Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös tulajdon megszüntetése:...

Közös tulajdon megszüntetése: mit kell tenni, ha a 2 fél közül az egyik nem akarja az eladást?

Figyelt kérdés
Párom szüleinél lakunk. Az anyukája és apukája nevén volt,de pár éve pénzügyi gondok miatt át lett íratva a fele a páromra, így már fele az anyjáé, fele a páromé. Családi gondok miatt mi szeretnénk innen elköltözni,de az anyja nem akarja eladni. Az apukája is eladná, az ő nevére jön minden számla, végül is házasság alatt lett vásárolva és az apukája dolgozott meg érte, de mivel vállalkozás nem jól ment és nehogy elárverezzék a házat ezért lett az átíratás. De gondolom így már az apukájának semmi köze a házhoz és ez a nő akár ki is semmizné. Ki akar minket innen tenni és a házat nem akarja eladni. Mit tudunk tenni??? Ez tarthatatlan állapot, már nem bírunk itt élni ezzel a nővel. A barátom is ki van készülve tőle,, a saját anyjától. Menekülnénk innen de nincs hova mennünk és így hogy a fele a párom nevén van, így okkal vagyunk itt. De muszáj elmenni, eladni a házat.. milyen jogai vannak a páromnak? Ha nem akarja az egyik fél eladni,akkor nincs mit tenni????? Ki vagyunk készülve mindketten, ha valaki tud erre megoldást kérem írja meg. Köszönöm!

#anyós #közös tulajdon eladás #közös tulajdon megszüntetés
2012. máj. 13. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

1. Ha az apa lemondott a ház feléröl a barátod javára, akkor ahhoz nincs többé köze.

2. Ha az anya nem akarja eladni, ahhoz joga van, és valószinüleg igaza is van. Ha ugyanis eladnák a házat, akkor ö a fél ház árával nem sokat tudna kezdeni, valahol ugyanis laknia kell neki is.

3. Nagyon valószinü, hogy emellett még haszonélvezeti joga is van, ezért kirakni semmiképpen sem tudja a barátod.

4. Azért elég furcsa ötlet, hogy ott laktok a szülöknél, és ki akarjátok öket semmizni, mert nektek "el kell menni valahová lakni".


5. Ha a barátod nagyon erösködik, akkor esertleg kérheti jogi úton a közös tulajdon megszüntetését és a fél ház árát, de ha az anya nem tudja kifizetni, akkor az egészet elárverezik és a maradék pénz lesz elosztva. Viszont árverezésnél jóval ár alatt mennek el az ingatlanok, igy se nektek,s e az anyának nem jut belöle jóformán semmi.

2012. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

a prod szülei megdolgoztak a házést, és ti ki akarjátok túrni őket?


dolgozzatok meg ti is egy házért, aztán majd lesz nektek is

2012. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. A párodnak joga van eladni a részét, az anyjának meg joga van nem eladni a saját részét. Nem lehet kényszeríteni rá.
2012. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jézusom... szó sincsen kisemmizésről! Az anyukájának van 1 lakása és arról sincsen szó,hogy nem tudna hová menni. Ez egy akkora ház,hogy ennek a feléből is tudna venni magának egy lakást. Az apukája sem bírja már elviselni,de ez egy dolog. Ő is jönne velünk. Látszik,hogy itt senki nem volt ilyen helyzetben és pár sorban nem tudom leírni,hogy milyen itt az élet és azt is tudom,hogy itt senki nem fogja megérteni milyen egy olyan emberrel élni,aki olyan rosszindulatú,mint amilyet még én sem láttam. Kimegyünk reggel teát inni és belénk köt.. pedig hozzá sem szólunk. Megmondta a barátomnak kerek perec,hogy addig fogja őt idegesíteni,amíg 1x meg nem üti és feljelenti és ki fog minket innen baszni! Az én anyukám mindenben segít nekünk és ez is bántja,a múltkor kimentem a konyhába és azt mondta nekem,hogy jobb lenne ha elmennék innen,meg hogy ha anyámmal találkozna leköpné őt. Mindezt úgy,hogy hozzá sem szóltam! Közötök nincs ehhez, hogy mit művelhet egy felnőtt ember 2 fiatallal. Ezzel az apukája is tisztában van. Nem akarunk senkit sem az utcára tenni és jobb lenne,ha nem ezzel kapcsolatban és nekem nem ilyeneket írna bárki is!
2012. máj. 13. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

A barátod fél tulajdona is forgalomképes, tehát az ingatlant nem csak "egészben" lehet eladni. Persze így azért a piaci árat nem fogja érte megkapni, ha talál rá vevőt.

A közös tulajdon megszüntetésére pedig - egy előző hozzászólástól eltérően - lehet kényszeríteni a feleket, ha nincs megegyezés, az ingatlan kényszerértékesítését rendeli el az eljáró bíróság, majd a befolyt pénzt - a költségek levonását követően - a tulajdoni arányoknak megfelelően elosztják. Ez sem túl jó megoldás, mivel a becsült ár 70%-ára leszállítható az árverés során az ingatlan ára.


Azonban az lehet, hogy hoz előrelépést, ha elindul egy közös tulajdon megszüntetésére irányuló eljárás.

2012. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak az írását. A sírás jött rám,ahogy előtted a többiek nekem álltak. Fogalmuk sincs erről a helyzetről,de nem is erről van itt szó,hanem a közös tulajdonról. Én tehetek erről,mert nem kellett volna leírnom pár mondatban a körülményeket és akkor nincs félreértés. Nekem kell nyugtatót beszednem és még itt is nekem állnak. Egy normális gondolkodású 28 éves lány vagyok,aki normális életre vágyik és soha senkivel nem volt ilyen mértékű problémám. Ki vagyok készülve idegileg és szégyelje el magát az aki így neki áll egy idegennek ,nem ismerve a körülményeket. Köszönöm mégeygszer az utolsónak!
2012. máj. 15. 10:51
 7/7 anonim ***** válasza:

nem ismertem ezt a kifejezést, hogy "neki áll"

nyilván azt jelenti neki támad

másnak is ismeretlen?

2012. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!