Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elegem van már az egészből,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elegem van már az egészből, elegem van a férjemből?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk házasok, nagyon boldog házasságban éltünk sokáig, három gyermek van, és a nagyobbal kezdtek gondok lenni, de azt mondták, hogy semmi baj vele, ezért vállaltuk a kicsit is, egyre súlyosabb kezelhetetlen a nagyobbik gyermek aki állandó felügyeletet igényel már 1 éve, nem lehet egy percre sem magára hagyni, mert olyan dolgokat csinál ami épp ésszel fel nem fogható, most kapta meg pár napja a diagnózist miszerint gyermekkori autizmus, illetve súlyos értelmi fogyatékos 5 éves lesz.

Már rég nem jut időnk egymásra, a nap végére mind a ketten kidőlünk a fáradságtól, de a gyerektől csak 3 órát tudunk aludni hajnaltól mert súlyos alvás gondjai is vannak, a férjem szerint rossz anya vagyok, mert nem foglalkozom e gyerekekkel eleget, és nem figyelem minden percben a nagyobbat aki gyorsasága miatt, sokkal gyorsabb, min mi, másodpercek alatt bármire képes. Tegnap pelenkáztam a kicsit, mivel tele lett a pelus... két perc volt max, közben a nagy beszaladt a fürdőbe és valami olyan dologgal kente be a kezét ami marta neki, a férjem éppen begyújtott, üvöltözni kezdett velem, hogy mért nem figyeltem őt állandóan figyelni kell, mikor tanulom végre meg?! Én pedig közöltem vele, hogy van két egészséges gyerekem is akikkel szintén törődnöm kell!!! A nagyobb jár oviba d.u. háromkor haza ér, és onnantól hajnali kettőig nincs megállás, illetve egész hétvégéken. Nincs segítségünk a nagyszülőknek, nincs türelme hozzá, 5 perc után feladják! Mindig én vagyok a hibás, ha éppen a másik kettő gyerekemet kell ellátnom ekkor, mindent kiabál nekem a férjem és nagyon megbánt. Szexuális életünk 0-a, meg sem tudnám mondani mikor volt. Nagyon betelt a pohár, próbáltam vele többször megbeszélni, de nem lehet. Minden érzelem kiőrlődött belőlem. Már csak a kényszer miatt vagyunk együtt. Addig minden a legnagyobb rendben volt míg a gyerekkel nem kezdődtek súlyos gondok! Ti mit lépnétek ebben a helyzetben! Bocsánat, de ki kellett írnom magamból!



2014. márc. 21. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

[link]


A gyereknek az lenne a legeslegjobb, ha beadnád egy ilyen otthonba, ahol fejlesztik. Nektek is...

2014. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Itt nemcsak a kapcsolattal van a gond, megértelek,hogy eleged van hogy a férjed rádhárít mindent, de ugy veszem ki a szavaidból,hogy mindenért a gyerek a hibás,mert beteg, és azóta van mióta kiderült mi a baj, habár előtte is ugyanígy viselkedett!
2014. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Első körben biztonságossá kéne tenni a lakást. Gyerekbiztossá, hogy ne tudjon a gyerek belenyúlni maró anyagba. Mert ez tényleg a szülők felelőssége.

Apa kiveszi a részét a gyerekkel való foglalkozásból, vagy csak neked pampog?

Nem tudom, nálatok mi a helyzet pontosan, de van az a fokú sérülés gyereknél (ha mondjuk a testvéreit is veszélyezteti a viselkedésével) hogy elgondolkoznék, hogy nem lenne e jobb mindenkinek, ha bentlakásos intézménybe kerülne.

2014. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem szép a férjedtől, hogy mindent rád hárít, az ő gyereke is, közösen kell gondoznotok. Arra viszont lehet figyelni, hogy ilyen veszélyes, maró anyagok elzárva legyenek, ahol nem fér hozzá.

Amikor kiderült, hogy mi a baja a gyereknek, nem ajánlottak semmi terápiát? Illetve infókat kaptatok, hogy hol kérhettek segítséget? Nekem fura, hogy sima oviba jár. Ott bírnak vele? Nem igényel semmilyen speciális foglalkozást??? Biztos vannak ilyen csoportok is, ahol hasonló betegséggel küzdő gyerekek szülei oszthatják meg a tapasztalataikat. Én fel venném ilyen szülőkkel a kapcsolatot, végül is ők értenek meg majd téged a legjobban.

2014. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha úgy érzitek, hogy nem tudjátok a gyereket megfelelően ellátni, érdemes szakember segítségét kérni, vagy akár beadni olyan helyre, ahol szakképzett emberek dolgoznak. Szomorú helyzet, de lehet, hogy így nektek is jobb lenne, meg a gyereknek is. Egy kis nyugalom sokat segít újraértékelni a helyzeteteket.
2014. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én korán 1 éves korában sejtettem, hogy ez a gyerek autista, de rengeteg helyre elvittem mindenhol hülyének néztek azt mondták ki van zárva, de én láttam a tüneteket, a családba minden voltam csak jó nem mikor felhoztam az autizmust. Tudtam, hogy nehéz lesz csak azt nem, hogy ennyire, azt hittem egy enyhébb fokúval állunk szembe, nem azt, hogy a legsúlyosabbal.
2014. márc. 21. 14:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is jót tehetne a házasságotoknak, ha csak néha egy-egy "szabadnapot" intéznétek magatoknak. Nincsenek a közelben olyan foglalkozások, ahova elvihetitek a fiút? Nem kell mindjárt bentlakásos intézmény, vannak egyéb lehetőségek is. Napközik, napközbeni foglalkoztatók.
2014. márc. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt leirnad hogy milyen jelei voltak 1 eves koraban?

Ha a legsulyosabb foku, akkor erdemes lenne bentlakasos iskolaban elgondolkozni. Ezt ne ugy kepzeld el, hogy eldobod a gyermeked, hanem olyan, mintha koleszos lenne. Hetvegere hazaviszitek. Sokkal jobban fejlodne egy ilyen helyen!

2014. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

A két másik gyermek és a házasságod érdekében fontold meg, hogy a beteg gyereket intézetbe adjátok.


Gondold végig:

- nincs időtök egymásra

- alig alszotok

- feszült mindenki

- nincs már szex sem


Sajnos ez a beteg gyerek tönkre fogja tenni a családot, a testvéreit is és a ti kapcsolatotokat is. Lehet, hogy ridegül hangzik, de nektek és neki is a legjobb, ha megfelelő intézetben él és nem veletek.

2014. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sajnos az elöbi hozzászólóknak igaza volt abban hogy be kellene adni ahol ilyenekkel foglalkoznak.A családban nálunk is van hasonló gond és a beteg gyerek miatt szenved a másik kettő is.Foglalkozni pedig csak olyan helyen tudnak vélők ahol erre vannak kiképezve,és ez nekik is sokkal jobb a fejlődésökre nézve.Arról nem is beszélve hogy az anyuka dolgozni sem tud elmenni a beteg gyerek miatt,ami hosszú távon ugyancsak a család rovására megy ,már ami az anyagiakat illeti.
2014. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!