Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Fogyatékkal élő gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogyatékkal élő gyermek esetében meddig kell gyerektartást fizetni?

Figyelt kérdés
Egészséges gyereknél ugye 18 éves koráig, vagy amíg tanul. De mi van ha a gyermek down-kóros, és igazából sosem lesz teljesen önellátó.
2013. dec. 30. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

23 eves koraig, ameddig a csaladipotlek is jar.

Mas kerdes, hogy utana is gondoskodni illene rola mindket szulonek....

2013. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
úgy tudom élete végéig... hisz nem tudja saját magát ellátni és nem csak az őt nevelő kötelessége a gyermeket eltartani... de érdekelne engem is mit mond a jog erről...(nekiálltam most keresgélni de sehol nem találok erről semmit) bár nem félek, hogy a volt férjem nem fog fizetni ha lányom betölti a 18-at... szerencsére jó a kapcsolatunk...
2013. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
1-es! ez jogilag így van? vagy csak gondolod hogy így van? tényleg érdekel! "2"
2013. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ugyved mondta egyszer, hogy igy van. Addig kell fizetni a tartasdijat, amig a csaladi potlek jar.
2013. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
aki ezt a törvényt meghozta se nevelt sose egyedül fogyatékos gyermeket... mert oké hogy kap 23 éves kora után rokkant nyugdíjat vagy valamit, de hát azt tudjuk mire elég... azzal nem lesz az anya (vagy gondozó) kisegítve hogy maradhat akkor is vele ápolásin, mert akkor meg csak 4 órában dolgozhat... mire elég az??? én szerencsés helyzetben vagyok mert újra férjhez mentem, nincsenek anyagi problémáink, lányom apja is rendesen fizet, de ha egyedül lennék és a volt férj nem fizetne később GYT-t hát... lehet az utcán kötnék ki a végén... vagy be kéne adni otthonba a lányom, hogy legalább magamat el tudjam tartani... szóval elég gáz ez a törvény...:/
2013. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
23 év utan igényelhetnek ra rokontartast.
2013. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
akkor így már más... mindegy minek hívjuk ha lehet kérni hogy fizessen a másik fél... :)
2013. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Addig amíg nincs saját jövedelme.

Elvileg 18 felett kérhet az államtól is segélyt.

Meg különben is, miből élne meg, ha már nem fognak élni a szülei?

2013. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
fogyatékos gyermekről van szó... látszik hogy neked nincs, hisz nem írnál ilyen baromságot, hogy ki fogja eltartani ha mi szülők meghalunk... tartsa el magát... bármily hihetetlen nem mindenki képes dolgozni!!! majd ha eljön az idő keresnünk kell egy otthont neki ahol élni fog... épp elég ezzel a tudattal nekünk fogyatékos gyermeket nevelő szülőknek együtt élni... de még beszólogatnak hozzá nem értők... imádom ezt...
2014. jan. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Szomorú, hogy az ember önzésből leállította az evolúciót és a természetes szelekciót. Régen ezt a problémát megoldotta a természet, ma meg a felelőtlen szülők önzésből megtartanak minden gyereket még akkor is, ha azt el kellene vetetni, mert a vizsgálatokból előre tudni lehet, hogy fogyatékos lesz. (A Down-kór szűrhető a terhesség alatt.)

Ez a gyerekkel a legnagyobb kitolás, akinek így kell leélnie az életét. Csak sajnálni tudom ezeket a gyerekeket, akiknek inkább nem minősítem a szüleit.

Köpködjetek meg nyugodtan, nevezzetek bunkónak, de szerintem mindenkinek jobb volt lenne, ha nem tartanák meg a szülők ezeket a gyerekeket, néhányan csupán azért, hogy magasabb támogatást kapjanak az államtól utánuk.

2014. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!