Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben a helyzetben mi, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mi, hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves vagyok,márciusban fogok szülni,első babám lesz.A "párommal" egy közös döntés volt a babavállalás,de nekem a terhességem alatt haza kellett költöznöm a szüleimhez.Előtte albérletben laktunk,de anyósom rossz anyagi helyzetbe került és felmondtuk miatta az albérletet,hogy odaköltözzünk és segítsünk.

Kiderült,hogy folyamatosan hazudozik,elherdált minden pénzt,így eljutottunk oda,hogy plusz 2 fizetéssel is,de kikapcsolták a fűtést nála.Én ekkor költöztem haza,párom maradt,de akkor lettem terhes.Megbeszéltük,hogy eladják az anyós házát,elmegy lakni egy lakásba,és kifizetik a ház eladásából minden hitelüket.

Ez nyáron történt,azóta nem változott semmi,anyósom kihisztizik a páromnál mindent,párom meg 100%-ban őt támogatja,engem nem látott 3 hónapja,a baba körül eddig felmerülő összes költséget én és a szüleim álltuk.Ő semmit nem fizetett és gyakorlatilag 3 hónapos korom óta felém se bagózik.

Persze ígérget mindent.


Nem vagyunk házasok,nem is akarok már az lenni,baromi nagyot csalódtam benne,teljesen kiábrándultam.

Ő jogot akar a gyerekre,de én nem akarom,hogy ennyi hónap szenvedés után,amit nekem okozott,ő bármilyen jogot kapjon a gyerekkel kapcsolatban,miközben a saját gyerekét is leszarja!


Az apasági nyilatkozatot ilyenkor,ebben a felállásban ki kell váltani?

Vagy ha nem kérem,akkor kinek a nevén lesz, és az apa tehet-e valamit az ügyben?


Nem szeretném,hogy lássa,azt sem hogy magával vihesse valaha...


2013. dec. 24. 12:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,már egyszer volt szó arról,hogy háttér információ nélkül bölcsebb dolog tartani a szánkat,mert esetleg lejáratjuk magunkat.

VAN jövedelmem,mindenre jogosult vagyok,pontosan ugyanolyan mértékben,mint aki 30 évesen szül.

A szüleimnek is van jövedelme,saját vállalkozásunk van,nincsenek anyagi gondjaink és 70 embert foglalkoztatunk.

Úgyhogy ne aggódjál,baromira nincs szükségem más jövedelmére,és nem is ez volt a kérdés.


Inkább menjél és verd a nyálad a cigányoknál,akik segélyből vesznek BMW-t és okádják a világra a gyerekeket a semmire.


Az,meg hogy éppenséggel úgy alakult,hogy a szüleimhez szülök és náluk élek,semmit nem befolyásol anyagi téren.Másrészt köze sincs hozzá sok embernek :)

2013. dec. 24. 13:55
 12/17 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 10-es!


Ebben az esetben én is azt mondom, hogy a lány nem a semmire szült. Volt munkája, 3 éves párkapcsolata, külön éltek a szülőktől (igaz albérletben, de valahol el kell kezdeni), terveik voltak, miért ne vállalták volna, ha már becsúszott? Az apuka viselkedése egyenesen gusztustalan.

Még mindig jobb, hogy ilyen kérdést tesz fel valaki, mintsem: hogy szerezzem vissza a páromat, mit csináljak, hogy ne legyen anyuci pici fia...stb. Legalább reálisan látja a helyzetet. Ez a pasi egy nagy rakás nulla, én sem akarnám, hogy a nevére vegye. Persze teljesen eltiltani sem lehet, mert ő a biológiai apa, de azon kívül? Nálam az apa fogalma azt takarja, aki felneveli, törődik a gyerekkel.

2013. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
10-es.Olvastam az említett kérdésedet.Szóval nem azzal van gond, hogy a magyar nők 20 évesen szülnek a semmire a mi adónkból.A sok cigót8azok 13 évesen simán szülnek) is eltartjuk ám.Az egész pereputtyot nagyapát dédanyát akik 45 évesek:-)Hogy legyen így a tisztes dolgozó embereknek megélhetésre?Számolj utána,hány "nemkívánt gyereked" van ezekből az esetekből.Na mert én meg ezt unom,de nagyon!!ÉS az én környezetemben sok-sok olyan nő van akinek nincs gyereke 45 éves.Kifutott az időből.Bár van lakása,diplomahegyek,autó-és nem boldogok.Nagyon megbánták, nem vágtak bele.
2013. dec. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha töredelmesen bevallanád neki, hogy sajnos viszonyod volt, és a gyerek apja nem ő? Nagyon szégyelled, de ez történt...
2013. dec. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát ő az apja,együtt éltünk,plusz dolgoztam és tanultam...képtelenség lenne ezt elhitetni vele,és nem is akarom.

De köszönöm mindenki válaszát,addig majd lesz valami.

2013. dec. 25. 11:09
 16/17 anonim ***** válasza:

Az apasági nyilatkozatnál van egy olyan válasz, hogy "ismeretlen".

Nem vele kell elhitetned, hanem a hivatalba kell így beadnod.

Ez mellesleg arra is jó, hogy kivárjál, hátha...

2013. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16-as +:

Nem adsz eb apasági nyilatkozatot, csak ennyi.

A kórházban kérdezik majd akkor jöhet az "ismeretlen."


Amúgy:

" Családi jogállás rendezése - képzelt apa adatainak megállapítása


Ha a gyermek házasságon kívül született, és a vérszerinti apa személye ismeretlen, az anya kérheti apaként képzelt személy adatainak bejegyzését a gyermek születési anyakönyvébe a születést követően bármikor. A gyámhivatal a gyermek 3.életévének betöltése után után hivatalból intézkedik a képzelt apa bejegyzése iránt."

2013. dec. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!