Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem-e a gyerektartást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem-e a gyerektartást, vagy asszonytartást?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva súlyosan fogyatékos, tartósan beteg gyermeket nevelünk, aki már betöltötte a 19-et is.Válás esetén kérhetem-e a gyermektartást vagy asszonytartást, mivel nehéz körülmények között élünk? (betegápolási díj+gyermekem nyugdíja).
2014. jan. 11. 17:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
sajnos még 6 órában sem dolgozhatok mert fokozott ápolási díjat kapok mivel kislányom 24 órás felügyeletet igényel a betegségeiből kifolyólag.szeretnék elválni mert ez így a gyermekeimnek se nekem nem élet,apuka erősen alkoholista háztartáshoz rég nem járul hozzá,és nagyon fáj ahogy a beteg gyermekemhez viszonyul
2014. jan. 11. 18:12
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Súlyosan fogyatékos gyereket nem lehet napi 6-8 órára magára hagyni, vagy intézet vagy pedig valaki otthon van vele. Szerintem kérheted az asszonytartást, legalább próbáld meg. A gyerek részére is igényelj rokontartást.
2014. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
ápolási mellett 4 órában lehet dolgozni... (én is azon vagyok, tehát tudom! ) próbálj elhelyezkedni egy sérült gyermek mellett dolgozni még csak 4 órában is... majd rájössz, hogy az nem is olyan egyszerű.. másrészt, pont nemrég volt itt ilyen kérdés, hogy meddig jár gyerektartás sérült gyermekre, és ott írták (jogásztól tudta az illető), hogy amíg a családi pótlék jár , utána rokontartást lehet kérni a gyermekre... (bár ha együtt éltek akkor nem értem hogy akarod ezt megvalósítani... ehhez el kéne válni sztem...)
2014. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

#12, újra: NINCS asszonytartás, házastársi tartás van.

Ime a feltételei összeszedve:

[link]

2014. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy könnyű csak hogy van ilyen törvényileg akkor lehet arra hivatkozna. Mert ha valamit lehet törvényileg akkor az, hogy valóságban nincs ilyen az nem nagyon számít bíróságon.

Minden rosszindulat nélkül.

2014. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%
ne lovagolj már azon, hogy asszony vagy házastársi tartás... tök mindegy, minek hívod, jár. HA a nő kapja, akkor az asszonyt tartják, tehát a kifejezés bár nem hivatalos, de jogos.
2014. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

Kedves #16, tudod, egyfelől azért nem árt, ha a Kérdező olyasmit kér, ami létezik, ebben az esetben van ugyanis arra némi esély, hogy kapjon is - amíg ha olyant kér, ami nem létezik, akkor elenyésző a siker esélye...

Másfelől ez az "asszonytartás" nem véletlen pusztult ki a jogból fél évszázada, ugyanis egy nemi sztereotípiákat erősító, sértően diszkriminatív dolog volt.

2014. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%
A közös gyerek után rokontartást kérhetsz, magad után pedig házastársi tartást. A nyugdíj mennyi? Gondolom nem túl sok, így valószínűleg valamennyit megítélnek majd. Jó esélyed van a házastársi tartásra is. Asszonytartás néven jogintézmény a magyar jogban nincs.
2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Tisztelettel köszönöm a felvilágosításokat!

Természetesen elválok,igen nagyon kevés gyermekem nyugdíja is(33ezer ft).

2014. jan. 11. 19:00
 20/20 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok kerdezo?
2015. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!