Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös tulajdon megszüntetése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös tulajdon megszüntetése?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel elváltunk! Van egy 50-50 % tulajdonú közös lakásunk! A bíróság a válóper alatt rendezte a lakáshasználatot úgy, hogy volt férjem kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot! Én mivel önként jöttem el a lakásból anno így nem járt nekem semmi onnan. A lakáson van még hitel. Ő fizetti a felét én meg a másik felét! Mivel időközben nekem ez az állapot így nem felel meg, hisz tulajdonképpen fizetek valami után amit nem is használhatok, be már nem mehetek stb.

Plusz mivel volt férjem kapta meg a kizárólagos lakáshasználatot, így ki fogja adni albérletbe a lakást, hisz ő sem lakik már benne.


Na így aztán főleg nem éri már meg nekem a közös tulajdon, nyerészkedik rajta, miközben én fizetem a hitel rám eső részét a semmire.

Kérdésem kezdeményezhetek közös tulajdon megszüntetése iránti pert?


2013. okt. 15. 17:14
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9-es, hány válaszolónak is mentem neki? Úgy tudom egynek próbáltam elmagyarázni a helyzetet, méghozzá az 5-ös válaszolónak, aki nem hittel el, hogy így jártam a bíróságon.

Visszaolvasva, semmi neki menést nem látok, sőt normálisan elmagyaráztam neki, hogy semmi hihetetlen nincs abban, hogy a másik fél egy jó ügyvéddel és a tényekkel megnyerte a pert.


Én arra voltam csupán kíváncsi, hogy a KÖZÖS tulajdonnal így több év után tudok e valamit kezdeni! Bármennyire hihetetlen, de nem a SAJÁT lakásából dobott ki (ahogy azt írta az egyik válaszoló, bár tény, hogy hangulatkeltésnek kiváló a feltételezése, mely szerint a ku..át kidobta a férje a SAJÁT lakásából)

Közösen vettük a lakást, terheket közösen fizettük, mint írtam én még akkor is fizettem a rám eső hitel részt, mikor már rég nem ott éltem, mikor már rég döntött a bíróság. Hány ember is tenné meg ezt ugyanígy? Fizettem minden hónapban egy olyan lakás hitelét (fél hitel) amit már nem használhatok, de a tulajdonrészem még megvolt!


Nem kérek azért elnézést, hogy több év után, mikor már látom, hogy mire megy ki ez az egész, próbálnék szabadulni a közös tulajdontól és a vele járó tehertől!

2013. okt. 16. 09:49
 12/14 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod, hogy a volt férjed nem kötelezhető arra, hogy eladja az ingatlant, illetve kiváltsa a rád eső részét. Ez fordítva is igaz. Te sem vagy köteles megtartani a rád eső részt. Neki elővásárlási joga van, hiszen az 50%-az övé, de ha te el akarod adni, nem gátolhatja meg, csak azért mert nem tudja neked kifizetni. Az már más gond, hogy így nem tudod eladni.

2013. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha a hitel fele a Tied, akkor nem lehet olyat csinálni, hogy odaadod a banknak, hogy legalább ne kelljen fizetned amiben nem is lakhatsz? Lehet, h akkor a férjed is azt mondaná, hogy inkább kifizeti, semhogy a fele háza a banké legyen. Már ha lehet ilyet egyáltalán jogilag, de érdemes lenne megkérdezni egy ügyvédtől.
2013. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lakáshasználati díjat sem kérhetsz a Te részedre?
2013. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!