Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért hiszik azt a nők, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa72 kérdése:

Miért hiszik azt a nők, hogy a férfiak nem tudják felnevelni a gyereküket?

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert nagy általánosságban így van! Lehet, hogy van 1-2 férfi mondjuk 100-ból, aki tisztességesen egyedül felnevelné a gyerekét, de szerintem ez a tisztség inkább a nőket illeti meg.


Nekem van két gyerekem, s az az igazság, ha dolgom van, akkor vagyok a legeslegnyugodtabb, ha a féjrem vigyáz a gyerekekre, nem más a családból, mert rajtam kívül ő ismeri őket a legjobban. Jó apának tartom, szereti a gyerekeket, jól is bánik velük, de ha mondjuk 24 órán keresztül kellene csináli, az anya-apa-takarítónő-szakács-játszópalytás szerepet, biztos meggyűlne a baja.


Egész másképp kezel egy-két problémát mint én. Pl. ő egyszerre több dolgot nem csinál. Vagy főz, vagy takarít vagy gyerekre vigyáz.

Namármost, ha egyedül vagyok, szinte sosincs lehetőségem arra a luxura, hogy egyszerre csak egy dologra figyelek mert mindennel el kell készüljek.


Vannak dolgok, amikor nem tud lemenni a gyerek szintjére. A múlkor a kezébe adott egy értékes dolgot - mert okosnak tartja a gyerekét, meg nem szokott dobálozni - azonban a valamit mégis elejtette/dobta (?) és tönkrement. 3 éves gyerekről beszélünk. Szerinte a gyerek volt a hibás, szerintem az apja.


Az anya valóban feltétel nélkül szeret. Mindig ott vagyunk a gyerekeknek, akkor is, ha 20x kel fel (apa fáradt), ha beteg az egész család, akkor is én látom el őket, ha a belem húzom, ha apa beteg...áhh. Mindenki tudja milyen , ha egy férfi beteg, ilyenkor ő használhatatlan. Vagy mikor eltörlt a fent említett dolog, én akkor is tovább csinálom a napot, apa meg duzzogott. Másképp fogjuk fel az biztos!


Az apuka, ahogy elnézem a saját elvárásai szerint nevel, mig én próbálom a gyerek tulajdonságait előtérbe helyezni, s aszerint.


Apukának más fontos, mint nekem. Neki nem fontos, hogy napi szinten kapjon gyümölcsöt, zöldséget, fehérjét, legyen szabadlevegőn, olvassunk neki stb. Neki mindez csak kicsit fontos, a lényeg, hogy jól teljen el a nap. Így szerintem mint szülői pár kiegészítjük egymást, mert neki meg másban van jobb érzéke mint nekem. (pl. jobban átadja magát a játékban, kevésbé félti őket mint én)


Ezért írtam, hogy összességében jó apa, de hogy az értékei elegendők lennének-e az egyedül neveléshez?? Szinte biztosan mondhatom, hogy valahogy megoldaná, de kétlem, hogy olyan jól csinálná, mint sok egyedül nevelő anyuka.

2013. nov. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért hiszik, mert Ők vannak velük születésüktől fogva és nem is nagyon hagyják beleszólni apukát. A gyerekkel mindent anyuka szeretne csinálni és apukát nem hagyja kibontakozni. Egy anyának általában ösztönösen jönnek a dolgok, míg apukát rá kell vezetni. Ebben kéne anyuka segítsége de legtöbbször inkább nem hagyja és akkor nem fogja tudni.

Nálunk kicsik a gyerekek de simán rá tudom bízni apukára mert születésüktől kezdve pelenkázta fürdette Őket. Egyedül a gyógyszert adtam be nekik én, mert nem szeretné bántani a gyereket :) (ha csak Ő lenne itthon, akkor a beteg gyereket is ellátná). Tudja hogy hol van a gyerekorvos tudja, hogy merre induljon ha bármi baj van.

Ha apuka nem csak arra jó, hogy pénzt hozzon haza, hanem be van vonva az otthoni dolgokba is, akkor nem fogja a nő azt hinni, hogy az apa nem tudja ellátni a gyereket.

2013. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11 és 12.

Szerintem szépeket írtok. 11. Lehet, hogy ha Te is 12-es szerint mindenbe bevonnád, és nem úgy állnál hozzá, hogy nem tudja, akkor meglepődnél. Persze lehet, hogy már megtetted, nem tudom. Ha megtetted és nem tetszett, akkor beszéld meg vele. Hidd el, a mai világban az apukák sokkal jobban ragaszkodnak és törődnének a gyermekükkel, mint hinnéd.

Mindenesetre hosszú és boldog kapcsolatot kívánok Nektek sok gyerekkel.

Mert gyerek nélkül nem élet az élet.

2013. nov. 17. 08:46
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nevelem a 8éves fiamat, mert az anyuka elhunyt. És attól független hogy igyekszem mindent biztosítani a fiamnak, rengeteg mindenben nem pótolhatom az anyját. Egy anya gyerek kapcsolatnak nincs párja, az egy nagyon különleges kapcsolat.
2013. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A férfi is tud gyereket nevelni, mert lehet ugyanolyan érzékeny. Csak sajnos a legtöbb ember valljuk be, alkalmatlan szülőnek, mert önző, goromba disznók a nők és a férfiak is egyaránt. Sose értettem, hogy miért kell ekkora különbségeket tenni férfiak és nők között, amikor akkora azért nincs.
2013. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert sok férfit csak arra tartanak, hogy leadja a fizetését, közbe a gyerek közelébe nem mehet 3-4 éves koráig.
2013. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszik, csak nem akarnak lemondani semmilyen, de főleg anyagi előnyről!!!
2013. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!