Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért hiszik azt a nők, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apa72 kérdése:

Miért hiszik azt a nők, hogy a férfiak nem tudják felnevelni a gyereküket?

Figyelt kérdés

2013. nov. 16. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem azt, jóllehet az anyaság tipikus női szerep, de alkalomadtán egy férfi is töketesen boldogulhat egy gyerekkel (szoptatást kivéve persze!:))

Sőt, tudok jópár példát, ahol a férfi törődött többet a gyerekkel.

2013. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
6%
Nem hiszik, tudják!
2013. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
Az hogy ezt ide írtad, még nem változtatja meg az exnejed véleményét :/
2013. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

1.Én nő vagyok és nem hiszem azt,hogy egy férfi nem tudja felnevelni a gyermekét,hiszen sok ellenpéldát látok.

DE!

2.A férfiak nem olyan érzékeny lelkek,és nem tudnak annyira együtt érezni a gyermekeikkel,mint a nők.

3.Egy anya mindent megbocsájt(ha normális anyuka),viszont egy férfi,egy apuka nem tud mindent megbocsájtani.Főleg,ha mondjuk a fia esetleg "más".Nehezebben is tudja elfogadni,sőt,sokszor biztos,hogy NEM is!

4.Túl egyszerűen kezelik a problémákat.Ez sokszor nem hiba,de a végén úgyis mindig kijön a neveltetési probléma:ez úgy nyilvánulhat meg,hogy ami problémát egyszerűen elrendeztek,az előjön még hússzor.És utána már nem akarják kezelni.

5.Meg tudnak sértődni a gyerekükre,ezt egy anya nem csinálja és nem mondja ki.Ha mégis ez történik,akkor már természetesnek veszi,hogy lehetett gyereke.

6.A gyereknek jobban szüksége van egy anyára,mint egy apára!!A természet törvénye,hogy te megcsináltad a gyereket ugyan,de a nő szüli meg.

7.Az előző érvemből következik,hogy neked könnyű dolgod volt,miközben egy nőnek nagyon nem leányálom a szülés(még nem szültem,de sejtem,milyen lehet).Ennek ellenére megteszik,teherbe esnek és szülnek.

8.A nők nem csupán a fajfenttartás miatt szülnek és akarnak gyereket.Hanem azért is,mert szeretik a nők,ha gondozhatnak egy kicsi,ártatlan lényt.

9.Egy apa durván foghatja meg a picit,és ez nem tesz jót a picinek.Én egyébként nem félteném és nem is fogom félteni a gyermekemet(ha lesz,és remélem lesz),az apjától,de biztos,hogy többet leszek vele,mint az apja és jobban megfogom érteni a kicsit.

10.Mi a nőies dolgokat is meg tudjuk tanítani gyermekeinknek,ti meg nem vagytok képesek a kislányoknak megtanítani a nőies dolgot,és fiúsak lesznek.Ez persze nem baj,de azért elég súlyos probléma az,hogy nem tud főzni..stb,mert mondjuk mindig kész ételeket veszel..etc.

11.Nem ügyeltek annyira arra,hogy gyengédnek kell lenni egy kisgyerekkel,sőt a nagyobbakkal is,és a testi szeretet adása háttérbe szorul.

2013. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Aki egyszer is elhagyja a gyereket, vagy megpróbálja a gyermeke másik szülőjét kicsinálni(akár lelki, akár fizikális szinten) az alkalmatlan a szülő szerepre.


Érted? alkalmatlan és sosem bíznék rá egy porszemet sem, nem hogy egy gyermeket.

2013. nov. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az 5. válasszal nagyon egyetértek. Sajnos ma Magyarországon bármi megtehető büntetlenül egy gyerekkel. E mellett a többiek válaszát is köszönöm.
2013. nov. 16. 23:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A negyedik hozzászóló véleményét túl általánosítónak érzem. Rengeteg érzékeny férfi van s nekem speciel természetes, hogy még egy törpehörcsögöt is meg tudnak fogni gyengéden, nemhogy a saját kisgyermeküket. A főzésnek pedig végképp semmi a nőiességhez, rengeteg férfi főz, de abban sincs semmi. Pont ez a pont, amit meg lehet fordítani, az anya akkor nem tudja a kisfiát megtanítani, milyen egy férfi... Szerencsére egy gyerek nemcsak a szülőjét látja, persze az az ideális, ha egy rendes, működő kapcsolatú szülőpárt lát maga előtt, de sokaknak ez nem adatik meg.


Úgyhogy szerintem egy férfi is fel tud nevelni a gyermekét, legalábbis a jobbak. Sokan meg is teszik. Ebben nem látok semmi csodálatosat. Bizonyos esetekben (főleg a pici gyerekek kezelésekor) valószínűleg előnyben vannak az anyák, de a kényszer nagy úr :) Többnyire azért pedig nem egy férfiakból totál hiányzó extra képességet igényel a dolog, legalábbis nekem így tűnik. A férfiak is éreznek, nekik is van lelki életük, meg tudnak érteni egy gyereket. Persze lehet, hogy nem, ahogy sok anya sem érti meg a gyerekét...

2013. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
4-es, te mégis milyen férfiakat láttál magad körül? Durván fog meg egy pici gyereket, nem érti meg a problémáit, nincsenek érzései, és a többi baromság? :o Nő vagyok, de eszembe nem jutna ilyeneket feltételezni a férjemről, hogy így állna a gyerekünkhöz!
2013. nov. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Arról nem is beszélve, hogy szerinted az, hogy a nő szül, ami nehéz, előjogokat biztosít a gyerekkel kapcsolatban... Eszem megáll komolyan. :D (8)
2013. nov. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Válaszolók, tiszteletreméltóakat mondtatok azzal,hogy a férfiakat is alkalmas szülőnek tartjátok, csak az vegye magára, aki így gondolja. De sajnos a közszemlélet és a hivatali gyakorlat a 2., 3., 4. Főleg 4-es döbbent meg, mert ha jól értem nincs is gyereke.
2013. nov. 17. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!