majd ebből talpra.

Nekünk is 3 gyerkőc van,én is dolgozok természetesen,de az kutyafüle ahhoz képest,amit a férjem keres.Nagy családot akartunk,ketten akartuk így és tudtuk mindketten a szereposztást is,ahogy a barátnőmék is.

Ha ti most a saját életetekre gondoltok,hogyan tudnátok,megélni anyagilag,hová tudnátok menni és időben hogy bírnátok meg megoldani egyáltalán?

Én most megyek túrótortát sütni,az az uram kedvence!


2014. ápr. 30. 14:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk ez az egyik oka, hogy csak egy gyerekünk lesz. Egyet el bírnánk mindketten könnyen tartani egyedül is, de kettőt már elég erős lemondásokkal. Szerintem erre is kéne többek közt gondolni felelős gyerekvállalásnál. Amúgy még ennél is lehet rosszabb, pl. a férj fekvőbeteg lesz és a 3 gyerek mellett még őt is ápolni kell, meg százezrekért gyógyszert venni. És most le leszek pontozva, de én ezért gondolom úgy, hogy csak nagy vagyon mellett biztonságos 3 gyereket vállalni, hogy akár éveket is ellegyenek a pénzből ha történik valami.
2014. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Ha végképp nem tudnám megoldani, akkor a férjnél élnének a gyerekek. Úgyis azt hangoztatján lépten-nyomon, hogy a férfiaknak esélyük sincs a váláskor arra, hogy megkapják a gyerekeket, hát én adnék neki esélyt rá. És ne gyertek a "milyen anya az ilyen" szöveggel, mert milyen apa az, aki csak úgy félrekavar a terhes felesége mellől.
2014. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg el tudnám tartani a gyerekünket és magamat is, akkor is ha a férjem nem fizetne gyerektartást és azzal is számoltam, hogy a vagyon felét vinné.
2014. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Két gyermekem van, egyszer már egyedül maradtam. 3 évig neveltem egyedül a fiaimat, szinte semmire nem elég tartásdíjjal.

Egy fontos dolog van az életben szerintem.

Önmagunktól, kizárólag önmagunk által képesnek kell lenni ellátni magunkat, és azokat akikért felelősséget vállaltunk.


Mi lenne, ha most a második házasságom véget érne? A lelki nehézségeken kívül semmi. Épp úgy nevelném tovább a gyerekeket, épp úgy eljárnék dolgozni, és épp úgy képes lennék gondoskodni önmagunkról.

Felelőtlenség valakire támaszkodva élni. Egy házasságon belül is kell a tudat hogy önállóan is egész vagyok, hiszen csak így nem lehetek kiszolgáltatott helyzetbe.


Sok nő pont azért tűr, nyel és él egy élhetetlen méltatlan életet, mert nem önálló. Ebbe a hibába nem kell beleesni, és nem kell az embernek túlvállalnia önmagát. Ha három gyerekről nem tudok akár egyedül is gondoskodni, ha nem tudok nekik egyedül jó életet biztosítani, akkor nem vállalom be.

2014. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy én el nem tudnám képzelni, hogy három gyerekem legyen. Szerintem nem bírnám idegileg.
2014. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
En a helyedben erzelmileg tamogatnam a baratnomet, de nem beszelnek a ferj ellen sem. Allitolag a megcsalasok tobbsege azert van, mert az ember a jelenlegi eletebol, helyzetebol akar menekulni, nem a szereto szemelyisege a fontos. Lehet a pasi most eretlen, szemet dontest hozott, de meg rajohet hogy hibazott. Engedni kell, semmi gyulolkodesssel, semmi visszavarom dologgal, csak nem szabad foglalkozni vele es kesz.plane ne legyunk masodikak a szereto mellett! Vissza fog kullogni egy ido utan ha tanult a hibajabol es akkor vissza kell fogadni, de nem szabad kinyalni a segget utana. Ha nem jon vissza, akkor orulni kell, hogy megszabadultunk tole, ha de bunbano, es van meg szerelem, a gyerekeknek igenis jobb teljes csaladban felnoni.
2014. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van saját lakásom, a férjemében lakunk. Nagyon sokan piszkáltak, hogy adjuk el és vegyünk még nagyobbat közösen. De sose tenném. Az egy olyan biztos hely, ahova mindig mehetek, ha valami gond van. Nem mintha lennének ilyen terveim, de a mai világban sose lehet tudni :)

Házasság alatt megszerzett vagyon meg feleződik, szóval azért nem egy fillér nélkül állnék, úgyhogy lenne egy alap, ami segítene új életet kezdeni.

A válás pedig nem jelenti azt, hogy az apa akkor már nem is fog foglalkozni a gyerekeivel. Nem tudom elképzelni, hogy a férjem annyira megváltozzon, hogy el tudná nézni, hogy a gyerekei valamiben szűkölködnek, miközben ő boldogan éli világát.

2014. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ilyen esetre biztosítom magam. Bár tény, hogy szeretem a párom, és jelenleg fel sem merül bennem, hogy mi valaha is szétmegyünk akármilyen okból. De csak annyi gyereket vállalok, akikért ha kell teljesen egyedül is tudom vállalni az anyagi, és minden egyéb jellegű felelősséget, ez jelen meglátásomban 1, de maximum 2. A családban nő létemre én vagyok a fő kereső, plussz van némi megtakarított pénzem is vészhelyzet esetére, ami nem közös vagyon. Enélkül bele sem mernék vágni.
2014. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de egy nőnek elég kifinomult érzékei vannak ahhoz, hogy az ilyen "apákat" sikeresen kiszűrjék. Sajnos ez nem minden esetben lehetséges. Igen nagyon fájdalmas helyzeteket teremtenek ezek a rérfiak.
2014. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A sogornom maradt egyedul ket gyerekkel, plusz meg depis is lett igy kirugtak (nem jart be dolgozni). A testevere (ferjem) es voltunk mellette en meg szabadsagra is mentem nehogy huleseget csinaljon.

Nagyobb eselyt lattam a lotto otosre mint a hazasaguk vegere. Akkor elgondolkoztan, hogy barkivel megtortenhet (velem is), igy minden honapban 20ezer ftot utalok egy megtakaritasi szamlara, max jo lesz a gyerekeknek 20ev mulva :).

Egy egesz nyar kellett hozza hogy ujra ember legyen.

Ha mi nem vagyunk a gyerekek intezetbe o meg utcara kerul.

Apuka hetegik nem jelentkezett miutan kiderult.

2014. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!