Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Követelhet valamit a férjem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Követelhet valamit a férjem? Kisemmizhet?

Figyelt kérdés
3éve vagyunk házasok. Augusztus végén minden értelmes ok nélkül elzavart minket az otthonunkból anyámékhoz. Most válunk. A házunk kölcsönből, az én örökségemből és szocpolból áll. De 50-50 százalékon van. Viszont nekem papírom van az örökségemről. De ő, akinek semmilye nem volt, most követelőzik, hogy eladjuk a házat, ha tetszik, ha nem és őneki jár a fele. De minek a fele? Ha nálam van a kisfiunk, dönthet úgy a bíróság, hogy el kell adnunk a házat? De nincs is hova mennünk, csak átmenetileg. Kérlek segítsetek! nagyon meg vagyok ijedve, hogy kisemmiz minket a kisfiammal. Elkótyavetyélteti a házat. Ha valaki tud valamit a lehetőségeimről, kérem segítsen!
2009. nov. 13. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy az örökséged benne van, akkor az jó, de a hitelt azt tuti felezik.A szocpolt azt őszintén szólva nem tudom, hogy vissza kelle ilyenkor fizetni, de ezt megmondja a megyei államkincstár. Egyébként ahogy én tudom, nem kötelező az, hogy fele fele tulajdonba kerüljön egy ház, azért mert szocpol van rajta. PL:Egy ismerősöméknél csak a férj nevére vették, és kaptak szocpolt és egy másik helyen a nő nevére és ott is kaptak. Csak arról kellett nyilatkozni, hogy együtt költöznek be.Bár ez már mindegy, mert úgyis megszűntették a szocpolt.
2009. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
A gyerek nem közös? Mert akkor kifiúnk...
2009. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Biológiailag közös a gyerek, de mivel augusztus óta nem is érdeklődik felőle, ha beszéltünk sem, így feltételezem róla is lemondott, nem csak rólam.
2009. nov. 13. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!