Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetem-e a gyerektartást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetem-e a gyerektartást, vagy asszonytartást?

Figyelt kérdés
Születésétől fogva súlyosan fogyatékos, tartósan beteg gyermeket nevelünk, aki már betöltötte a 19-et is.Válás esetén kérhetem-e a gyermektartást vagy asszonytartást, mivel nehéz körülmények között élünk? (betegápolási díj+gyermekem nyugdíja).
2014. jan. 11. 17:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kivel neveled?
2014. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Asszonytartás NEM létezik Mo.-n.
2014. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag egyedül nevelem(orvoshoz viszem, stb..)az apukája csak itt lakik.nem igazán gondoskodik és törődik vele!van még rajta kívül két tanuló gyermekem akiket szintén én nevelek.Én úgy tudom,hogy bizonyos feltételek mellett lehet igényelni asszonytartást bíróság által.
2014. jan. 11. 17:55
 4/20 anonim ***** válasza:
Rokontartást lehet de ha együtt éltek házasságba biztos,hogy nem.
2014. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, jól mondták, NINCS asszonytartás - házastársi tartás van, amit nemtől függetlenül kérhet az önhibáján kívül eltartásra szoruló házastárs vagy volt házastárs a másiktól.

Igazolni kell hozzá, hogy az illető önhibáján kívül szorul eltartásra, pl. krónikus beteg szerény járulékkal, vagy ilyesmi.

2014. jan. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%

de bizony létezik.

Házastársi tartásnak hívják, és akkor ítélik meg, ha az elvált házastárs önhibáján kívül rászorul (pl mint a kérdező, hogy súlyosan fogyatékos gyermeket ápol, ami miatt nem tud elhelyezkedni)és nem érdemtelen az ellátásra.

2014. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Ápolási mellett lehet 6 órába dolgozni, így nem hiszem hogy megítélnének, bármilyen házastárs tartást is.
2014. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
az ápolási mellett lehet dolgozni még nem biztosítja az anyának azt, hogy képes is rá... sajnos vannak 24 órás felügyeletet igénylő ápoltak.
2014. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Rokontartást viszont úgy tudom,kérhetsz, mivel a gyermek önmagát eltartani önhibáján kívül nem képes (de ehhez ezt meg kell igényelni, külön kell élni/elválni az apától!)
2014. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk én nem teljesen értem együtt éltek te otthon vagy ápolásin az apa meg dolgozik. Egyértelmű, hogy te neveled, hisz te azért vagy otthon, és azért vagy jogosult ápolásira. Ez olyan, mintha a gyes-en lévő beperelné a férjét, hogy ő van otthon a gyerekkel fizessen neki. Ez azért nem így működik.
2014. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!