Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
14 év nem regisztrált, de bizonyítható együttélés minek számít jogi szempontból?
Ha kozosen szereztek, akkor miert nincs az o neven is? Miert nem hazasodtak ossze?
Asszonytartas hala a jo egnek nem letezik, miert is kellene barkinek eltartania egy masik felnott munkakepes embert? Meg a gondolata is abszurd.
Ha meg hagyta a nyakaba iratni a veszteseges vallalkozasokat akkor meg is erdemli.
Bocsánat, utolsó vagyok. Félreolvastam az elejét. Tényleg elnézést (megyek kávézni)
Asszonytartás házastársak között van, 3 év alatti kisgyerek nevelése esetén.
Polgári pert indíthat és a kereset alapján megosztják a vagyont. De ezt vki belinkelte már.
(Ismételten ne haragudj)
Utolsó: tanulj meg olvasni és szöveget értelmezni! Nem arról van szó, hogy a lányan volt 14 éves, hanem arról, hogy 14 év közös együttélés után hagyta el a párja.
Kérdező: jogi szempontból házasság nélküli élettársi kapcsolatnak számít. A többit leírták előttem. És tessék egy jó ügyvédet fogadni!
#12, újra, asszonytartás NINCS. Lehet házastársi tartás, meg rokontartás, ha az illető önhibáján kívül rászorult - NEMTŐL FÜGGETLENÜL.
(a GYES-GYED meg pont nem alapozza meg az igényt a fent említett tartásra, lévén szabadon választható dolog. Terhesség kapcsán megalapozott a szülés előtti-utáni 8-10 hét, a veszélyeztetett terhesség időszaka, vagy ha a gyerek születik olyan rendellenességgel, ami lehetetlenné teszi az anyának a munkavállalást... akkor akár 3 éven túl is... ilyenek...
#15, pontosan így van - bár a Kérdező helyzetében a ma élő - "régi" - szabály a mérvadó, nem a majd márc. 15-e után jövő új.
És "asszonytartás" persze továbbra sincs... és nem is lehet (szerencsére) - a nemek szerinti diszkrimináció ellentétes az Alkotmánnyal.
Élettársi kapcsolat megszűnése esetén a felek a szerzés arányában szereznek tulajdont.
Vállalkozást nem lehet csak úgy egyik emberről másikra íratni, ez egy bonyolult cégbírósági eljárás, amit sok esetben a magánszemély meg sem indíthat, mert ügyvéd és ügyvédi ellenjegyzés kell hozzá, arról nem beszélve, hogy a lánya aláírása mindenképp szükséges.
Asszonytartás a magyar jogban nincs, volt házastárs tartása van, de ez nem érinti a lányát, mivel nem voltak házasok. A közös vagyon jövedelemarányos része jár neki.
Élettársi vagyonközösségnek számít, ami alapból fele fele arányú megosztást húz maga után. Indít egy 'élettársi vagyonközösség megosztás' pert, abban először megállapítják, hogy volt-e ilyen (namost ezt akkor is megállapítják, ha nem volt, csak egy helyen éltek, és a szomszéd szerint mindketten jófejek voltak - nálunk kb ez történt, holott nagyon nem volt vagyonközösség). Ezután az értékben meg kell egyezni, bizonyítani kell, ha valamit mégse 50-50%-ban szereztek. Ezután jön a bíró, megállapítja, kinek kell megváltani a közös vagyon hányad részét a másiknak.
Ezt a cipőt nagyon jól ismerem. Ha akarod, írj privit. Mi alig 10 év miatt nagyon csúnyán megszívtuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!