Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire szerencsés válás esetén közös ügyvédet fogadni?
Sajnos nem egyezünk a férjemmel, még a gyerektartásdíj összegében sem (nem így indultunk a válásnak), és hiába kérem az ügyvédet, hogy segítsen, elutasít. Azért lehet ez, mert közösen fogadtuk meg és fizettük a díját?
Ezért nem képviseli az én érdekeimet?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Mindig válthatsz ügyvédet, amikor úgy látod, hogy nem jól képviselik az ügyedet, elveszett a bizalmad, stb., stb.
A gyakorlatban úgy működik, hogy amíg az egyik ügyvédnek érvényes megbízása van az ügyre, addig a másik nem fogadhat el megbízást ugyanarra. Tehát, először az elsőt a megbízónak (neked) le kell mondania. Attól függően, milyen típusú ügyvédet fogott ki az ember, lehetnek bizonyos buktatók. Ezért tanácsoltam, hogy keress meg egy megbízhatót, tájékoztasd a helyzetről, és ő részletesen elmondja a teendőidet, meg azt is, hogy kell-e külön figyelned valamire. (Egy esetben nekünk az új ügyvéd határozott fellépése kellett ahhoz, hogy a régi rossz, és mondhatom, becstelen ügyvéd hajlandó legyen visszaadni a megbízást.)
Az is egy jó kérdés, akarod-e, hogy a férjedet ez az ügyvéd képviselje. Ha nem árultál el neki stratégiailag fontos dolgokat, és egyébként úgy látod, hogy ellenfélnek elég rossz :), akkor, ha eszébe jut ilyet kérni, adhatsz engedélyt számára az ellenfeled képviseletére. E nélkül őt sem képviselheti különben! Nahát, ebben a kérdésben sem árt az új, leendő ügyvéded előzetes felvilágosítását és véleményét kérni.
Bár a tények pontos ismerete nélkül nem lehet biztos következtetéseket levonni, de van egy olyan érzésem, hogy a jelenlegi ügyvéd nem épp etikusan járt el, és – ha jók a feltételezéseim - talán azt is megkockáztatnám, hogy felajánlom neki a választás lehetőségét: a kamara etikai bizottságához való fordulás vs. a megbízási díjam (ami egyébként az átlaghoz viszonyítva nem sok, de a semmiért igen) visszafizetése. De, ezt inkább előzze meg a másikkal való megbeszélés.
Az ügyvédnél egyébként a megbízásról, annak tartalmáról is kapnod kell egy iratot, aztán föl kell vennie a tényvázlatot is. Eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, nagyon fontos, hogy a kellő bizalom mellett is részletesen elolvasd aláírás előtt a megbízás szövegét, és ne fogadj el olyan kitételeket, amelyek számodra hátrányosak. Mind a megbízás tartalma, mind a díjazás megállapodás kérdése. Nem kell mindent automatikusan elhinni és elfogadni. A saját érdekeidet ebben az esetben csak te képviseled.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!