Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös tulajdon megszüntetése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös tulajdon megszüntetése?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel elváltunk! Van egy 50-50 % tulajdonú közös lakásunk! A bíróság a válóper alatt rendezte a lakáshasználatot úgy, hogy volt férjem kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot! Én mivel önként jöttem el a lakásból anno így nem járt nekem semmi onnan. A lakáson van még hitel. Ő fizetti a felét én meg a másik felét! Mivel időközben nekem ez az állapot így nem felel meg, hisz tulajdonképpen fizetek valami után amit nem is használhatok, be már nem mehetek stb.

Plusz mivel volt férjem kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot, így ki fogja adni albérletbe a lakást, hisz ő sem lakik már benne.


Na így aztán főleg nem éri már meg nekem a közös tulajdon, nyerészkedik rajta, miközben én fizetem a hitel rám eső részét a semmire.

Kérdésem kezdeményezhetek közös tulajdon megszüntetése iránti pert?


2013. okt. 15. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
El kéne adni azt a házat aztán mindenki azt vesz és azt ad ki amit akar, vagy legalább nem lesz hitel.
2013. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1.

ez oké, de ha a férj nem akarja eladni?

2013. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el az ingatlant, ha nem megy bele, kéynszerértékesitést kérj.Majd egy ügyvéd megmondja mit kell tenned.
2013. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férj nem akarja eladni,ki kell fizetnie az asszony részét a házból.
2013. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Amikor a válóperben a vagyonmegosztásban a férjed kapta a kizárólagos használatot,akkor Te mit is kaptál ennek fejében? Mert el ne hitesd velünk, hogy a semmiért belementél ebbe a megosztásba! Tehát el kell adni ezt a lakást és azt is( tehermentes ingatlant)amit te kaptál, aztán kifizetni a hitelt, és elosztozni a pénzen. Ez lenne az igazságos.
2013. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

utolsó mi abban a hihetetlen, hogy találtam magamnak egy társat akihez odaköltöztem még a házasság alatt??


Ezáltal én elhagytam a közös ingatlant, így volt férjem egy jó ügyvéddel érvelt, így nem járt nekem onnan semmi...Nézz utána utolsó, mi van akkor ha valaki önként,minden kényszerítő eszköz nélkül, a visszatérés szándéka nélkül hagyja el a közös ingatlant!!

Így történt meg, hogy semmit se kaptam. Mint írtam a tulajdon részem ezzel nem szűnt meg, csak nem térhetek vissza a lakásba.

2013. okt. 15. 18:50
 7/14 A kérdező kommentje:

"Mert el ne hitesd velünk, hogy a semmiért belementél ebbe a megosztásba!" Utolsó semmibe sem kellett belemennem, hisz semmi egyezkedés nem volt. Volt férjem kérelmet adott be, hogy kéri a kizárólagos lakáshasználatot, alátámasztotta az érveit, én pedig tettem rá reakciót és kértem, hogy utasítsák el a kérelmét. Enyém nem volt megalapozott, az övé igen!


Aki írta, hogy ha nem egyezik bele volt férjem az értékesítésbe, akkor kötelezzék őt, hogy fizesse ki a részem. Sajnos ilyen nincs, erre nem kötelezhetik egyik felet sem. Hisz erre mi lesz a válasz ha bárkit is köteleznének? "Nekem nincs rá pénzem, hogy kifizessem a másikat" Hitel felvéelre szintén nem kötelezhetnek senkit...

Így minden bizonnyal marad az, hogy a bíróság áron alul értékesíti!

2013. okt. 15. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"találtam magamnak egy társat akihez odaköltöztem még a házasság alatt??"


Megcsaltad, még jó, hogy kib @szott a lakásából.

Sírj az új szererőd vállán!

2013. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bárki bármit válaszol, annak nekimész? Mi a frászért itt kérdezősködsz? Talán az ügyvédednél is okosabb voltál, és az is kivágott?
2013. okt. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, igen megcsaltam a férjemet, a kérdésem nem erre irányult, de azért köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)
2013. okt. 16. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!