Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha szeretném szüneteltetni a láthatást, vagy esetleg megszűntetni, el kell mennem ügyvédhez, hogy új papirt irjunk? És meg kell indokolnom?
8. Attól még nem kell elvenned magadtól a lehetőséget, hogy messze élnek vagy él a gyereked. A távolság nem akadály, maximum újra kell szabályozni a láthatást.
Mi is távol élünk a gyerekek apjától, így a szüneteket teljes egészébe ott töltik, bepótolva a kiesett időt, valamint egy-egy hétvégére mi visszük el hozzá.
Évente ha háromszor elmész értük a szüneteknél, és a volt feleséged is vállal évente három utaztatást, akkor kéthavonta tudtok találkozni, és szinte egész nyáron, meg a nagyobb ünnepekkor.
Ne dönts méregből elhamarkodottan, mert később visszacsinálni nem igen lehet. Ez olyan, mintha lemondanál róluk. Legalábbis a bíróságon ez elég hülyén venné ki magát.
#3, na így viszont egy jó kérdés. Mert egyfelől a gyakorlatban nyilván nem kényszeríthető senki se arra, hogy mással kapcsolatot tartson. Viszont a családjogban a kapcsolattartás a külön élő szülő számára is kötelességként van definiálva, viszont ennek nincs büntetőjogi szankciója. Viszont olyan megállapodást nem tudsz kötni, amiben kizárod a kapcsolattartást önmagad számára, mert az viszont ellentétes a hatályos családjoggal.
Sőt, ha az exednek nagyon szívügye a kapcsolattartás, és kellőleg sokat jár a gyámügy nyakára, akkor valamiféle bírsággal akár sújthatnak is, ha több hónapig semmiféle kapcsolattartási móddal nem élsz.
Viszont a dolog csuka fogta róka, mert a kapcsolatot nem tartó külön élő szülővel szemben a legsúlyosabb szankció az a kapcsolattartás jogának megvonása - amitől nyilván nem fog a kardjába dőlni, ha egyszer magától sem tart kapcsolatot.
Na, ezért sem aktívkodik ezzel általában a gyámügy, hiába van valamennyi eszköze ilyenkor is a kiskorú általuk vélt érdekében eljárni.
(intézeti nevelt gyereknél van az, hogy ha egyik szülő sem tart kapcsolatot 1 évnél hosszabban önhibájából, akkor automatice örökbe adhatónak nyilvánítják - most az új Ptk ezt le fogja vinni fél évre, de valszeg ilyen kirakat-jogászkodás, mert alapvetően van aki kapcsolatot akar tartani, és van aki nem, tehát a "fél évig nem" meg az "1 évig nem" az 99%-ban ugyanaz a csoport)
Kérdező (#8) ebben az esetben viszont az a teendő, hogy újra kell szabályozni a kapcsolattartást... ebben ugyanúgy megegyezhettek peren kívül is közjegyző előtt (ugyanolyan hivatalos és végrehajtható) vagy elmehettek bíróságra is.
Nyugodtan meg lehet egyezni abban is, hogy mondjuk az iskolai szünidők fele a tied, vagy ilyesmi...
Kérdező (#14), ez esetben - ha a másik fél kompromisszum-képtelen - el kell menni a bíróságra, az, ha a gyereket több száz kilométerre távolabb költöztették, az elég ok az újraszabályozásra akkor is, ha nem telt még le a 2 év...
(első körben kérd azt, hogy a gyermek átadására a lakhelyeden lévő gyámhivatalban kerüljön sor:)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!