Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös tulajdon - új ingatlan...

Közös tulajdon - új ingatlan vásárlása - a feleségem át akar verni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Van egy, a feleségem nevén lévő, ám valójában (mivel a házasságunk alatt vásároltuk) közös tulajdonú ingatlanunk, amelyet most eladnánk, és az árából újat vásárolnánk.


Feleségemmel a kapcsolatunk jelenleg nem túl rózsás... Még a szerződéskötés előtt vagyunk, és én jeleztem, hogy azt szeretném, ha az új ingatlan már mindkettőnk nevén szerepelne. Ő ezt megtagadja, és a hátam mögött kívánja lebonyolítani az egész ügyletet - amit megtehet, mivel papíron ő a tulajdonos. Jelenleg nem tudom, hol tart az ügy, mert hiába kérem, a tájékoztatást is megtagadja tőlem, ami teljesen nonszensz... Nem szeretném hagyni magam. Mit tehetek ebben az esetben?


2012. máj. 4. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mit csinál, mert a házasság alatt szerzett vagyon közös, így a vásárolt ingatlan is.
2012. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéd, de jól írta az első, hogy ez is házasság alatt szerzett vagyon lesz, ha úgy veszi, nem ajándék vagy örökség.
2012. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, közös vagyon marad, de engem az zavar, hogy nem tudom érvényesíteni, amit szeretnék. Szeretném, ha a nevem a tulajdoni lapon is szerepelne. Tudok valamit tenni, utólag bejegyeztetni? Gondolom utánajárás, pénz, macera... Egyáltalán, mit lehet tenni ilyenkor? Még a szerződést sem fogom látni, ha ő úgy akarja?!
2012. máj. 4. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sz@r a kapcsolatotok, miért terveztek újabb közös ingatlan vásárlást? Keresd fel a vevőt, és tájékoztasd a közös szerzeményről.
2012. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt inkább a jogi részen kérdezd meg.
2012. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérheted (bármikor mert a tulajdoni igények nem évülnek el), hogy tulajdonjogodat bejegyezzék az ingatlan-nyílvántartásba. Ezt a jelenlegire most vagy az új ház megvétele után az újra kérheted.

Akkor van probléma, ha eladja a házat és nem lesz új ház vásárolva az árából.

Ha most indítanál polgári pert a tulajdonjog bejegyzésére, akkor perfeljegyzés kerülne az ingatlanra és nem lehetne eladni a per végéig. Próbálj beszélni a feleségeddel, hogy jobban jártok, ha te is szerepelsz a szerződésben, mert emiatt akár az eladás is meghiúsúlhat és csak felesleges pénzkidobás lenne.

2012. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Jól fülön kell vágni,a konyhában amikor senki nem látja.:))
2012. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kérhet vagyonmegosztást a bíróságtól, vagy az csak válás környékén játszik?
2012. máj. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!