Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben a helyzetben mi, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mi, hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves vagyok,márciusban fogok szülni,első babám lesz.A "párommal" egy közös döntés volt a babavállalás,de nekem a terhességem alatt haza kellett költöznöm a szüleimhez.Előtte albérletben laktunk,de anyósom rossz anyagi helyzetbe került és felmondtuk miatta az albérletet,hogy odaköltözzünk és segítsünk.

Kiderült,hogy folyamatosan hazudozik,elherdált minden pénzt,így eljutottunk oda,hogy plusz 2 fizetéssel is,de kikapcsolták a fűtést nála.Én ekkor költöztem haza,párom maradt,de akkor lettem terhes.Megbeszéltük,hogy eladják az anyós házát,elmegy lakni egy lakásba,és kifizetik a ház eladásából minden hitelüket.

Ez nyáron történt,azóta nem változott semmi,anyósom kihisztizik a páromnál mindent,párom meg 100%-ban őt támogatja,engem nem látott 3 hónapja,a baba körül eddig felmerülő összes költséget én és a szüleim álltuk.Ő semmit nem fizetett és gyakorlatilag 3 hónapos korom óta felém se bagózik.

Persze ígérget mindent.


Nem vagyunk házasok,nem is akarok már az lenni,baromi nagyot csalódtam benne,teljesen kiábrándultam.

Ő jogot akar a gyerekre,de én nem akarom,hogy ennyi hónap szenvedés után,amit nekem okozott,ő bármilyen jogot kapjon a gyerekkel kapcsolatban,miközben a saját gyerekét is leszarja!


Az apasági nyilatkozatot ilyenkor,ebben a felállásban ki kell váltani?

Vagy ha nem kérem,akkor kinek a nevén lesz, és az apa tehet-e valamit az ügyben?


Nem szeretném,hogy lássa,azt sem hogy magával vihesse valaha...


2013. dec. 24. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a neveden,vagy választhatsz fiktív nevet is.

Bár én azt tanácsolom, hogy vegye a nevére a gyereket-ha elismeri az apaságot.ÉS fizessen gyerektartást.Ez még nem befolyásolja a kapcsolattartást.Nem szerencsés,ha teljesen el akarod zárni a gyereket az apjától.Alakulhat még,és fontos tudja ki az apja.

2013. dec. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De ha gyerektartást fizet,akkor láthatási joga is van,nem?


Én inkább lemondanék a gyerektartásról,minthogy engedjem,hogy lássa..Eddig sem érdekelte...


Egyébként ő a nevére akarja venni és együtt akar velünk élni,csak épp más nem történik,csak mondogatja...

2013. dec. 24. 12:41
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Na, ezért nem kell 21 évesen, gondolkodás nélkül az első pasinak szülni, aki már 1 éve elvisel :) Lásd valamelyik másik kérdés, amit az előbb tettek fel a fiatalon, gondolkodás nélkül szülőkről...


Pár dolog:

- ha a volt fiúd jogot akar a gyerekre, akkor lesz neki. Ugyanis elindíthat egy dns vizsgálatot, ami ki fogja adni természetesen, hogy ő az apa. Ha te ezt tagadod megelőzőleg, akkor a vizsgálat költségei téged illetnek. Alternatíva az, hogy írtok apasági nyilatkozatot, és senki nem fizet.

- ha ez megvan, akkor természetesen a gyerektartást is kell állnia (ha nem szeretné, és nem vállalja a babát, akkor pedig te indítsd el a vizsgálatot)

- ha apasági nyilatkozat van a születés előtt, a gyermek az ő nevére fog kerülni, ha csak később, akkor kerülhet az anya nevére, vagy fiktív névre is.

- ha van nyilatkozat/teszt eredmény, akkor a láthatásban is meg kell egyeznetek, joga van látni a gyermekét. Általánosságban véve minden 2. hétvégét szoktak az apának megítélni, de 3 éves koráig csak az anya lakóhelyén látogathatja, el nem viheti, viszont ilyenkor hetente többszöri, pár órás láthatás van érvényben.

2013. dec. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
U.i.: olyan nincs, hogy lemondasz a gyt-ről, ha jogilag ő az apa, akkor az a gyereknek jár, és nem neked. És olyan sincs, hogy megtiltod a láthatást, ha nincs ellene szóló tényező (alkoholista, drogos, börtöntöltelék, agresszív, bántalmazó).
2013. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Véleményt nem kértem,főleg olyantól,aki semmi mást nem lát a helyzetből,csak amennyit leírtam.Ami nyilván nem kerek sztori,mivel nem releváns.

Az,hogy ki hány évesen és milyen körülmények között szül,végképp nem tartozik ide.


De ha a kötözködésmentes válasz nem működik,akkor minden kíváncsiságot kielégítően előzményként leírom,hogy nem az első fiú,akinek szétteszem a lábam és 3 éve boldog párkapcsolatban éltünk.A baba pedig védekezés mellett sikerült,viszont az abortuszhoz nekünk nincs gyomrunk meg lelkiismeretünk sem.És az anyagi helyzetünk is lehetővé teszi a baba teljesen gondtalan felnevelését.

Egyedül az apuka hozzáállása akaszt ki,lényegében az utolsó személyes beszélgetésünk még a tervezgetésről és a közös babavárásról szólt,valamikor augusztusban.Majd másnap hazajöttem és ő azóta nem dugta erre a képét,kifogás persze annyi volt,mint égen a csillag.


Most lett elegem,az ünnepeket is megígérte,hogy együtt töltjük,de reggel felhívott azzal,hogy az anyukájának ez milyen rosszul esik és kihisztizte,hogy maradjon otthon.

Nem tudom a továbbiakban tolerálni,hogy az anyja mindent elérhet nála és még az összes pénzét is elszedi.


Természetesen nem tagadom,hogy ő az apja,de ha egy mód van rá,a pénzére sincs szükségem,csak hagyjon minket békén.Ennyit akarok.

2013. dec. 24. 12:53
 6/17 A kérdező kommentje:

Az nem elég indok a láthatás megvonására,hogy eddig sem anyagilag nem járult hozzá semmihez,sem személyesen?


Szóval,totál nem érdeklem őt a terhesség alatt sem,meg a gyereke se érdekli...Na meg mint mondtam,semmit nem fizet..

2013. dec. 24. 12:59
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ez nem indok.
2013. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy jelenleg az is bizonyítatlan, hogy ő az apa. Így miért lenne indok az, hogy nem látogatott egy terhes nőt, akivel korábban viszonya volt? Ez abszurd.
2013. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak születés után kell fizetnie. A törvény nem írja elő, hogy a születés előtt is meg kell osztani a költségeket.

Ha nem fizet gyt-t, akkor megteheted a megfelelő jogi lépéseket. De a láthatás akkor is a joga, ha nem fizet, ha a terhesség alatt letojt titeket, stb..

2013. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Na, pontosan ezért írtam ki azt a kérdést egy órával korábban, hogy miért kell 20 évesen szülni nulla jövedelemmel, nulla tapasztalattal a szülők nyakára, természetesen a MI adónkból. Mert ugye az összes segélyt és támogatást MI fogjuk kifizetni neked, köszönjük szépen, hogy te is hozzájárulsz ahhoz, hogy megint csökkenen majd a fizetsünk és soha ne legyen a normális, felelősségteljes embereknek lehetősége normális gyerekvállalásra.


Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak: semmilyen módon nincs jogod ahhoz, hogy az apát eltiltsd a gyermek láthatásától, ha ő ezt kérvényezi. Hiába mondasz le a gyerektartásról, hiába próbálkozol mindennel, ugyanolyan joga van hozzá, mint neked.

2013. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!