Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magyar állammal közös tulajdon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyar állammal közös tulajdon?

Figyelt kérdés
A volt élettársammal közös tulajdonban lévő ingatlanra /3/4enyém, -1/4övé arányú/vagyonzár van bejegyezve a volt élettárs tulajdoni hányadára vagyonzár került/vagyonelkobzás bejegyzése/ Úgy néz ki hogy ez lesz,na ilyenkor meg mi lesz? segítsetek!Mit csinál az állam ha eltulajdonítja az 1/4 részt?Jelzem kistelepülésen van az ingatlan és gyerektartásdíjra végrehajtás is van bejegyezve ,a volt élettárs az adós.Vegyem most meg tőle így,terhelve vagy ne?

2013. dec. 2. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval. Amíg te tulajdonos vagy, a tulajdonrészed miatt nem hiszem, hogy végrehajtható lenne pl. egy árverezés.

Laikusként írom, javítson ki valaki, ha tévedek. Szerintem ha meg akarod venni, akkor az adásvételhez a végrehajtónak is hozzá kellene járulnia, mert az ellenérték ebben az esetben nem a volt élettársadat illeti, hanem viszi a végrehajtó. (elsősorbed). Szerintem ha nem próbálod meg időben megvásárolni, a vagyonrészére terhelt adósság egyre csak nő, és egy idő után nem biztos, hogy megéri neked kifizetni a végrehajtót.

Persze az adás-vételhez a volt élettársaddal is meg kell egyezned a vételárban, aminek meg fedeznie kell a végrehajtó által követelt összeget. Szerintem.

Javítson ki, aki jobban ismeri a Vht-t.

Szóval keresd meg a végrehajtót is, hogy mik a lehetőségeid.

2013. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehetsz az állammal közös tulajdonos, nincs abban semmi.
2013. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az állam kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését, ilyenkor megvizsgálják, mi ennek a módja, külön részekre bontható e az ingatlan papíron, vagy kirendelnek egy értékbecslőt, aki meghatároz egy minimális vételárat és ha ilyen vagy nagyobb ajánlat érkezik, azt kötelesek vagytok elfogadni. Az állam tőled is kérhet lakáshasználati jogot.
2013. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Nem jogot, díjat, mivel a tulajdonát használod.
2013. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!