Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Követelhet valamit a férjem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Követelhet valamit a férjem? Kisemmizhet?

Figyelt kérdés
3éve vagyunk házasok. Augusztus végén minden értelmes ok nélkül elzavart minket az otthonunkból anyámékhoz. Most válunk. A házunk kölcsönből, az én örökségemből és szocpolból áll. De 50-50 százalékon van. Viszont nekem papírom van az örökségemről. De ő, akinek semmilye nem volt, most követelőzik, hogy eladjuk a házat, ha tetszik, ha nem és őneki jár a fele. De minek a fele? Ha nálam van a kisfiunk, dönthet úgy a bíróság, hogy el kell adnunk a házat? De nincs is hova mennünk, csak átmenetileg. Kérlek segítsetek! nagyon meg vagyok ijedve, hogy kisemmiz minket a kisfiammal. Elkótyavetyélteti a házat. Ha valaki tud valamit a lehetőségeimről, kérem segítsen!
2009. nov. 13. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom, hogy ilyen hamar zátonyra futott a házasságod...:( Gondolom az elején teljesen más volt a férjed. Nem tudom mekkora rész a Te örökséged a házból, de jobb lett volna már az elején sem fele-fele arányban intéznetek az átíratást. Persze akkor meg nem jár a szocpol?! Sajnos rossz hírem van... Úgy tudom, hogy ha nincs házassági szerződés (amiben igazolod, hogy azt fizetted be a ház egy részének) ez esetben bizony a felét neki ítéli meg a bíróság...:( Bárcsak rosszul tudnám...
2009. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a szocpolnak feltétele az 50-50%. Ha váltok és a vagyonközösségetek is megszűnik, sajna a hiteletekkel is gond lesz, mivel azt is közösen vállaltátok fel :(
2009. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha a ház fele részben az ő nevén van, akkor nélküled nem adhatja el.


Ami a te örökséged, azt te vitted bele a házasságba. Az neked kamatostul visszajár, visszakapod, pláne ha papírod is van róla.


Amit a házasság alatt közösen szereztetek, akár ingó, akár ingatlan, akár hitel, az fele-fele részben kerül megosztásra. A bíró forintra pontosan ki fogja számolni, hogy mennyi jár neked és mennyi neki.


Van ügyvéded? Ha nem tudsz kitől jogi tanácsot kérni, akkor kérlek, menj be a helyi bíróságra, és kérdezd meg, mikor van panasznap. Minden héten van panasznap, ahol ingyen adnak neked jogi tanácsot végzett jogászok, hogy mit tegyél ilyen helyzetben, mire számíthatsz, milyen iratok kellenek stb. Hangsúlyozom: ingyen!

2009. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Ez a ri*banc fas*z rajtad keresett.


Mekkora ringy*ó fas*zik vannak.


A rohad*ék.


A nőkön élősködnek.

Bocs, csak már megint mérges lettem:((((


Neked sok szerencsét! És ha még lesz kedved hímneművel szóba állni, ajánlom a házassági szerződést!

2009. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ami jár neki:

Eladjátok a házat, levonjátok az örökségedet, mivel az hivatalosan a te különvagyonod, ami nem képezi az osztozás tárgyát. Visszafizetitek a szocpolt, hitelt, hiszen így az nem jár és a maradék pénzt, ha van olyan, elosztjátok fele-fele arányban. Ezeket az összegeket te tudod, tehát hogy mennyiért lehet nálatok egy ilyen házat nagyjából eladni (pl. meghirdetitek és meglátjátok, mennyiért lenne vevő rá), tudod az örökséged és a szocpol, hitel összegét, tehát tudod, hogy mennyi jár neki a házból. Ha ezt ki tudod neki fizetni a ház eladása nélkül, akkor megválthatod a házat tőle. Ha nem tudod őt kifizetni, akkor el kell adni a házat, hiszen neki is van benne pénze, ami jár neki (ha nem is konkrétan pénze, de az építkezéssel értéket termeltetek, tehát elvileg a ház többet ér, mint a beletett tégla ára...).

Az örökséged csak a tiéd.

Elkótyavetyélni a házat nem lehet, hiszen nélküled nem adhatja el, tehát ha nem értesz egyet az eladással, az összeggel, akkor nem lesz eladva, akkor se, ha a feje tetejére áll. Addig viszont neki is joga va ott lenni és neked is, ami viszont neked és főleg a gyereknek nem lesz jó, tehát te is érdekelt vagy abban, hogy mielőbb osztozzatok és megszűnjön a vagyonközösség. Ha nem laksz ott, akkor máshogy nem fogsz a pénzedhez jutni, csak ház eladásával. Ő meg addig él, mint Marci Hevesen.

Azt nem értem, hogy mi az, hogy elzavart titeket, hiszen pont annyi jogod van a házban lenni, mint neki. Ha gondolod, költözz vissza.

2009. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Az elözök a vagyonmegosztásrol leirták, ami lényeges, de ahhoz, hogy "elzavart" még annyit, hogy mivel a te lákásod is, ezért a költségeket, amik emiatt keletkeztek, neki kell kifizetni (albérlet, stb)
2009. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Én meg azt mondom igaza van:)

nehogy már mindig a nők húzzák le a pasikat:P

2009. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha Te örököltél, az a Tied.

De ha a házasságod alatt azt eladtad és annak a különvagyonnak az árát fizetted be a házba akkor az már közös vagyonnak számít!!!

Sajnos ez így van, de mindenképp fordulj ügyvédhez ha még nem tetted meg!

2009. nov. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

minek kellett engem lepontozni???

azért mert megmondtam az igazat????

Sz*ar ügy, de ez az igazság.


A pasi ne egy gyerekes nőn élősködjön.

2009. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden hozzászólást! Annak a kedves illetőnek pedig aki azt írta jólteszi ha kisemmiz minket, azt üzenem, hogy én nem tehetek arról ha más nők kisemmizték a párjukat.

Amúgy én szeretnék ott lakni a kisfiammal a házban. Ennek a lehetőségei érdekeltek legfőképpen.

Az elüldözés abból állt, hogy megütött, és üvöltött míg el nem hoztam az 1 éves kisfiam akit nem akartam kitenni ennek.

2009. nov. 13. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!